Видалення новоутворень шкіри

Доброякісні новоутворення шкіри — неспецифічний термін, що позначає розростання тканини неракового характеру. Шкірні новоутворення можуть бути пігментованими, опуклими або плоскими, невеликими або об’ємними, заповненими рідиною або мати інші характеристики. Як правило, вони не становлять загрози для життя людини, але під впливом певних факторів можуть стати злоякісними.

Види доброякісних шкірних поразок

Поширеними прикладами доброякісних уражень шкіри є: родимки (невуси), кісти сальних залоз, себорейний кератоз, акрохордони (шкірні папіломи), бородавки. У медичних центрах «Гармонія здоров’я» проводиться кваліфіковане видалення цих та інших доброякісних новоутворень шкіри із застосуванням сучасних методів, таких як лазерна і радіохвильова хірургія.

Найпоширенішими нераковими новоутвореннями шкіри є:

 1. Родимки (невуси). Невеликі скупчення пігментованих клітин шкіри. Родимки можуть бути плоскими або опуклими, гладкими або з горбистою поверхнею. Більшість невусів темно-коричневого кольору, але деякі можуть бути кольору шкіри або мати жовтуватий відтінок. Лікування новоутворень шкіри цього типу найчастіше виконується хірургічним шляхом або за допомогою лазера.
 2. Атипові родимки (диспластичні невуси). Відрізняються від звичайних родимок великим розміром. Колір невуса може варіюватися від світло-коричневого до темно-коричневого. Можуть виникати на будь-якій ділянці тіла.
 3. Дерматофіброма. Невеликі тверді червоні або коричневі утворення, викликані скупченням колагену, що виробляється фібробластами — клітинами м’яких тканин під шкірою. Видалення цього шкірного новоутворення проводиться стандартним шляхом за допомогою скальпеля або із застосуванням лазера.
 4. Дермоїдні кісти. Щільне на дотик утворення округлої форми, всередині якого часто виявляються волосся, потові та сальні залози. Дермоїди виникають в результаті внутрішньоутробного порушення розвитку плоду.
 5. Келоїди. Гладкі, тверді, підняті волокнисті утворення, що виникають на місці механічних пошкоджень шкіри. Лазерне видалення новоутворень шкіри цього типу вважається найефективнішим.
 6. Кератоакантоми. Круглі епітеліальні пухлини тілесного кольору з кратером в центрі, що містить пастоподібні речовини. Як правило, виникають на обличчі, передпліччях або тильній стороні кисті. У рідкісних випадках без лікування можуть трансформуватися у плоскоклітинний рак.
 7. Себорейний кератоз. Бородавки тілесного, коричневого або чорного кольору. Найчастіше зустрічаються у людей середнього та похилого віку. Хірургічне видалення новоутворень шкіри, викликаних себорейним кератозом, призначається тільки в тому випадку, якщо вони викликають незручності, а також в косметичних цілях.

Це далеко не повний перелік шкірних дефектів, які безпечно і ефективно лікуються в медичних центрах «Гармонія здоров’я».

Причини виникнення шкірних новоутворень

Причини розвитку утворень на шкірі можуть бути самими різними. Найчастіше вони залежать від конкретного типу поразок. Іноді стартом для патологічного процесу стає інфікування шкіри бактеріями, вірусами, грибками або паразитами. Одним із прикладів таких поразок є бородавки, викликані зараженням вірусом папіломи людини.

Деякі ураження можуть виникати внаслідок частих випадків травмування шкіри: клітини дуже часто оновлюються, що призводить до втрати контролю цього процесу. До провокуючих чинників можна віднести і генетичну схильність. Часто причини появи шкірних утворень залишаються невідомими.

Видалення новоутворень шкіри можна проводити тільки після ретельної діагностики, щоб виключити ризик розвитку злоякісного процесу.

Коли звертатися до лікаря?

Родимки (невуси) — це шкірні утворення, які можуть трансформуватися в злоякісну пухлину — меланому. Якщо родимка болить, свербить, кровоточить, потовщується, стає твердою — краще записатися на консультацію до кваліфікованого дерматолога. Також до тривожних симптомів відносяться:

 • зміна розміру, форми, кольору або висоти невуса;
 • асиметричність родимки;
 • рвані, зазубрені або розмиті межі;
 • неоднорідний колір з вкрапленнями білого, чорного, червоного або синього;
 • розмір більше 5—6 мм в діаметрі.

Будь-які інші незвичайні шкірні утворення краще показати лікарю.

Діагностика утворень шкіри


Лікування доброякісних утворень шкіри починається з комплексної діагностики. Більшість поразок діагностується на підставі клінічної картини та історії хвороби. Щоб уточнити характер захворювання, лікар використовує спеціальний оптичний прилад — дерматоскоп. Він дозволяє багаторазово збільшити досліджуване поле і детально оцінити структуру шкірного утворення. У медичних центрах «Гармонія здоров’я» дослідження проводиться за допомогою сучасних цифрових дерматоскопів. Завдяки їм можна робити фотографії досліджуваної області і зберігати їх в базі даних для подальшого порівняльного аналізу і відстеження динаміки перебігу захворювання.

Якщо за допомогою стандартного обстеження точний діагноз поставити неможливо, проводиться біопсія — взяття невеликого зразка тканини з патологічної області для подальшого гістологічного дослідження.

Лікування шкірних новоутворень


Вибір терапевтичної тактики багато в чому залежить від характеру новоутворення, його локалізації та бажаного косметичного ефекту. Хірургічне висічення новоутворень, як правило, є методом вибору при ліпомі, дерматофібромі, кератоакантомі, піогенних гранульомах і епідермоїдних кістах.

Радіохвильове видалення новоутворень шкіри застосовується для лікування родимок, вірусних бородавок, кератом, гемангіом, судинних зірочок. Кріотерапія використовується для усунення акрохордонів і себорейного кератозу.

Ще один сучасний метод лікування — лазерна хірургія. Ця методика універсальна і підходить для видалення більшості доброякісних новоутворень шкіри. Основними перевагами застосування лазерних технологій є:

 1. відсутність виражених шрамів або рубців;
 2. стимуляція вироблення колагену для швидкого загоєння шкіри;
 3. поліпшення лімфодренажу і зниження ризику набряку;
 4. поліпшення кровообігу в зоні лікування;
 5. мінімальний ризик інфекції.

Після ретельного обстеження лікар підбере метод лікування, який буде оптимальним у вашому конкретному випадку.

Переваги видалення новоутворень шкіри в медичних центрах «Гармонія здоров’я»

Успішність лікування шкірних поразок багато в чому залежить від досвіду і майстерності лікаря, а також від обладнання. У медичних центрах «Гармонія здоров’я» видаленням доброякісних новоутворень шкіри займаються досвідчені дерматологи. У своїй роботі вони застосовують сучасну медичну апаратуру і перевірені терапевтичні підходи.

Звертаючись до медичних центрыв «Гармонія здоров’я», ви можете бути впевненими у високій якості медичної допомоги.

© Автор статті: Хірург-проктолог, фахівець. Ординатор відділення хірургії і проктології – Тяпкин Ілля Валерійович

Джерела

 1. Aetna. Benign Skin Lesion Removal
 2. Northwell Health. Benign skin growths
 3. SkinVision. What causes skin lesions?
 4. UC Health. Moles and Other Benign Skin Growths
 5. University of Rochester Medical Center. Laser Surgery for Lesions and Skin Conditions

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою