Видалення поліпів у матці (поліпектомія)

Поліпами в гінекології називають новоутворення, що формуються на слизовій оболонці матки. Вони мають доброякісний характер. Діагностуються як у жінок репродуктивного віку, так і в пацієнток у постменопаузі. Найчастіше поліпи розвиваються безсимптомно. Однак саме вони є причиною близько 50% випадків аномальних маткових кровотеч і 35% безпліддя. У деяких пацієнток ця патологія може зникати самостійно. У жінок із симптоматичним перебігом захворювання вона безпечно й ефективно лікується шляхом операції з видалення поліпа в матці.

Що таке поліпи ендометрію?

У мережі медичних центрів «Гармонія здоров’я» проводять якісну діагностику та ефективне лікування ендометріальних поліпів. Серед інших способів тут застосовують такі прогресивні методики, як лазерна поліпектомія.

Матка здебільшого складається з м’язів, проте зсередини вона вистелена ендометріальною тканиною, яка розростається та стоншується в різні періоди менструального циклу. Поліпи – це ділянки ендометрію, що надмірно розрісся. Найчастіше вони мають грибоподібну структуру, кріпляться до ендометрію за допомогою тонкої ніжки.

Симптоми захворювання

Видалення поліпа в матці може знадобитися тільки в тому разі, якщо захворювання викликає такі симптоми, як:

 • рясні менструальні кровотечі;
 • кров’янисті виділення або кровотечі між менструаціями або після менопаузи;
 • кровотеча під час статевого акту.

Ще однією непрямою ознакою новоутворень у матці можуть бути проблеми із зачаттям.

Поліпи та безпліддя

Іноді поліпектомія шийки матки або ендометрію призначається в рамках лікування безпліддя. Поліпи здатні діяти як природна внутрішньоматкова спіраль, перешкоджаючи імплантації заплідненої яйцеклітини в маткову стінку. Вони також можуть блокувати ділянку, у якій маткова труба з’єднується з порожниною матки, через що сперматозоїди не досягають яйцеклітини. Іноді вони перекривають цервікальний канал, стаючи перешкодою для потрапляння сперматозоїдів у матку. У деяких пацієнток поліпи провокують викидень.

Згідно з результатами дослідження, опублікованого у 2005 році, жінки, які пройшли штучне запліднення після поліпектомії матки, вагітніли приблизно у два рази частіше, ніж пацієнтки, яким не видаляли новоутворення. Багато жінок після оперативного втручання могли завагітніти самостійно. Тому вартість видалення поліпа в матці повністю виправдана високою ефективністю цієї операції.

Діагностика патології

Для виявлення поліпів ендометрію можуть бути призначені такі діагностичні дослідження:

 1. Гістеросальпінгографія. Це рентгенівське дослідження, перед яким лікар вводить контрастний барвник до матки та фаллопієвих труб, щоб детальніше оцінити їх стан.
 2. УЗД. Для виявлення внутрішньоматкових новоутворень виконується трансвагінальне УЗД, при якому ультразвуковий датчик вводиться в піхву.
 3. Соногістерографія. Це особливий вид УЗД, у ході якого маткова порожнина за допомогою вузького катетера заповнюється фізіологічним розчином. Це допомагає розтягнути стінки шийки матки та краще обстежити їх на предмет поліпів й інших новоутворень.
 4. Гістероскопія. Візуалізація маткових стінок за допомогою спеціального приладу – гістероскопа. Це тонка трубка з мікровідеокамерою на кінці, що дозволяє детально розглянути внутрішні структури.

Іноді в ході гістероскопії лікар видаляє частину поліпа для аналізу. Дослідження тканини під мікроскопом – єдиний спосіб вірогідно визначити, є новоутворення доброякісним або злоякісним. Видалення поліпів у матці лазером можливе тільки в тому випадку, якщо у зразку тканини не будуть знайдені ракові клітини.

Лікування


Невеликі новоутворення, що не викликають симптомів, можуть зникнути самі по собі. Деякі гормональні препарати, зокрема прогестини й агоністи гонадотропін-рилізинг-гормону зменшують прояви захворювання. Але вживання таких препаратів зазвичай вважається короткостроковим рішенням – симптоми поновлюються відразу ж після припинення застосування ліків.

Раніше поліпи видалялися за допомогою дилатації та кюретажу. Лікарю доводилося діяти практично наосліп, тому ефективність такого підходу становила всього 50%. Сьогодні подібні операції виконуються методом гістероскопії.

Процедура проводиться на гінекологічному кріслі під місцевою анестезією (знеболювальне вводиться в шийку матки). Після дезінфекції ділянки статевих органів у матку вводиться гістероскоп, оснащений мікровідеокамерою. Зображення з камери передається на екран монітора комп’ютера у збільшеному вигляді, що дає можливість лікарю детально оцінити внутрішні структури матки. Якісна візуалізація допомагає повністю видалити осередок ураження, що знижує ризик рецидиву. Також це дозволяє досліджувати поліп повністю, щоб виключити ризик будь-яких злоякісних змін.

Поліпектомія може виконуватися гістероскопічними ножицями, хірургічною петлею або спеціальним електродом. У мережі клінік «Гармонія здоров’я» практикується найсучасніша методика – лазерне видалення поліпів у матці, ціна на яке трохи вище, але це компенсується високою ефективністю процедури та низкою додаткових переваг, як-от менший ризик кровотечі та швидке відновлення.

Після видалення поліпа у матці лазером виписка можлива вже через 2-4 години. Процес реабілітації дуже короткий. Протягом декількох днів рекомендується уникати фізичних навантажень і перегріву.

Лікування гінекологічних захворювань у клініках мережі «Гармонія здоров’я» проводиться досвідченими лікарями із застосуванням прогресивних терапевтичних підходів і найсучаснішого медичного обладнання.

© Автор статті: Aкушер- гінеколог – Монастирна Анастасія Євгенівна

Джерела

 1. Njume Peter Nijkang, Lyndal Anderson, Robert Markham, and Frank Manconi. <a ” target=”_blank” rel=”nofollow noopener” href=”https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6501471/” data-cke-saved-href=”https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6501471/”>Endometrial polyps: Pathogenesis, sequelae and treatment
 2. MJH Life Sciences. <a ” target=”_blank” rel=”nofollow noopener” href=”https://www.contemporaryobgyn.net/view/endometrial-polyps” data-cke-saved-href=”https://www.contemporaryobgyn.net/view/endometrial-polyps”>Endometrial Polyps
 3. Verywell Health. <a ” target=”_blank” rel=”nofollow noopener” href=”https://www.verywellhealth.com/symptoms-of-uterine-polyps-3863207″ data-cke-saved-href=”https://www.verywellhealth.com/symptoms-of-uterine-polyps-3863207″>The Symptoms of Uterine Polyps
 4. Mayo Clinic. <a ” target=”_blank” rel=”nofollow noopener” href=”https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/uterine-polyps/symptoms-causes/syc-20378709″ data-cke-saved-href=”https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/uterine-polyps/symptoms-causes/syc-20378709″>Uterine polyps

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
УЗД малої миски (гінекологічне: матка, яєчники) трансабдомінально 410 грн
УЗД транспіхвове (матка, яєчники) 470 грн
Кольпоскопія з відеовізуалізацією 390 грн
Консультація повторна ведучого спеціаліста 630 грн
Консультація гінеколога 550 грн
Консультація гінеколога-ендокринолога 700 грн
Консультація репродуктолога 550 грн
Консультація ведучого спеціаліста 750 грн
Консультація повторна гінеколога в процесі лікування 430 грн
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою