Видалення бородавок

Бородавки – це доброякісні шкірні новоутворення, які можуть з’являтися на різних ділянках тіла. Це дуже поширене захворювання, що виникає переважно в дитячому або підлітковому віці (33% випадків). В інших вікових групах захворювання зустрічається набагато рідше, зачіпаючи лише 3-5% дорослих. Більшість бородавок нешкідливі, зникають самостійно протягом декількох тижнів або місяців. Однак вони мають непривабливий зовнішній вигляд і можуть бути болючими. У клініці «Гармонія здоров’я» видалення бородавок проводиться із застосуванням ефективних і прогресивних методів, що дозволяють повністю позбутися шкірних дефектів і домогтися відмінного естетичного результату.

Симптоми

Більшість бородавок не викликають симптомів, але іноді вони провокують свербіж і дискомфорт. Новоутворення бувають болючими, особливо якщо виникають на підошвах ніг. Висипання можуть бути поодинокими або множинними, покриваючи великі ділянки шкіри. У залежності від локалізації та форми розрізняють такі види бородавок:

 1. Звичайні. Шкірні новоутворення різного розміру. Поверхня груба та луската. Найчастіше виникають на долонях, пальцях рук, шкірі навколо нігтів, на ногах.
 2. Підошовні. Локалізуються переважно на щиколотках і підошвах ніг. Оскільки стопи повинні витримувати вагу нашого тіла, підошовні утворення, на відміну від інших різновидів, не виступають назовні, а вдавлюються всередину, викликаючи біль. Видалення підошовних бородавок допомагає впоратися з неприємними симптомами.
 3. Плоскі. Невеликі, злегка підняті новоутворення світло-коричневого кольору, що виступають над поверхнею шкіри всього на кілька міліметрів. Часто з’являються на обличчі, вражаючи лоб і щоки, також можуть виникати на кистях і передпліччях.
 4. Мозаїчні. Білі, розміром зі шпилькову головку. Зазвичай ростуть на підошвах стоп або під пальцями ніг. Можуть розростатися, покриваючи великі ділянки шкіри. Більш плоскі, ніж підошовні бородавки, тому рідко викликають біль при ходьбі.
 5. Ниткоподібні. Мають довгасту форму. Часто з’являються на обличчі. Розмір може варіюватися від 0,6 мм до 10 мм.

Вартість видалення бородавок залежить від типу новоутворення, його розміру та ділянки локалізації.

Причини формування

Бородавки викликаються вірусами папіломи людини (ВПЛ), яких існує більше ніж 100 типів. Ці віруси можуть проникати у шкіру через мікротравми та провокувати прискорений ріст клітин. Зараження ВПЛ частіше відбувається при безпосередньому контакті зі шкірою інфікованої людини, але також воно ймовірне при використанні чужих предметів особистої гігієни, як-от рушники або бритви. Віруси легше проникають у вологу шкіру.

До факторів ризику виникнення бородавок належать:

 • робота з сирим м’ясом;
 • використання загального душу, наприклад після занять спортом або в басейні;
 • наявність захворювання у членів сім’ї;
 • ослаблена імунна система внаслідок перенесеної трансплантації органів, раку або СНІДу;
 • атопічні шкірні захворювання, як-от екзема.

Видалення бородавок у клініці – це найефективніший метод лікування, незалежно від того, чим було викликане захворювання.

Методи лікування

Сьогодні існує велика кількість способів видалення бородавок. Лікарі у клініці «Гармонія здоров’я» проведуть ретельне діагностичне обстеження й підберуть ефективний метод лікування.

 • Плазмове видалення

Спеціальна система створює керований плазмовий мікропромінь. Між кінчиком пристрою та шкірою пацієнта виникає невелика електрична дуга, в ділянці якої високоіонізований газ утворює плазму. Вона впливає на патологічне утворення, випаровуючи його. Енергія не проходить крізь тіло пацієнта, тому ця методика може використовуватися для видалення уражень на повіках і навколо очей, а також підходить для пацієнтів з кардіостимуляторами. До плюсів методу слід віднести швидке загоєння, мінімальне пошкодження навколишніх тканин, відмінний косметичний ефект.

 • Радіохірургія

Радіохвильове видалення бородавок передбачає використання високочастотної енергії. Методика характеризується мінімальним пошкодженням тканин. Після оброблення залишається косметичний, часто ледь помітний шрам. З додаткових переваг цієї методики варто виділити зменшення післяопераційного дискомфорту, можливість провести гістопатологічний аналіз видаленої тканини, швидке загоєння.

 • Електрокоагуляція

Один із найбільш простих і безпечних методів лікування, що застосовуються в дерматології, косметології. Лікар прикладає електрод до новоутворення та руйнує його шляхом впливу високої температури. Потрібен усього один сеанс лікування. Процедура може проводитися під місцевою анестезією або без неї. Після електрокоагуляції на оброблюваній ділянці шкіри виникає скоринка, яка самостійно відпадає протягом 1-2 тижнів. Цей метод лікування протипоказаний пацієнтам із кардіостимулятором, серцевою аритмією, порушеннями згортання крові.

 • Кріотерапія

Метод передбачає руйнування патологічної тканини шляхом впливу на неї низькою температурою. Зазвичай для цієї мети використовується рідкий азот. Перед видаленням бородавки рідким азотом її розм’якшують за допомогою саліцилової кислоти. На місці застосування холоду утворюються пухирі, які можуть викликати біль при ходьбі, якщо бородавка розташована на підошві стопи. Тому ця методика рекомендується для видалення шкірних утворень на інших ділянках тіла.

 • Лазерна терапія

Це один із найсучасніших і ефективних методів лікування. Лазерне видалення бородавок проводиться за допомогою сфокусованого світлового променя, що мінімізує ризик пошкодження здорових тканин. За годину до процедури на уражену ділянку накладається спеціальний пластир з анестетиком або проводиться традиційне ін’єкційне знеболення. Сама маніпуляція триває всього кілька хвилин. На обробленій ділянці утворюється скоринка, яка відпадає через кілька днів. Після видалення бородавок лазером не залишається помітних рубців.

Який би метод лікування не був вибраний, лікарі клініки «Гармонія здоров’я» гарантують повне позбавлення шкірних дефектів і відмінний косметичний результат.

© Автор статті: Хірург-проктолог, фахівець. Ординатор відділення хірургії і проктології – Тяпкин Ілля Валерійович

Джерела

 1. InformedHealth.org, Warts: Overview
 2. InformedHealth.org, What are the treatment options for warts?

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою