Ударно-хвильова терапія

Вперше ця методика була введена в клінічну практику у 1982 році для лікування урологічних захворювань і швидко довела свою ефективність при видаленні каменів з сечовидільної системи. Згодом метод УХТ почали активно використовувати в ортопедії для лікування переломів, тендинопатій верхніх і нижніх кінцівок, фасциопатій і патологій м’яких тканин.  УХТ ― це безпечна, неінвазивна методика. Ефективність підтверджена численними дослідженнями і клінічними випробуваннями. Вона є однією з небагатьох методик, що успішно справляються з хронічними захворюваннями, які практично не піддаються лікуванню іншими способами. У мережі центрів «Гармонія здоров’я» терапію проводять досвідчені лікарі з застосуванням найсучаснішої апаратури. Ціна УХТ залежить від ступеня тяжкості стану пацієнта, що зумовлює кількість і тривалість сеансів.

Показання до ударно-хвильової терапії


УХТ добре зарекомендувала себе в лікуванні широкого спектра хвороб. Основними показаннями є:

 1. підошвенний фасциїт;
 2. шпори п’ят;
 3. тендиніт надколінка (коліно стрибуна);
 4. бічний епікондиліт (тенісний лікоть);
 5. медіальний епікондиліт (лікоть гольфіста);
 6. артрит базального суглоба великого пальця;
 7. хронічне запалення суглобів;
 8. бурсит;
 9. неврома Мортона;
 10. стресові переломи;
 11. остеоартроз;
 12. тендопатія;
 13. латеральна епіконділопатія;
 14. міофасціальні больові синдроми;
 15. імпіджмент-синдром;
 16. кальцифікації сухожиль;
 17. пателофеморальний больовий синдром;
 18. синдром переднього великогомілкового м’яза.

В урології ударно-хвильова терапія використовується в основному при лікуванні еректильної дисфункції, простатитів і сечокам’яної хвороби. Добре себе зарекомендувала в комплексному лікуванні хвороби Пейроні.

Протипоказання

Проведення УХТ не рекомендується в наступних випадках:

 • вагітність;
 • наявність в області впливу основних кровоносних судин і нервів;
 • носіння кардіостимуляторів та інших імплантованих пристроїв;
 • відкриті рани;
 • наявність ендопротезів;
 • порушення згортання крові;
 • інфекційні захворювання в активній фазі;
 • ракові пухлини. В даний час ведуться дослідження, присвячені ефективності УХТ в лікуванні деяких видів раку;
 • важкі психічні захворювання.

Протипоказання не є абсолютними. У кожному випадку лікар приймає рішення, враховуючи індивідуальні характеристики захворювання пацієнта.

Принцип дії ударно-хвильової терапії


УХТ – це неінвазивний метод лікування. Це вплив на пошкоджені м’які тканини ударними хвилями. Метод допомагає зменшити біль і прискорити загоєння за допомогою наступних механізмів:

 1. Формування нових кровоносних судин.

Приплив крові має велике значення у відновленні пошкоджених тканинних структур. Акустичні хвилі викликають мікророзриви в капілярах сухожиль і кісток. Це призводить до значного збільшення вироблення факторів росту ендотелію судин. В результаті відбувається реконструкція артеріол. Вони починають активно рости, утворюються нові капіляри. Приплив крові, кисню і поживних речовин до ураженої області збільшується. Процес загоєння прискорюється.

 1. Усунення хронічного запалення.

Хронічний запальний процес виникає при неправильному або недостатньому лікуванні. Здорові тканини поступово ушкоджуються, що викликає сильний біль. Гладкі клітини відіграють одну з головних ролей в механізмі запалення. Процедура лікування УХТ допомагає активувати ці клітини, що супроводжується підвищеним виробленням хемокінів і цитокінів. Це протизапальні сполуки, які спочатку підсилюють запальний процес, але на наступному етапі прискорюють загоєння і регенерацію.

 1. Стимуляція вироблення колагену.

Для швидкого відновлення пошкоджених м’язів і зв’язкових структур потрібна достатня кількість колагену. УХТ сприяє прискоренню синтезу цієї речовини. Крім того, методика призводить до утворення зі знову сформованих колагенових волокон поздовжніх структур, які зміцнюють сухожилля і роблять їх більш еластичними, стійкими до розривів.

 1. Розчинення кальцинованих фібробластів.

Мікротравми сухожиль часто призводять до накопичення кальцію. УХТ дозволяє зруйнувати кальцифікати. Після курсу лікування вони приймають консистенцію зубної пасти, після чого гранульовані частинки кальцію виводяться з організму через лімфатичну систему.

 1. Зниження концентрації медіатора болю.

Речовина P – це нейромедіатор, який відповідає за передачу больових імпульсів нервовими волокнами. Як правило, високий рівень даного нейропептида пов’язаний зі стійким і сильним больовим синдромом. Зниження концентрації речовин Р призводить до зменшення стимуляції нервових волокон і полегшення болю. Зниження рівня гістаміну та інших метаболітів, що беруть участь у формуванні больової відповіді, теж допомагає припинити формування запального набряку.

Як проводиться ударно-хвильова терапія в Києві

Це неінвазивний метод лікування, який включає 3 етапи:

 1. Визначення місця впливу. Лікар пальпує область тіла, що викликає біль, щоб точно впливати на неї.
 2. Нанесення гелю. Після того як джерело болю визначено, лікар наносить на відповідну область тіла гель, який забезпечує ефективну і плавну передачу акустичних хвиль.
 3. Терапія. Аплікатор притискається до оброблюваної ділянки тіла. Лікар натискає кнопку пуску. Під час лікування може виникнути легке відчуття дискомфорту. Ступінь вираженості больових відчуттів залежить від того, наскільки сильною була біль до початку лікування. Сеанс терапії триває всього кілька хвилин, тому більшість не відчуває сильного дискомфорту. Крім того, лікар може регулювати інтенсивність впливу протягом всього лікування.

Ціна ударно-хвильової терапії залежить від кількості процедур. На тривалість курсу лікування впливає індивідуальна реакція пацієнта. Ефект УХТ кумулятивний, тому, як правило, потрібно більше одного (3–5) сеансів лікування з інтервалом у 3–10 днів. Багато пацієнтів відчувають полегшення вже після першої процедури.

Після УХТ слід утриматися протягом 48 годин від фізичної активності, особливо якщо вона зачіпає оброблювану ділянку тіла.

Переваги ударно-хвильової терапії 

УХТ має низку плюсів для пацієнтів, які протягом тривалого часу страждали від хронічних захворювань кістково-м’язової системи. Це хороша альтернатива постійному прийому знеболювальних препаратів або хірургічному втручанню. Лікування неінвазивне, воно більше орієнтоване на стимуляцію організму до самозцілення. Головними перевагами УХТ є:

 • лікування причини, а не симптомів захворювання;
 • ефективність в 80% випадків і вище;
 • відносно швидкий курс терапії (3–5 сеансів);
 • мінімум побічних ефектів;
 • полегшення болю і швидке відновлення після лікування.

УХТ в центрі «Гармонія здоров’я» проводиться досвідченими лікарями із застосуванням сучасних протоколів лікування. Вартість однієї процедури ударно-хвильової терапії ви зможете дізнатися після консультації лікаря.

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
УЗД статевого прутня 410 грн
УЗД сечового міхура 190 грн
УЗД нирок та сечового міхура 410 грн
УЗД нирок 340 грн
УЗД трансректальне (передміхурова залоза, сім’яні пухирці, об’єм залишкової сечі) 30 хв 520 грн
УЗД органів калитки (яєчки, придатки яєчок) 410 грн
Урофлоуметрія з роз’ясненням 630 грн
Консультація повторна ведучого спеціаліста 630 грн
Консультація уролога 550 грн
Консультація уролога-андролога, к.м.н. 670 грн
Консультація репродуктолога 550 грн
Консультація ведучого спеціаліста 750 грн
Консультація повторна уролога 430 грн
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою