ТУР аденоми простати

Після 40 років у багатьох чоловіків клітини передміхурової залози починають активно ділитися, через що орган збільшується в розмірах. Це призводить до здавлення уретри, яка проходить через простату, і появи проблем із сечовипусканням. Раніше захворювання називалося аденомою, тепер лікарі частіше використовують термін «доброякісна гіперплазія передміхурової залози» (ДГПЗ).

Найпоширенішою операцією, що виконується для видалення аденоматозних вузлів, є трансуретральна резекція передміхурової залози (ТУР). Вона була першою успішною мінімально інвазивною процедурою сучасної епохи і до сих пір залишається «золотим стандартом» лікування ДГПЗ.

Показання до операції


 Трансуретральна резекція ― це один з варіантів лікування ДГПЗ. Хірургічні методи рекомендують при наявності таких симптомів, що не піддаються консервативному лікуванню:

 1. слабкий потік сечі;
 2. труднощі з початком сечовипускання;
 3. часті позиви до сечовипускання;
 4. нічні позиви до сечовипускання (ніктурія);
 5. імперативні позиви до сечовипускання;
 6. відчуття неповного випорожнення сечового міхура.

Під час трансуретральної резекції аденоми простати частина залози видаляється, щоб поліпшити відтік сечі. Термін «трансуретральна» описує спосіб, за допомогою якого хірург отримує доступ до операційного поля. Замість виконання зовнішнього розрізу, він вводить хірургічні інструменти в уретру (сечовипускальний канал)

 

Як проводиться операція ТУР?


Процедура  виконується під загальною або спінальною анестезією. Лікар вводить спеціальний прилад резектоскоп в сечовий міхур через уретру. Інструмент схожий на звичайний ендоскоп, тільки на його кінці знаходиться дротова петля, через яку пропускається високочастотний електричний струм. Це дозволяє швидко розрізати тканини простати і одночасно коагулювати (запечатувати) судини, зводячи до мінімуму ризик кровотечі. Резектоскоп також оснащений відеокамерою, яка передає зображення операційного поля на монітор. Завдяки цьому хірург може стежити за власними маніпуляціями і діяти з максимальною точністю.

На другому етапі трансуретральної резекції простати лікар за допомогою дротяної петлі невеликими шматочками видаляє простатичні тканини, що розрослися. Потім він вимиває посічені ділянки тканини з сечового міхура і уретри за допомогою рідини, що подається через один канал резектоскопа і відводиться через інший.

На завершальному етапі ТУР аденоми передміхурової залози пацієнту встановлюється катетер для зливу сечі. Він також необхідний для промивки сечового міхура стерильним розчином, щоб запобігти утворенню тромбів. Катетер видаляється через 1―3 дні, коли уретра повністю заживає і пацієнт може мочитися самостійно .

Відновлення

 У більшості випадків пацієнти мережі клінік «Гармонія здоров’я» можуть повернутися додому через 1―3 дні після операції. Тривалість перебування в лікарні залежить від складності хірургічного втручання і загального стану здоров’я пацієнта. Протягом декількох днів в сечі можуть бути сліди крові. Крім цього, іноді відзначається болючість при сечовипусканні, яка може тривати до декількох тижнів.

Щоб прискорити одужання після видалення аденоми простати (ТУР):

 • пийте по 1―2 л рідини на день, віддаючи перевагу чистій негазованій воді;
 • не піднімайте нічого важчого 5 кг;
 • відмовтеся від інтенсивних тренувань у спортзалі та їзди на велосипеді;
 • не приймайте термальні ванни і не ходіть до сауни;
 • додайте клітковину в раціон, щоб попередити запори;
 • приймайте всі ліки, прописані лікарем .

Вартість трансуретральної резекції простати повністю виправдана численними терапевтичними перевагами цієї процедури. Після операції не залишається шрамів, а відновлення проходить швидше і менш болісно. У мережі центрів «Гармонія здоров’я» ТУР проводиться досвідченими хірургами і з використанням сучасного обладнання, що зводить ризик ускладнень практично до нуля.

© Автор статті: Лікар уролог мережі медичних центрів “Гармонія Здоров’я” – Палій Дмитро Віталійович

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
УЗД статевого прутня 410 грн
УЗД сечового міхура 190 грн
УЗД нирок та сечового міхура 410 грн
УЗД нирок 340 грн
УЗД трансректальне (передміхурова залоза, сім’яні пухирці, об’єм залишкової сечі) 30 хв 520 грн
УЗД органів калитки (яєчки, придатки яєчок) 410 грн
Урофлоуметрія з роз’ясненням 630 грн
Консультація повторна ведучого спеціаліста 630 грн
Консультація уролога 550 грн
Консультація уролога-андролога, к.м.н. 670 грн
Консультація репродуктолога 550 грн
Консультація ведучого спеціаліста 750 грн
Консультація повторна уролога 430 грн
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою