Радіохвильова терапія шийки матки в Києві

У мережі медичних центрів «Гармонія здоров’я» пацієнтам пропонується кілька методів лікування різних гінекологічних захворювань, в тому числі і радіохвильова терапія шийки матки. Це одна з найсучасніших та безпечних хірургічних процедур. Втручання дозволяє виконувати біопсію патологічно змінених тканин, видаляти доброякісні новоутворення та усувати наслідки старих розривів шийки.

Кому показана та протипоказана процедура

Радіохвильове припікання шийки матки призначається для усунення наступних явищ:

 1. ерозія;
 2. кондиломи та папіломи;
 3. дисплазія;
 4. поліпи;
 5. лейкоплакія;
 6. рубцеві деформації;
 7. ектропіон та ін.

Протипоказання для радіохвильового лікування:

 1. інфекційно-запальні захворювання жіночої сечостатевої сфери;
 2. підтверджена злоякісність пухлинного процесу;
 3. вагітність на будь-якому терміні;
 4. носіння кардіостимулятора;
 5. маткові кровотечі нез’ясованого генезу.

З обережністю лікарі призначають коагуляцію шийки матки радіохвильовим методом при цукровому діабеті та порушеннях згортання крові. У всіх інших випадках таке лікування безпечно і може стати оптимальним вибором з усіх інших способів хірургічного втручання.

Як проводиться операція

Процедуране вимагає особливої підготовки пацієнтки. Досить зробити стандартні аналізи на інфекції та кольпоскопію. При необхідності проводиться санація піхви. Радіохвильове лікування шийки матки зазвичай призначається в перші дні після закінчення менструації.

Після дезінфекції операційного поля втручання виконується за допомогою радіохвильового апарату «Сургитрон». Прилад здатний працювати в декількох режимах. Це розріз, коагуляція, розріз + коагуляція та фульгурація. Щоб мінімізувати ризик пошкодження здорових сусідніх тканин, вибір режиму відбувається з урахуванням конкретної ситуації. Апарат оснащений електродами і генерує радіохвилі. Останні, маючи контакт із ураженими тканинами, викликають нагрівання рідких компонентів, які знаходяться в клітинах і навколоклітинному просторі.

Під впливом високої температури рідини випаровуються та відбувається деструкція пошкодженої захворюванням ділянки. Тривалість радіохвильової коагуляції залежить від масштабу втручання, масивності ураження шийки, стадії та глибини патологічного процесу. В середньому вона становить від 5 до 25 хвилин. Лікування радіохвилями зазвичай легко переноситься. За бажанням пацієнтки може використовуватися місцева анестезія. Після операції жінка залишається в клініці під наглядом лікарів ще близько години, після чого може йти додому.

В ході процедури не тільки ліквідуються патологічно змінені ділянки, а й відбувається коагуляція капілярів і судин. Тому радіохвильове припікання шийки матки не супроводжується кровотечею та утворенням відкритої рани. Безпосередньо після маніпуляції на обробленій ділянці формується білуватий струп. Він відривається приблизно через тиждень, не спотворюючи шийку матки і не залишаючи на ній грубих рубців. Потім починається регенерація ― епітелізація поверхні рани здоровими клітинами.

Рекомендації після радіохвильової терапії

Після грамотно виконаного радіохвильового лікування повне відновлення шийки матки відбувається через 1―2 місяці. У цей період лікар рекомендує жінці дотримуватися кількох простих правил, які практично ідентичні таким під час менструації:

 • статевий спокій;
 • виключення фізичних навантажень, занять спортом;
 • застосування гігієнічних жіночих прокладок;
 • користування душем, а не ванною;
 • виключення купання у водоймах;
 • обмивання статевих органів теплою водою з гелем для інтимної гігієни ― не менше 2 разів на день;
 • виключення відвідувань сауни та солярію, перебування на сонці.

Відразу після проведення процедури пацієнтка може відчувати несильні ниючі болі, характером вони нагадують ті, що бувають у багатьох жінок в перший день місячних. Незначні коричневі виділення не вважаються відхиленням від норми. Як правило, через 7―14 днів після припікання ерозії шийки матки радіохвилями вони повністю припиняються. Якщо виділення тривають 3 тижні і довше, то потрібно звернутися до гінеколога для з’ясування їх джерела і призначення лікування.

Радіохвильова терапія ― доступний за ціною, ефективний і безпечний метод лікування захворювань шийки матки, що дозволяє за одну процедуру позбутися патологічного процесу і запобігти серйозним ускладненням.

© Автор статті: Акушер – гінеколог – Левчук Вікторія Володимирівна

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
УЗД малої миски (гінекологічне: матка, яєчники) трансабдомінально 410 грн
УЗД транспіхвове (матка, яєчники) 470 грн
Кольпоскопія з відеовізуалізацією 390 грн
Консультація повторна ведучого спеціаліста 630 грн
Консультація гінеколога 550 грн
Консультація гінеколога-ендокринолога 700 грн
Консультація репродуктолога 550 грн
Консультація ведучого спеціаліста 750 грн
Консультація повторна гінеколога в процесі лікування 430 грн
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою