УЗД судин голови і шиї в Києві

Для дослідження стану та функціональності великих судин, що беруть участь в кровопостачанні головного мозку, застосовується дуплексне сканування. Метод являє собою комбінацію «два в одному», коли звичайне сонографічне обстеження поєднується з доплерографією. Традиційне УЗД і доплер судин голови та шиї в Києві пропонує зробити мережа медичних центрів «Гармонія здоров’я».

Що показує УЗД голови та шиї

До структу р, що обстежуються, належать вени шиї, підключичні, сонні і хребетні артерії, а також магістральні артерії головного мозку. За сонограмою, отриманої шляхом стандартного ультразвукового дослідження судин шиї та головного мозку, УЗД-фахівець визначає і оцінює їх форму і просторове розташування, ступінь прохідності, товщину стінок, дізнається розмір просвіту артерій і вен.

Робота апарату УЗД в режимі доплера дозволяє побачити напрям і швидкість течії крові судиннами. Доплероскопія судин шиї та головного мозку дає можливість виявити причини низької пропускної здатності артерій і вен – атеросклеротичні скупчення, кров’яні згустки, атрезії.

Показання до УЗД

Дуплексне сканування судин голови та шиї рекомендується людям з такими особливостями:

  1. перенесена черепно-мозкова травма або хірургічна операція на головному мозку;
  2. епізодичний або постійний розлад мозкового кровотоку;
  3. діагностовані загальні патології – цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, поширений атеросклероз і т. п.;
  4. неоплазії різного характеру і будь-якого походження в зоні голови або шиї;
  5. проблеми в шийній частині хребта – викривлення, остеохондроз, травми.

Ультразвукове дослідження судин головного мозку може бути призначено в екстреному порядку. Воно рекомендоване в разі:

  1. раптової втрати зору на одне або обидва ока;
  2. оніміння та слабкості в ногах або руках;
  3. мігрені невстановленого генезу;
  4. раптового розладу мови;
  5. постійного шуму або дзвону в голові та вухах.

Приводом для запису на консультацію до лікаря для призначення УЗД судин головного мозку можуть стати набряки, судоми, напади запаморочення, невмотивовані втрати рівноваги, кульгавість, безпричинний біль в ногах та інші симптоми недостатнього кровопостачання організму.

Процедура проведення УЗД судин шиї та голови

День обстеження пацієнт повинен утриматися від прийому будь-яких медикаментозних засобів (обговорюється з доктором). За три години до сканування необхідно припинити курити, а також пити каву або чай, оскільки кофеїн і нікотин здатні звужувати артерії і тим самим спотворювати результат УЗД. Перед оглядом потрібно зняти сережки, намиста і кольє.

Дуплексне сканування не викликає яких-небудь негативних емоцій або дискомфорту, проводиться в розслабленій, доброзичливій обстановці. Пацієнт зручно розташовується поруч з апаратом УЗД. Лікар прикладає датчик до шкіри в місцях проходження структур, які потребують уваги. На екрані приладу відображаються досліджувані судини – артерії та вени.

За необхідності лікар, який проводить УЗД голови, може попросити пацієнта затримати дихання, зробити глибокий вдих або видих. Часто використовується функціональна проба з притисненням артерії пальцем. Вся діагностика триває близько 30 хвилин.

Доплерографія судин голови і шиї в Києві в медцентрах мережі «Гармонія здоров’я» виконується за попереднім записом. Після огляду клієнту видають на руки знімок з описом.

Переваги методу

УЗД вельми інформативне для своєчасного виявлення розладів мозкового кровотоку, що дає людині можливість уникнути інсульту. Серед інших переваг методу – абсолютна нешкідливість, безболісність, неінвазивність.

Ціна на УЗД судин голови і шиї в Києві цілком демократична, що дозволяє проводити процедуру багаторазово для уточнення діагнозу або з метою контролю ефективності лікування. Дуплексне сканування практично не має протипоказань і обмежень, оскільки не пов’язане з променевим навантаженням на організм пацієнта.

© Автор статті: Бальоха Олена Анатоліївна – Спеціаліст в області кардіології, терапії,гастроентерології, пульмонології.

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою