Підбір методів контрацепції

Планування сім’ї передбачає народження бажаної дитини в період, зручний для батьків. Основа цього процесу – безпечні, ефективні та зручні методи контрацепції. Способів захисту від небажаної вагітності багато. Усі вони розрізняються за ступенем надійності, зручності застосування та впливу на організми партнерів.  Підбір контрацепції в мережі медичних центрів «Гармонія здоров’я» заснований на міжнародних програмах з планування сім’ї. Він передбачає об’єктивне інформування жінок і чоловіків про переваги й недоліки того чи іншого способу захисту від незапланованої вагітності. Досвідчений гінеколог допоможе підібрати контрацептиви, які будуть не тільки зручними в застосуванні, але й перш за все безпечними для партнерів.

Які методи контрацепції доступні?


Наразі існує величезний вибір засобів для контролю над народжуваністю, і без специфічних знань розібратися в тому, який із них краще, досить важко. Тому підбором методу контрацепції повинен займатися лікар. Є дані про те, що сімейні пари тривало й результативно використовують засоби для захисту від небажаної вагітності тільки в тому разі, якщо лікар аргументовано інформував їх про плюси та мінуси контрацептивів, спрогнозував ситуацію на майбутнє й розповів про очікуваний ефект. Саме так проводиться консультація з методів контрацепції у клініці «Гармонія здоров’я».

Види контрацепції:

  1. бар’єрні. Містять чоловічі та жіночі презервативи, діафрагми, цервікальні ковпачки та протизаплідні губки;
  2. гормональні (короткого впливу). До цієї групи входять протизаплідні таблетки, ін’єкції, вагінальні кільця, шкірні пластирі. Це засоби короткого впливу, які потрібно використовувати щодня, щотижня або щомісяця;
  3. гормональні (тривалого впливу). Внутрішньоматкові спіралі та протизаплідний імплантат. Підбір гормональних контрацептивів цього типу повинен здійснювати лікар після оцінювання стану здоров’я пацієнтки;
  4. стерилізація. Це незворотний спосіб контролю над народжуваністю. Він передбачає перев’язку маткових труб для жінок і вазектомію для чоловіків.

Також гінеколог розповість вам про екстрену контрацепцію, наприклад про препарати, які можна використовувати для запобігання вагітності після незахищеного сексу.

Принцип дії контрацептивів

Різні типи протизаплідних засобів діють по-різному. І це один із факторів, які враховує гінеколог при підборі контрацепції. Засоби контролю над народжуваністю можуть:

  • запобігати потраплянню сперматозоїдів до яйцеклітини;
  • деактивувати або пошкоджувати сперму;
  • запобігати виходу яйцеклітини з яєчника;
  • змінювати структуру слизової оболонки матки, щоб запліднена яйцеклітина не могла до неї прикріпитися;
  • згущувати цервікальний слиз, щоб сперматозоїди не могли проникнути в матку.

Підбір контрацептивів у клініці «Гармонія здоров’я» відбувається з урахуванням механізму впливу, результативності та безпеки для пацієнтів.

Який метод контрацепції найефективніший?


Щоб захист від незапланованої вагітності був надійним, важливо чітко дотримуватися рекомендацій лікаря. Щодо ефективності, то в залежності від цієї характеристики контрацептиви поділяються на кілька груп.

Майже 100%-ну надійність мають такі методи контролю над народжуваністю, як: протизаплідні імплантати, внутрішньоматкові спіралі, чоловіча та жіноча стерилізація. Приблизно так само надійні при правильному використанні контрацептивна ін’єкція, протизаплідні таблетки та пластирі, вагінальні кільця. Ефективність використання чоловічого презерватива становить 98%, жіночого – 95%. А ось застосування діафрагми або цервікального ковпачка зі сперміцидом надійне тільки на 92% .

Підібрати надійні методи контрацепції в Києві можна в медичному центрі «Гармонія здоров’я». Лікар детально розповість про їх особливості й вибере найбільш підхожий для вас варіант.

© Автор статті: Акушер – гінеколог, лікар першої кваліфікаційної категорії – Сізик (Жолоб) Світлана Анатоліївна

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
УЗД малої миски (гінекологічне: матка, яєчники) трансабдомінально 410 грн
УЗД транспіхвове (матка, яєчники) 470 грн
Кольпоскопія з відеовізуалізацією 390 грн
Консультація повторна ведучого спеціаліста 630 грн
Консультація гінеколога 550 грн
Консультація гінеколога-ендокринолога 700 грн
Консультація репродуктолога 550 грн
Консультація ведучого спеціаліста 750 грн
Консультація повторна гінеколога в процесі лікування 430 грн
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою