Цистоскопія

Цистоскопія (цистоуретроскопія) – це мінімально інвазивна діагностична процедура, що виконується для виявлення та лікування захворювань сечового міхура, які важко піддаються діагностуванню за допомогою рентгена й інших методів медичної візуалізації. Цей спосіб дозволяє лікарю заглянути всередину уретри та сечового міхура й виявити будь-які аномалії. Цистоскопію в Києві можна зробити в медичному центрі «Гармонія здоров’я». Обстеження виконується досвідченими лікарями-урологами з використанням сучасного обладнання.

Показання до процедури


Діагностичними показаннями до цистоскопії є:

 1. порушення сечовипускання (застійне або обструктивне);
 2. макрогематурія або мікрогематурія (кров у сечі);
 3. урологічні свищі (патологічні отвори в уретрі або сечовому міхурі);
 4. дивертикули уретри або сечового міхура (аномальне випинання стінок органів);
 5. вроджені аномалії в дітей;
 6. передопераційне оцінювання органів сечовидільної системи.

Цистоскопія сечового міхура може бути призначена і в терапевтичних цілях.

Застосовується в таких випадках:

 1. лікування стриктур уретри;
 2. потреба в хірургії шийки сечового міхура;
 3. внутрішньоміхурні хірургічні процедури: видалення каменів, лікування виразок і пухлин, ін’єкція ботуліністичного токсину для терапії нетримання, катетеризація сечоводу;
 4. лікування міхурово-сечовивідного рефлюксу в дітей.

Процедура протипоказана пацієнтам із високою температурою тіла, інфекціями сечовивідних шляхів і тяжкою коагулопатією (порушенням згортання крові).

Ціна цистоскопії сечового міхура залежить від того, які додаткові процедури будуть проводитися.

Що можна виявити за допомогою цистоуретроскопії?

Візуалізація внутрішньої частини уретри та сечового міхура дозволяє лікарю відразу ж виявити структурні аномалії, осередки запалення, новоутворення або виразки, а також низку захворювань, як-от:

 • інтерстиціальний цистит;
 • камені;
 • гіперплазія (збільшення) простати;
 • стриктури (ділянки звуження) уретри.

Якщо візуального огляду для поставлення діагнозу недостатньо, уролог може провести біопсію – взяти невеликий зразок тканини з патологічної ділянки для подальшого гістологічного аналізу.

Як підготуватися до цистоскопії

За 6 годин до обстеження необхідно утриматися від їди та пиття. Безпосередньо перед процедурою пацієнту необхідно помочитися. Цистоскопія сечового міхура в чоловіків зазвичай проводиться під загальною анестезією. Це пов’язано з тим, що уретра в них довше, ніж у жінок, тому місцевого знеболювання може бути недостатньо. Перед дослідженням необхідно повідомити про всі вжиті лікарські засоби, особливо якщо це препарати для розрідження крові.

Як проводиться процедура

Цистоскопія сечового міхура в жінок найчастіше виконується під місцевою анестезією. Ділянка уретри обробляється спеціальним знеболювальним гелем. При обстеженні чоловіків використовується наркоз. Лікар вводить цистоскоп через уретру в сечовий міхур, після чого заповнює його фізіологічним розчином, щоб розтягнути та краще візуалізувати стінки органу.

Процедура може проводитися із застосуванням як гнучкого, так і жорсткого цистоскопа. Гнучкий прилад легко проходить по вигинах уретри, що пов’язано з меншим дискомфортом для пацієнта. Його використовують переважно для діагностичної цистоскопії. Жорсткий прилад оснащений більш потужною відеокамерою й дозволяє проводити терапевтичні маніпуляції, як-от дроблення каменів, біопсія, відновлення пошкоджених кровоносних судин, усунення стриктур (ділянок звуження) уретри.

Іноді лікарі використовують спеціальні фільтри для цистоскопа. Обстеження при синьому світлі застосовується для виявлення раку сечового міхура.

Якщо уролог під час виконання цистоскопії виявить підозрілі області, він може відразу ж зробити біопсію.

Переваги проведення цистоскопії в медичних центрах «Гармонія здоров’я»

У наших центрах цистоскопія проводиться висококваліфікованими лікарями, що мають багаторічний досвід у сфері ендоурології. Використання сучасного обладнання дозволяє отримати максимум інформації про стан здоров’я пацієнта та звести до мінімуму ризик ускладнень. Завдяки нашій потужній лабораторній базі отримати результати аналізу біоптатів і поставити точний діагноз можна в найкоротші терміни.

Звертаючись до МЦ «Гармонія здоров’я», ви можете бути впевнені у високій якості медичної допомоги.

© Автор статті: Лікар уролог мережі медичних центрів “Гармонія Здоров’я” – Палій Дмитро Віталійович

Джерела

 1. Medscape. Cystoscopy
 2. Verywell Health. What Is a Cystoscopy?
 3. Memorial Sloan Kettering. About Your Cystoscopy in the Operating Room

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
УЗД малої миски (гінекологічне: матка, яєчники) трансабдомінально 410 грн
УЗД транспіхвове (матка, яєчники) 470 грн
Кольпоскопія з відеовізуалізацією 390 грн
Консультація повторна ведучого спеціаліста 630 грн
Консультація гінеколога 550 грн
Консультація гінеколога-ендокринолога 700 грн
Консультація репродуктолога 550 грн
Консультація ведучого спеціаліста 750 грн
Консультація повторна гінеколога в процесі лікування 430 грн
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою