Трансвагінальне УЗД в Києві

Найважливішу роль в гінекології грає УЗД органів малого таза — доступний та простий діагностичний метод, що дозволяє оцінити локалізацію, розміри і стан матки, маткових труб і яєчників, виявити вагітність на ранніх термінах, в тому числі позаматкову. Дослідження може проводитися для пацієнток різного віку і практично не має протипоказань.

Як проводиться УЗ-огляд піхви

Крім трансабдомінального способу, коли ультразвуковий датчик переміщується по зовнішній черевній стінці, для отримання більш інформативних зображень внутрішніх жіночих статевих органів широко використовується УЗД матки і придатків трансвагінальне.

На відміну від трансабдомінального трансвагінальне УЗД виконується за допомогою датчика, розміщеного в піхві. Однак суть методики залишається такою ж. Прилад генерує УЗ-хвилі, які частково поглинаються тканинами і відбиваються від них, а отримана інформація в перетвореному вигляді виводиться на монітор УЗ-апарату у вигляді зображення. Детальні та контрастні сонограми виходять завдяки різниці в щільності тканин.

Перед введенням датчика в піхву лікар надягає на нього презерватив і обробляє спеціальним гелем, що забезпечує безперервну подачу УЗ-хвиль до органів малого таза. Під час дослідження сонолог здійснює обертальні рухи приладом і відхиляє його з боку в бік, що дозволяє отримати об’ємне зображення органів і повну інформацію про їх структуру.

Трансвагінальний огляд малого таза не завдає шкоди здоров’ю пацієнтки і не викликає у неї дискомфорту. Процедура абсолютно безболісна, не вимагає особливої підготовки і триває в середньому 15 хвилин. Доведено, що УЗ-хвилі настільки безпечні, що дослідження можна проводити кілька разів через невеликі проміжки часу.

Отримані ілюстрації разом з їх описом передаються лікарю, який дав направлення на УЗД. На підставі результатів він ставить діагноз і при необхідності призначає лікування або дає рекомендації.

Чому внутрішньовагінальне дослідження краще зовнішнього

УЗД органів малого таза у жінок дає можливість спостерігати за розвитком вагітності, станом матки, її шийки, придатків і сечового міхура в режимі реального часу, а також вести контроль ефективності призначеного лікування. Оскільки при трансвагінальному дослідженні тазові органи відокремлені від ультразвукового датчика лише тонкою перегородкою і знаходяться на близькій відстані від нього, інформація на екрані виходить детальнішою, ніж при зовнішньому огляді, а зображення — контрастними та чіткими. Такої точності неможливо досягти при проведенні трансабдомінального УЗД малого таза.

В процесі вагінального дослідження лікар фіксує відомості про стан тіла, порожнини і шийки матки, будову яєчників. Крім того, внутрішня сонографія дозволяє правильно оцінити структуру ендометрію, виявити його зміни.

Показання та протипоказання для вагінального УЗД

УЗД піхви призначається для таких цілей:

  1. Виявлення або виключення вагітності перших тижнів, її УЗ-моніторинг.
  2. З’ясування причини болю внизу живота або розладів менструального циклу.
  3. Підтвердження або спростування підозри на наявність новоутворення або запального захворювання.
  4. Виявлення вроджених анатомічних аномалій розвитку репродуктивних або сусідніх з ними органів малого таза.
  5. Вибір методу контрацепції.
  6. Встановлення причин первинного або вторинного безпліддя.

Попри очевидні переваги трансвагінального УЗД малого таза у жінок над трансабдомінальним, воно не всім підходить. Зі зрозумілих причин внутрішній УЗ-прилад не застосовується у дівчат з непорушеною дівочою плівою, а також при алергії на латекс.

Крім того, трансвагінальний огляд протипоказаний:

  • в гострій стадії запальних захворювань. Вагінальне УЗД в цих випадках може бути болючим, тому його відкладають до одужання;
  • при запущених пухлинних процесах шийки матки;
  • при вагітності пізніх термінів. Внутрішньовагінальні маніпуляції датчиком можуть викликати маткові скорочення.

При вищевказаних станах лікар призначає зовнішнє УЗД або замінює його іншими діагностичними процедурами. У деяких випадках доцільне використання обох видів сонографії для отримання максимально чіткої картини гінекологічної патології завдяки огляду під різними кутами.

© Автор статті: Акушер – гінеколог – Левчук Вікторія Володимирівна

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
УЗД малої миски (гінекологічне: матка, яєчники) трансабдомінально 410 грн
УЗД транспіхвове (матка, яєчники) 470 грн
Кольпоскопія з відеовізуалізацією 390 грн
Консультація повторна ведучого спеціаліста 630 грн
Консультація гінеколога 550 грн
Консультація гінеколога-ендокринолога 700 грн
Консультація репродуктолога 550 грн
Консультація ведучого спеціаліста 750 грн
Консультація повторна гінеколога в процесі лікування 430 грн
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою