Видалення кондилом

Одне з найпоширеніших захворювань, з яким доводиться в щоденній практиці стикатися лікарю-гінекологу, — гострі кондиломи на статевих губах у жінок, у народі звані генітальними бородавками. Вони свідчать про зараження вірусом папіломи людини (ВПЛ), який здебільшого передається при статевих контактах й іноді несе в собі загрозу розвитку раку шийки матки.

Як проявляються гострі кондиломи?

Статеві ородавки являють собою поодинокі або множинні гострі піднесення в аногенітальній ділянці. Улюблена локалізація кондилом — малі статеві губи, анус, промежина. Однак можуть рости в піхві та навіть навколо зовнішнього зіву шийки матки. Кожна з них має тонку ніжку-основу й головку з пухкою поверхнею. Бородавки неболючі, якщо не травмуються при терті одягом, при статевих контактах або ходьбі. Колір їх залишається таким самим, як і у сусідніх здорових тканин: блідо-рожевим, білуватим або сірим.

Наростання мають типовий зовнішній вигляд — гострі, шорсткі на дотик підвищення на слизовій оболонці генітальної області або навколо анального отвору. За відсутності адекватного лікування гострі кондиломи на статевих губах можуть розростатися до величезних розмірів. Іноді їх скупчення за виглядом нагадують кольорову капусту. При пошкодженні кондиломи червоніють, запалюються та кровоточать. Жінка відчуває біль, свербіж і різі під час сечовипускання або інтимної близькості, а якщо вони зосереджені навколо ануса — то при дефекації.

На початку свого зростання бородавки, особливо розташовані в піхві, ніяк себе не проявляють і виявляються випадково лікарем на профілактичному огляді. Ось чому так важливо регулярно відвідувати гінеколога. Помічений зв’язок між можливістю розвитку онкологічного процесу та розташуванням бородавок: чим ближче вони знаходяться до шийки матки, тим небезпечніше у плані злоякісного переродження. Тому своєчасне видалення кондилом в піхві мінімізує ризик важких ускладнень.

Методи лікування генітальних бородавок

Вивести патологічні нарости можна як консервативним, так і хірургічним шляхом. Перший спосіб можливий, поки бородавки ще маленькі й поодинокі. Якщо ж вони великі, множинні, постійно травмуються, викликають запалення вульви та піхви, турбують пацієнтку, то видалення інтимних кондилом необхідно виконати одним із хірургічних методів. Це дозволить уникнути їх малігнізації й розвитку ракової пухлини.

Медикаментозне руйнування статевих бородавок

Консервативний метод заснований на використанні сильнодійних хімічних речовин, які наносяться на гострі кондиломи та викликають їх деструкцію. При припіканні патологічних розростань препаратом змінені клітини руйнуються, бородавки зникають, залишаючи після себе поверхню, що кровоточить. Через кілька днів вона заживає.

У медикаментозного припікання є недолік: часто буває важко визначити потрібну кількість препарату, щоб повністю знищити гострі кондиломи на малих статевих губах і при цьому не пошкодити здорові слизові оболонки. Тому частина патологічних клітин може залишитися, а через кілька місяців на цьому місці знову почнуть рости бородавки.

Видалення кондилом радіохвилями

Генітальні бородавки ефективно видаляються за допомогою апарату «Сургітрон». Пучок високочастотних радіохвиль, випромінюваних приладом, впливає на кондиломи та повністю ліквідує їх. Сусідні тканини при цьому не страждають, а операційне поле заживає швидко й без ускладнень. Після процедури на вульві не залишається ні шрамів, ні рубців.

Апарат «Сургітрон» дозволяє проводити видалення кондилом на слизовій оболонці не тільки зовнішніх статевих органів, але й піхви, шийки матки, уретри. Процедура радіохвильового впливу триває близько 15 хвилин. При великих розростаннях на оброблювану область лікар наносить анестезувальний гель.

Лазерна деструкція гострих кондилом

Видалення кондилом у жінок лазером — один із найбільш популярних серед пацієнток способів. Сучасний лазер CO2 дозволяє делікатно, швидко й безболісно надавати кваліфіковану допомогу жінкам з гострими кондиломами будь-якої локалізації. Під впливом лазерного променя відбувається точкове випарювання кожної бородавки без впливу на навколишню шкіру. У залежності від масштабів ураження, процедура триває від 10 до 20 хвилин. Лазерне видалення інтимних бородавок виконується після знеболювання проблемної зони спеціальним кремом.

Діатермокоагуляція

Усунення гострих кондилом методом руйнування їх електричним струмом усе ще має попит у жінок, хоча поступово відходить у минуле. Під час коагуляції відбуваються нагрівання до високої температури та руйнування бородавчастих розростань. Кондиломи некротизуються, і на їх місці утворюється струп. Через час він засихає й відпадає. Від інноваційних методик, як-от лазерний або радіохвильовий вплив, діатермокоагуляція відрізняється більшою тривалістю як самої процедури, так і відновного періоду.

Видалення статевих бородавок в клініках мережі «Гармонія здоров'я»

Виявивши в себе незвичайні шорсткості в ділянці промежини, на внутрішній поверхні статевих губ або навколо ануса, поспішіть на консультацію до лікаря. Досвідчений гінеколог швидко проведе огляд і вибере найбільш підхожий метод видалення кондилом вульви, а у разі потреби — їх скупчень на шийці матки або в піхві.

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
УЗД малої миски (гінекологічне: матка, яєчники) трансабдомінально 410 грн
УЗД транспіхвове (матка, яєчники) 470 грн
Кольпоскопія з відеовізуалізацією 390 грн
Консультація повторна ведучого спеціаліста 630 грн
Консультація гінеколога 550 грн
Консультація гінеколога-ендокринолога 700 грн
Консультація репродуктолога 550 грн
Консультація ведучого спеціаліста 750 грн
Консультація повторна гінеколога в процесі лікування 430 грн
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою