Видалення поліпа лазером

Анальний поліп, або поліп анального каналу, є доброякісним новоутворенням, тривалий час ніяк себе не проявляє. Хворий відчуває дискомфорт в задньому проході лише тоді, коли пухлина досягає значних розмірів або випадає з ануса назовні. Захворювання з часом може набувати злоякісного характеру, тому видалення поліпа анального каналу потрібно проводити якомога раніше. Для підтвердження діагнозу застосовуються пальцеве дослідження, аноскопія.

Причини

Поліпи анального каналу бувають поодинокими і множинними. В останньому випадку проктологи кажуть про поліпоз. Захворювання частіше зустрічається у чоловіків, ніж у жінок.

Основний фактор, що сприяє зростанню поліпів у прямій кишці, — хронічна травматизація лінії гребінця при регулярних закрепах. Крім цього, мають значення:

  1. анальні тріщини;
  2. хронічний парапроктит і свищі;
  3. несприятлива екологія;
  4. геморой.

Встановлено генетичну схильність до поліпозу.

Клінічна картина 

Оскільки в прямій кишці мало нервових закінчень, дрібні поліпи не дають про себе знати довгі роки. У міру зростання новоутворення хворий починає відчувати дискомфорт, наче в ректальному просторі знаходиться чужорідне тіло або неповне випорожнення кишечника.

Симптоматика поліпів в анальному каналі багато в чому нагадує геморой. Однак вони можуть перероджуватися в злоякісні пухлини. Тому своєчасна операція з видалення поліпа в прямій кишці є оптимальним методом лікування. Проводити її рекомендується навіть в тих випадках, коли хворий не відчуває дискомфорту. Функція кишечника зазвичай не порушується.

Усунення анальних поліпів в клініках мережі МЦ «Гармонія здоров’я»

Видалення поліпа анального каналу в проктологічному відділенні МЦ «Гармонія здоров’я» дає пацієнтам можливість безкровно, швидко і безболісно позбутися небезпечного новоутворення і повернутися до нормального життя без ризику рецидиву патології. Для цього наші фахівці використовують різні медичні прилади, в тому числі радіохвильовий скальпель, високочастотне тканинне зварювання або лазер, в залежності від конкретної ситуації.

При цьому патологічна тканина відділяється не механічно, а під впливом спрямованого потоку високої енергії.

Переваги методу:

  • малотравматичність;
  • відсутність болю і крові;
  • добра переносимість пацієнтами;
  • низький ризик ускладнень;
  • швидке проведення операції.

Лікування анальних поліпів таким способом досить ефективне і безпечне, тому воно може призначатися пацієнтам будь-якого віку.

Техніка операції

Під час втручання хірург-проктолог використовує доступ до операційного поля через природній задній отвір. Аноректальна область обробляється анестезуючим гелем. При невеликих одиничних новоутвореннях в знеболюванні немає потреби — трансанальне видалення анального поліпа відбувається дуже швидко і практично не відчувається пацієнтом.

Тривалість процедури зазвичай займає від 5 до 15 хвилин і залежить від розміру і кількості утворень. Спостереження за руйнуванням анальних поліпів радіохвилями відбувається за допомогою ендоскопічної оптики, тому лікар може повністю контролювати свою роботу. Вилучену пухлину відправляють на гістологічне дослідження для виключення або підтвердження онкологічного процесу. Операція з видалення анального поліпа проводиться в амбулаторних умовах і не вимагає поміщення хворого до стаціонару.

Реабілітація 

Вже на наступний день пацієнт може повернутися до своїх повсякденних справ. Лікар порекомендує йому протягом 2 наступних тижнів виключити фізичні навантаження і піднімання важких предметів, дасть поради з харчування та догляду за областю заднього проходу.

У ці дні варто дотримуватися спеціальної дієти, що щадить, спрямованої на розм’якшення калових мас і полегшення випорожнення кишечника. Ділянка прямої кишки, де відбувалося радіохвильове видалення анального новоутворення, заживає протягом тижня.

© Автор статті: Хірург, хірург-проктолог, онкохірург. Лікар вищої кваліфікаційної категорії. Кандидат медичних наук – Іваник Максим Сергійович

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою