УЗД молочних залоз

Ультразвукове дослідження – це високоінформативний, неінвазивний і безпечний метод виявлення захворювань молочних залоз. УЗД грудей часто призначається як додатковий метод діагностування при виявленні ущільнень у молочних залозах в ході клінічного обстеження або на мамографії (рентгенівському дослідженні).

Суть обстеження


Ультразвукове дослідження особливо корисне, коли лікарю потрібно визначити, є ущільнення пухлиною (доброякісною або злоякісною) або це капсула, заповнена рідиною (кіста). Через відсутність рентгенівського опромінення УЗД молочних залоз при вагітності є базовим методом діагностування. Його також використовують для обстеження жінок старше 40 років, які отримують менопаузальну гормональну терапію. Гормональні препарати можуть призводити до змін у тканинах грудей, через що інформативність мамографії знижується .

У мережі центрів «Гармонія здоров’я» УЗД молочних залоз проводиться досвідченими сонографістами. У поєднанні із застосуванням сучасного обладнання це дозволяє домогтися високої якості діагностування.

Лікар може порекомендувати проведення УЗД в таких випадках:

 1. наявність ущільнення, виявленого при самоогляді або клінічному обстеженні грудей;
 2. пахвова лімфаденопатія (збільшені лімфовузли під пахвами), виявлена на мамограмі;
 3. будь-які інші відхилення, виявлені при проведенні мамографії;
 4. підозра на пошкодження грудних імплантів для розрізнення інтракапсулярного (гель залишається всередині капсули зі сполучної тканини) і екстракапсулярного (гель потрапляє у тканини грудей) розривів.

Крім цього, ультразвукове обстеження молочних залоз може бути призначене у разі наявності таких симптомів, як різка зміна форми, величини та зовнішнього вигляду грудей; виділення з сосків; почервоніння шкіри молочних залоз; біль у грудях, не пов’язаний із передменструальним синдромом.

Іноді УЗД використовується як метод візуалізації при проведенні біопсії – взяття невеликої ділянки тканини з молочної залози, наприклад при підозрі на ракову пухлину.

Як проводиться УЗД грудей


Ультразвуковий сканер складається з комп’ютерної консолі, відеодисплея та перетворювача (датчика) – невеликого портативного пристрою, який сонографіст переміщує по тілу пацієнта, щоб отримати зображення внутрішніх структур.

Перед початком дослідження лікар нанесе гель на обстежувану область. Це потрібно для того, щоб датчик вільно ковзав по шкірі. Потім він буде переміщати перетворювач з однієї ділянки молочної залози до іншої, поки не будуть отримані бажані зображення. У разі потреби лікар може попросити пацієнтку змінити позу, щоб було зручніше обстежити ту чи іншу частину грудей. Дослідження безболісне та займає від 15 до 30 хвилин.

У чому переваги УЗД як методу діагностування захворювань молочних залоз

Крім того, що ультразвукове дослідження – це неінвазивна та доступна методика, вона має додаткові переваги:

 1. дозволяє отримати висококонтрастні зображення. Ультразвук допомагає відрізняти кісти від пухлин. За його допомогою також можна виявити новоутворення, які неможливо визначити при пальпації (промацуванні) грудей;
 2. проводиться безболісно. Процедура не завдає пацієнтці жодного дискомфорту;
 3. допомагає виявити зміни у щільних грудях. У поєднанні з мамографією УЗД підвищує ймовірність виявлення раку на ранній стадії в жінок із високою щільністю тканини молочних залоз;
 4. не передбачає використання радіації. На відміну від мамографії та комп’ютерної томографії, УЗД дозволяє візуалізувати внутрішню структуру молочних залоз за допомогою нешкідливих звукових хвиль. Тому такий вид діагностики може безпечно використовуватися для обстеження вагітних і жінок, що годують.

Вартість УЗД молочних залоз відчутно нижче, ніж ціна КТ або МРТ, але при цьому в багатьох випадках сонографія дозволяє отримати не менш повну діагностичну інформацію.

Де зробити УЗД грудей у Києві

Ультразвукове обстеження можна пройти в центрі «Гармонія здоров’я». Інформативність діагностування багато в чому залежить від професійних навичок сонографіста та якості обладнання. У наших медичних центрах дослідження проводять досвідчені лікарі на сучасних апаратах, оснащених широкосмуговими високочастотними датчиками з електронним фокусуванням ультразвукового променя.

© Автор статті: Акушер – гінеколог. Онкогінеколог. Мамолог. Лікар першої кваліфікаційної категорії – Насташенко Марина Ігорівна

Джерела

 1. Medscape. <a ” target=”_blank” rel=”nofollow noopener” href=”https://emedicine.medscape.com/article/1948269-overview”>Breast Ultrasonography.
 2. Verywell Health. <a ” target=”_blank” rel=”nofollow noopener” href=”https://www.verywellhealth.com/ultrasound-imaging-for-breast-abnormalities-430097″>What Is a Breast Ultrasound?
 3. Kathryn Malherbe, Pavan Annamaraju. <a ” target=”_blank” rel=”nofollow noopener”href=”https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK557837/” >Breast Ultrasound.

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
УЗД малої миски (гінекологічне: матка, яєчники) трансабдомінально 410 грн
УЗД транспіхвове (матка, яєчники) 470 грн
Кольпоскопія з відеовізуалізацією 390 грн
Консультація повторна ведучого спеціаліста 630 грн
Консультація гінеколога 550 грн
Консультація гінеколога-ендокринолога 700 грн
Консультація репродуктолога 550 грн
Консультація ведучого спеціаліста 750 грн
Консультація повторна гінеколога в процесі лікування 430 грн
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою