Видалення кісти куприка

Епітеліальний куприковий хід (він же кіста куприка) відноситься до вроджених хірургічних патологій. Захворювання особливо не впливає на фізичний розвиток дитини. Перші клінічні ознаки починають турбувати хворого в підлітковому віці. Кіста куприка, лікування якої можливо тільки хірургічним шляхом, зустрічається переважно у пацієнтів чоловічої статі.

Як виглядає епітеліальний куприковий хід


Хвороба являє собою аномалію розвитку шкіри над крижово-куприковим зчленуванням; пов’язана вона з неповною редукцією хвостових м’язів. Куприковий епітеліальний хід виглядає як шкірна трубка довжиною 2–4 см, що сліпо закінчується в складці між сідницями. У дорослих людей вона буває заповнена жиром і волоссям.

Сліпий кінець каналу закінчується в підшкірній жировій клітковині, а назовні хід відкривається первинним отвором, розташованим на 2–8 см вище ануса. Кіста ніколи не буває пов’язана ні з кістками куприка, ні з прямою кишкою.

Усередині трубчасте поглиблення вкрито епітелієм, що містить сальні та потові залози, волосяні фолікули, а зовні його оточують волокна сполучної тканини. У деяких хворих з гирла куприкового епітеліального ходу виступає злипле один з одним тонке волосся.

Прояви хвороби

Якщо епітеліальний куприковий хід не ускладнюється запаленням, то симптоми кісти куприка можуть тривалий час не турбувати людину. У цьому випадку захворювання не заподіє пацієнту болю і особливих незручностей. Однак в статевозрілому віці в проблемній зоні виростає волосся, активізуються потові і сальні залози. Безпосередня близькість анального отвору сприяє розмноженню патогенних мікробів, що створює сприятливі умови для приєднання інфекції.

Якщо зовнішній отвір трубчастого утворення занадто вузький і не дозволяє видаляти продукти розпаду шкірного жиру, то в каналі розвивається запальний процес. Він проявляється хворобливістю, що періодично загострюється, і виділеннями гною з гирла кісти. Іноді підвищується температура тіла. Перехід процесу на клітковину навколо куприкового епітеліального ходу супроводжується інтенсивним болем, почервонінням та ущільненням шкіри.

Можливі наслідки

Запальний процес проходить 2 стадії: інфільтрації і абсцедування. Після мимовільного розтину гнійника стан хворого поліпшується.

Однак може бути і несприятливий результат. Запалення набуває хронічного перебігу, формуються множинні рецидивуючі абсцеси і вторинні гнійні свищі.

Останні можуть відкриватися в місцях, досить далеких від крижів:

  • в промежині;
  • на мошонці;
  • в паху;
  • над лобком.

При багаторічному існуванні запалення і відсутності радикальної операції з видалення кісти куприка в проблемній зоні може розвинутися злоякісна пухлина.

Лікування куприкового епітеліального ходу 


Консервативна терапія лише короткочасно дозволяє полегшити біль. Повністю кіста усувається виключно хірургічним методом. Під час операції видаляються всі вторинні свищі та сам епітеліальний хід. У складних випадках може знадобитися багатоетапне втручання.

У мережі медичних центрів «Гармонія здоров’я» для видалення кісти куприка використовується спеціальний лазер. За допомогою нього успішно усувається як гостра, так і хронічна форма патології, що призводить до значного поліпшення якості життя пацієнтів. Краще провести операцію на ранніх стадіях захворювання, коли ще не утворилися множинні свищі, гнійники і флегмони. У цих випадках лазерне лікування здатне позбавити хворого від епітеліального ходу всього за одну процедуру.

Видалення куприкової кісти виконується під час ремісії запального процесу. Операцію роблять під внутрішньовенною або загальною анестезією. Лазерне лікування епітеліального ходу не вимагає госпіталізації і особливої підготовки. Через 2 години після процедури пацієнт вже може покинути клініку.

Проведення хірургічного втручання

Під час операції на кисті куприка у чоловіків хірург виконує ряд послідовних дій:

  1. Розкриває трубчасте утворення уздовж всіх зовнішніх отворів.
  2. Видаляє за допомогою медичних інструментів вміст кісти (волосся, епітелій, шкірний жир).
  3. Промиває порожнину антисептичним розчином.
  4. Запаює отвір за допомогою лазера.

Після своєчасно проведеного лікування патологічний епітеліальний хід повністю ліквідується, протягом двох тижнів операційна рана загоюється. Ціна видалення кісти куприка буде залежати від обсягу втручання, стадії захворювання, методу застосовуваної анестезії, наявності та кількості вторинних свищів.

© Автор статті: Хірург, хірург-проктолог, онкохірург. Лікар вищої кваліфікаційної категорії. Кандидат медичних наук – Іваник Максим Сергійович

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою