Вакцинація від вірусу папіломи людини

ВПЛ – один із найпоширеніших вірусів на планеті. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, наразі його носіями є від 20 до 60% світового населення.

Як вакцина захищає від зараження вірусом папіломи людини


Папіломавірус передається під час статевого акту з інфікованою людиною. Зараження відбувається при контакті «шкіра до шкіри» в інтимних зонах. Більшість людей інфікуються вірусом папіломи незабаром після початку статевого життя. У багатьох із них він ніяк себе не проявляє та самостійно зникає з організму з плином часу (1-2 роки). Але іноді віруси можуть викликати зміни у клітинах слизової оболонки статевих органів, провокуючи розвиток гострих кондилом (генітальних бородавок), а в деяких випадках – злоякісні онкологічні захворювання. ВПЛ відповідає за 70% всіх випадків раку шийки матки.

Найбільш ефективним методом профілактики вірусу папіломи є щеплення від папіломавірусу. Вакцинацію від ВПЛ у Києві можна пройти в мережі медичних центрів «Гармонія здоров’я».

Вакцина від ВПЛ складається з вірусоподібних частинок, отриманих з поверхневих білків папіломавірусу. Вона виготовляється за допомогою технології рекомбінантної ДНК. Препарат являє собою порожні білкові оболонки без вірусного геному, тому застосування вакцини не призводить до зараження людини.

Щеплення від ВПЛ запускає імунну систему, стимулюючи вироблення антитіл проти поверхневих білків вірусу. Якщо згодом вакцинована людина заражається вірусом папіломи, специфічні антитіла відразу ж нейтралізують його.

Щоб вакцинація проти ВПЛ була ефективною, щеплення потрібно робити до того, як відбулося інфікування. Вакцина не допоможе тим, хто вже заражений папіломавірусом.

Кому та коли потрібно робити щеплення від ВПЛ

Щеплення від ВПЛ допомагає знизити ризик розвитку раку шийки матки на 90%. Вакцинуватися потрібно до початку статевого життя. Рекомендований вік для імунізації проти папіломавірусу – 9-14 років.

Вакцини від ВПЛ використовують у 84 країнах світу, зокрема в США, Канаді та більшості країн Євросоюзу. Близько 80 мільйонів людей уже прищепилися від папіломавірусу. Ефективність і безпека цих вакцин доведені численними міжнародними дослідженнями.

Чи є побічні ефекти вакцини проти ВПЛ

Вченими доведено, що імунізація від вірусу папіломи безпечна. Усі вакцини тестувалися на тисячах людей по всьому світу, перш ніж були схвалені до використання. Крім цього, вони продовжують перебувати під постійним контролем на предмет безпеки. Наразі немає жодного випадку смерті від вакцини проти ВПЛ.

Найбільш поширеними побічними ефектами імунізації є біль і почервоніння в місці уколу. У рідкісних випадках у людей можуть виникати такі небажані реакції:

 • невелике підвищення температури;
 • головний біль і втома;
 • больові відчуття в суглобах і м’язах;
 • непритомність;
 • нудота та блювота;
 • біль у животі й діарея.

Перед вакцинацією лікар обов’язково перевіряє, чи немає в пацієнта алергії на який-небудь компонент препарату.

Що потрібно знати про щеплення від вірусу папіломи

Одна з причин, чому імунізація проти ВПЛ викликає суперечки, полягає в тому, що вона допомагає захистити від інфекції, яка передається статевим шляхом. Тому деякі батьки думають, що дітям її робити нема чого. Але річ у тому, що вакцина діє набагато ефективніше, якщо людина прищеплюється задовго до початку статевого життя, після якого в більшості випадків і відбувається інфікування. Саме тому оптимальний вік вакцинації становить 9-14 років.

Інші особливості вакцинації проти ВПЛ, про які слід знати:

 1. Щеплення захищає не від усіх вірусів папіломи, які провокують рак, а тільки від деяких. Тому важливо, щоб вакциновані жінки все одно проходили скринінг на рак шийки матки.
 2. Імунізація не оберігає від інших інфекцій, що передаються статевим шляхом, і не лікує вже наявні захворювання, пов’язані з ВПЛ. Щеплені пацієнти повинні продовжувати використовувати бар’єрні методи контрацепції, щоб уникнути зараження ІПСШ.

Лікарі медичного центру «Гармонія здоров’я» детально розкажуть про особливості вакцинації проти ВПЛ.

Щеплення від раку шийки матки при вагітності

Наразі вагітним жінкам рекомендується утриматися від імунізації від ВПЛ (навіть при доведеній безпеці вакцини для матері та майбутньої дитини). Якщо жінка зробила щеплення, а тільки потім дізналася про своє становище, це не є показанням для переривання вагітності. Пацієнтки, які почали імунізацію до того, як дізналися про вагітність, повинні продовжити її після народження дитини.

Вакцинацію проти ВПЛ у Києві можна пройти в мережі медичних центрів «Гармонія здоров’я». Імунізація виконується із застосуванням сертифікованих вакцин після консультації фахівця та ретельного оцінювання стану здоров’я пацієнта.

Джерела

 1. Рекута А.С. Вирус папилломы человека и онкологическая патология: современный взгляд на профилактику
 2. World Health Organization. Immunizing against HPV.
 3. DermNet NZ. Vaccines against human papillomavirus.
 4. Министерство охраны здоровья Украины. Вакцинация: от каких болезней стоит защититься.
 5. Planned Parenthood. Should I get the HPV vaccine?.
 6. Healthline. What Are the Pros and Cons of the HPV Vaccine?
 7. American Cancer Society. HPV Vaccines.

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
УЗД малої миски (гінекологічне: матка, яєчники) трансабдомінально 410 грн
УЗД транспіхвове (матка, яєчники) 470 грн
Кольпоскопія з відеовізуалізацією 390 грн
Консультація повторна ведучого спеціаліста 630 грн
Консультація гінеколога 550 грн
Консультація гінеколога-ендокринолога 700 грн
Консультація репродуктолога 550 грн
Консультація ведучого спеціаліста 750 грн
Консультація повторна гінеколога в процесі лікування 430 грн
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою