Видалення аденоїдів

Аденоїдами в отоларингології називають патологічне розростання носоглоткових мигдаликів, яке відбувається внаслідок їх хронічного запалення. Найчастіше ця патологія зустрічається в дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Перебіг захворювання тривалий, млявий. Поступово збільшуючись, гіпертрофовані мигдалики ускладнюють, а потім і зовсім перекривають носове дихання. Видалення аденоїдів сучасними високоефективними та щадними методами пропонується в ЛОР-відділеннях клінік «Гармонія здоров’я».

Причини та симптоми аденоїдів

Основний фактор , що може призвести до зростання аденоїдів, — часті простудні захворювання, які виникають при інфекційних ураженнях порожнини рота та верхніх дихальних шляхів. Другорядне значення мають:

  1. схильність до алергії;
  2. генетична схильність;
  3. несприятлива екологічна обстановка.

Головні прояви патології — неможливість дихати носом і хропіння уві сні. Часто в дітей спостерігаються погіршення слуху, головний біль, проблеми з мовленням, часті отити, збільшення лімфовузлів протягом тривалого періоду, хронічні трахеїти, бронхіти, ларингіти. Голос через постійну закладеність носа стає гугнявим. У дитини, вимушеної дихати ротом, обличчя набуває специфічного вигляду: безперервні гнійні виділення з ніздрів, відвисла нижня щелепа, згладжені носо-губні складки.

Хворим із патологічними вегетаціями в носоглотці при ротовому типі дихання у кров надходить куди менше кисню, ніж якщо дихати носом. А отже, мозок буде харчуватися гірше, а це загрожує затримками в розвитку, через проблеми з диханням і поганий сон вони стають примхливими, апатичними, страждають на підвищену нервозність. Якщо своєчасно не здійснити видалення аденоїдів у дітей, то пізніше приєднуються розлади обміну речовин, неправильний ріст лицьового скелета, синусити, трахеїти та бронхіти.

 

Стадії захворювання

Аденоїдні розростання класифікують у такий спосіб:

1-й ступінь. Прикрита третина носоглоткового просвіту. У цей момент ще можна обійтися без операції.

2-й ступінь. Перекрита половина просвіту. Утруднене дихання і вночі, і вдень.

3-й ступінь. Повна блокада носового дихання. Порушення мовлення та слуху. Тут, на жаль, без операції не обійтися.

Консервативна терапія можлива тільки на перших двох стадіях. Гіпертрофія 3-го ступеня — абсолютне показання до операції з видалення аденоїдів.

Хірургічне лікування лазером


Лазерний вплив на лімфоїдну тканину повертає носоглотковим мигдаликам нормальні розміри. Під час операції відбувається часткове видалення лімфоїдної тканини, що патологічно розрослася. Це дозволяє відновити дихання через ніс та поліпшити дренаж носових пазух і слухових проходів. Здорові частини мигдаликів при цьому залишаються недоторканими та продовжують виконувати свою захисну функцію.

Видалення аденоїдів у дітей лазером полягає у випаровуванні запаленого шару й одночасному «запаюванні» дрібних кровоносних судин. Лімфоїдні органи при цьому значно зменшуються в розмірах. А коли спадає післяопераційний набряк (через 5-6 годин), мигдалики стають ще меншими.

Процедура лазерного видалення аденоїдів виконується в умовах стаціонару під загальним знеболенням. Її тривалість не перевищує 15 хвилин. Доступ до операційного поля відбувається через ніс. Втручання практично безболісне, безкровне та добре переноситься дітьми.

Після операції

Після видалення аденоїдів лазером пацієнт може відразу ж повернутися до звичного життя. На наступні 1-2 тижні рекомендуються:

  • невелике обмеження фізичної активності;
  • виключення відвідувань басейну;
  • відмова від теплових процедур;
  • планові відвідування ЛОР-лікаря для контролю одужання.

Оскільки при лікуванні аденоїдів лазером у дітей немає прямого контакту тканин пацієнта з хірургічним інструментом, ймовірність занесення інфекції близька до нуля.

© Автор статті: Отоларинголог, лікар першої кваліфікаційної категорії – Школьна Оксана Михайлівна

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою