Видалення новоутворень лазером

Видалення родимок лазером – сучасний метод лікування шкірних новоутворень. Процедура займає не більше чверті години, при цьому випромінювання не зачіпає здорові тканини. Шкіра на місці видаленого новоутворення затягується протягом декількох тижнів. Даний метод підходить для видалення папілом, кондилом, бородавок.

У чому переваги лазерного видалення?

Лазерне
видалення папілом здобуло заслужену популярність завдяки значним перевагам, які має процедура. Традиційно бородавки і папіломи видаляють хімічним шляхом. Але такий спосіб травматичний, залишає на шкірі шрамоподібні сліди і не дає стовідсоткового результату. Видалення новоутворень високочастотним електричним струмом – надійніша методика, але при цьому страждають здорові тканини навколо бородавки.

На відміну від традиційних методик, видалити бородавку лазером можна без наслідків, без рубців і з гарантією. Дозована потужність і частота вибірково впливають тільки на клітини новоутворення, не зачіпаючи здорових тканин.

Чому виникає проблема?

>Причин,

 1. вірусна інфекція (призводить до появи папілом і кондилом);
 2. спадкова схильність;
 3. порушення ендокринної системи;
 4. поганий імунітет;
 5. природні вікові зміни;
 6. тривалий вплив сонячного світла;
 7. травми.

Ці фактори не тільки призводять до появи нових утворень, а й можуть спровокувати аномальне зростання вже наявних родимок.

Коли слід негайно звернутися до лікаря?

Як правило, родимки і новоутворення мають доброякісний характер. Але завжди є ймовірність їх перетворення в онкологічну проблему. Термінова консультація лікаря необхідна, якщо:

 • новоутворення раптово змінило колір і форму;
 • з’явилися виділення, сукровиця;
 • став виникати дискомфорт – свербіж та інші неприємні відчуття;
 • кластер з декількох новоутворень з’являється за короткий проміжок часу.

Після консультації лікар вирішить, чи показано лазерне видалення доброякісних новоутворень або необхідне інше лікування.

У чому принцип лікування?

Видалення бородавок лазером засноване на явищі вапоризації – так називається здатність випромінювання випаровувати вологу, одночасно припікаючи тканини. В результаті точкового впливу лазерного променя закупорюються капіляри, що живлять новоутворення, і воно відмирає.

Представлене в клініці «Гармонія здоров’я» сучасне обладнання дозволяє здійснювати тонке налаштування випромінювання за інтенсивністю, частотою, фокусуванням.

Залежно від того, яку проблему треба буде розв’язати, лікар вибирає, використовувати промінь імпульсного або безперервного типу:

 1. Безперервний промінь малої інтенсивності використовується для видалення новоутворень на ділянках тіла, позбавлених пігментації, – волосиста частина голови, пахви, область паху.
 2. Імпульсний промінь високої інтенсивності застосовують, коли треба пробитися через пігментний шар на обличчі, руках та інших ділянках тіла, які зазвичай не приховані під одягом.

Довжина хвилі залежить від того, наскільки глибоко вражена шкіра: короткохвильове випромінювання легше проникає через верхній шар покриву.

Як проходить сеанс?

Лазерне видалення родимок, папілом, кондилом і бородавок відбувається тільки після консультації кваліфікованого лікаря-дерматолога, який проводить візуальний огляд і дерматоскопію, визначаючи, чи необхідна процедура і чи немає протипоказань.

Якщо лікар призначає лазерне видалення новоутворень, порядок дій такий:

 1. За бажанням пацієнта використовується місцева анестезія, хоча процедура не є болючою.
 2. Безпосередньо вплив лазерним променем на новоутворення займає близько 5 хвилин.
 3. По завершенні сеансу оброблену ділянку тіла дезінфікують антисептиком і покривають стерильною пов’язкою.

Пацієнт залишає клініку в той же день, отримавши консультацію з приводу подальших дій, лягати до стаціонару не потрібно. Зокрема, після процедури видалення папілом лазером не рекомендується відвідувати солярії, СПА, сауну, басейн, наносити на місце видаленого утворення косметичні засоби.

Що відбувається після сеансу?

Безпосередньо після процедури можуть з’явитися локальна запальна реакція, почервоніння, свербіж. Це нормально, турбуватися і вдаватися до будь-яких дій не варто. Запалення пройде саме в першу добу.

Протягом кількох днів після процедури на місці видаленого новоутворення утворюється кірка. Її не слід намагатися видалити самостійно – це може уповільнити загоєння. Кірка сама відпадає приблизно через тиждень, а на її місці залишиться лунка, покрита ніжно-рожевою шкіркою.

Приблизно за місяць загоєння завершується повністю – шкіра на місці новоутворення за кольором і структурою не відрізняється від навколишньої. До цього слід намагатися уникати грубого впливу на місце загоєння – не терти мочалкою, не розчісувати, під час водних процедур використовувати водонепроникний пластир.

Протягом двох місяців після видалення утворення лазерним променем рекомендується оберігати ділянку тіла від потрапляння сонячних променів.

Чи існують протипоказання?

Лікування бородавок лазером в клініці «Гармонія здоров’я» вважається в цілому безпечною і малотравматичною процедурою, що показана широкому колу пацієнтів. Проте цей метод має свої протипоказання, до яких відносяться:

 • вірусні захворювання;
 • цукровий діабет;
 • захворювання крові, порушення коагуляції;
 • вагітність і грудне вигодовування;
 • герпес.

У будь-якому випадку «допуск» до лікування лазером дає лікар.

Ціна видалення новоутворень лазером в клініці «Гармонія здоров’я» демократична і доступна. Ми гарантуємо високий рівень обладнання та підготовки лікарів, що є запорукою успішного лікування.

© Автор статті: Хірург-проктолог, фахівець. Ординатор відділення хірургії і проктології – Тяпкин Ілля Валерійович

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою