УЗД передміхурової залози

УЗД простати – це простий, безпечний й ефективний спосіб перевірки її стану. Метод дозволяє виявити структуру органу, його розміри, оцінити стан розташованих поруч сечового міхура, мошонки та сім’яників.

Важливість УЗД простати

Важливо пройти обстеження, якщо чоловіка турбують такі стани:

 • часте або неповне спорожнення сечового міхура;
 • біль при сечовипусканні;
 • статеві дисфункції;
 • біль, набряклість, зміни шкірних покривів у промежині.

УЗД проводиться також із профілактичною метою, щоб упевнитися у відсутності запальних й онкологічних процесів. На ранніх стадіях цей метод дозволяє виявити доброякісні та злоякісні новоутворення простати, наявність порожнин і ділянок запалень, а також зміни судин.

Обстеження в мережі клінік «Гармонія здоров’я» виконуються на сучасному обладнанні кваліфікованими фахівцями.

Лікарі рекомендують обов’язково щорічно проходити УЗД передміхурової залози чоловікам, які досягли сорокарічного віку, з профілактичною метою, але не слід ігнорувати це просте дослідження і в більш ранньому віці. Анатомічне розташування простати таке, що тільки УЗД – єдиний простий спосіб, що дозволяє точно та швидко виявити можливі патології. Ціна обстеження доступна, його застосовують не тільки для діагностики, але і для контролю ефективності лікування.

Види УЗД передміхурової залози


Розрізняють два варіанти УЗД простати: трансабдомінальний і трансректальний.

Трансректальне УЗД, або ТРУЗД

Таке обстеження виконують через пряму кишку: у її просвіт вводять спеціальний тонкий сканер. При цьому датчик і простата знаходяться на невеликій відстані, що дозволяє доктору найбільш точно перевірити стан залози, а також сім’яників. При ТРУЗД видні початкові зміни органів, які можна виявити тільки цим методом. Є можливість подивитися контури, розташування, структуру простати. Тому діагноз буде відомий відразу ж після проведення процедури.

Ще один позитивний момент: якщо лікар помітив будь-які зміни, то він відразу ж бере невелику кількість тканини для подальших досліджень, наприклад біопсії. При цьому не будуть потрібні повторні втручання. ТРУЗД дозволяє урологу швидко та точно поставити правильний діагноз, призначити відповідне лікування. Протипоказаннями до проведення такого способу обстеження є гемороїдальні вузли великих розмірів, хронічний геморой у фазі загострення, проведені операції на прямій кишці, схильність до запорів.

Трансабдомінальне УЗД простати

Це варіант, при якому датчик розташовується на поверхні живота. Такий метод фахівці використовують нечасто, оскільки він менш інформативний. Застосовується в тих випадках, якщо немає можливості зробити трансректальне дослідження. Річ у тому, що товща тканин живота, яка потрапляє під датчик, не дозволяє дуже точно оцінити стан простати та наявність патологічних процесів. Трансабдомінальний метод не підходить чоловікам, у яких є жирові відкладення в ділянці живота.

Важливість УЗД простати

При дослідженні найчастіше виявляють такі стани:

 1. Запальний процес. Простатит супроводжується болем, печінням і порушенням сечовипускання. УЗД показує збільшення розмірів простати та зміну її форми.
 2. Новоутворення. Ризик збільшується з віком. Початкова стадія може протікати безсимптомно, тому важливо проходити УЗД простати з профілактичною метою. При ТРУЗД доктор у разі потреби може взяти частину тканини для подальшого дослідження й уточнення діагнозу.
 3. Гіперплазія. Аденома простати являє собою збільшення розмірів і розростання тканини з подальшим утрудненням сечовипускання.
 4. Кіста. Утворюється мішкоподібна порожнина, у якій знаходиться рідина.

Після ультразвукового дослідження доктор порівнює отримані результати з іншими даними та встановлює точний діагноз.

Як підготуватися до УЗД

Для трансабдомінального УЗД особливої підготовки не потрібно. Перед проведенням процедури потрібно випити не менше ніж 1 л води без газу.

Якщо має бути ТРУЗД, необхідно прийти зі спорожненим кишківником. Для цього вживання їди повинне відбуватися як мінімум за 8-12 годин до процедури. Якщо обстеження призначене на ранок, достатньо легко повечеряти. Перед трансректальним УЗД рекомендовано виключити з раціону продукти, які підвищують газоутворення. Це бобові, капуста, газовані напої, дріжджова випічка.

Для проведення ТРУЗД пряма кишка повинна бути порожньою, тому можна зробити клізму безпосередньо перед процедурою. Якщо ви побоюєтеся, що пряма кишка не буде спорожнена, а клізму робити не хочете, варто повідомити про це лікаря. Спеціаліст порадить препарат, який слід вжити перед дослідженням для спорожнення кишківника. Процедура триває 10-20 хвилин, причому в чоловіка не виникає неприємних відчуттів.

У центрі «Гармонія здоров’я» ви отримаєте:

 • прийом у зручний для вас час;
 • обстеження на новітньому обладнанні;
 • висококваліфіковану допомогу фахівців із великим досвідом роботи.

Після обстеження доктор відразу ж ознайомить із результатами. Значне збільшення розмірів простати може бути нормальним явищем у разі відсутності інших симптомів. Якщо виявлені зміни, то лікар детально про них розповість і дасть рекомендації щодо подальших дій.

© Автор статті: Лікар уролог мережі медичних центрів “Гармонія Здоров’я” – Палій Дмитро Віталійович

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
УЗД статевого прутня 410 грн
УЗД сечового міхура 190 грн
УЗД нирок та сечового міхура 410 грн
УЗД нирок 340 грн
УЗД трансректальне (передміхурова залоза, сім’яні пухирці, об’єм залишкової сечі) 30 хв 520 грн
УЗД органів калитки (яєчки, придатки яєчок) 410 грн
Урофлоуметрія з роз’ясненням 630 грн
Консультація повторна ведучого спеціаліста 630 грн
Консультація уролога 550 грн
Консультація уролога-андролога, к.м.н. 670 грн
Консультація репродуктолога 550 грн
Консультація ведучого спеціаліста 750 грн
Консультація повторна уролога 430 грн
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою