Видалення розтяжок лазером

Стриї, які часто називають розтяжками, – це, по суті, атрофічний рубець, наслідки мікротравмування шкіри. Являють собою деформацію шкірного покриву хвилястого рельєфу у вигляді смуг зі зміною пігментації. Колір розтяжок може коливатися від фіолетового, що нагадує гематому, до повністю білого.

Причина проблеми


Причина виникнення розтяжок – значна зміна обсягу підшкірної тканини: зайва вага, вагітність, набряки, набір м’язової маси у спортсменів. Найбільше до появи стрий схильні живіт, груди, стегна, сідниці.

При швидкій зміні обсягу жирової або м’язової тканини в шкірі утворюються мікророзриви, які заповнюються сполучною тканиною, що має структуру, відмінну від епітелію. Розрив шкірних капілярів при цьому дає характерне для гематоми червоно-фіолетове забарвлення. У міру того, як кровопостачання і пігментація сполучної тканини припиняються, окрас змінюється на повністю білий. Сполучна тканина грубіє, через що шкіра набуває характерну хвилясту структуру.

Найчастіше проблема розтяжок переслідує такі групи:

 1. Люди з ожирінням (головним чином гормональної етіології), що пов’язано зі швидким набором ваги.
 2. Спортсмени, що активно набирають м’язову масу, в тому числі з використанням стероїдних препаратів.
 3. Жінки після вагітності (особливо крупно- і багатоплідної) і грудного вигодовування.

Набір ваги, пологи, грудне вигодовування і заняття спортом не призводять до утворення стрий автоматично. Вплив роблять спадковість, режим і якість харчування, стан шкіри і організму в цілому.

Хоча розтяжки – практично повністю питання естетики, якщо ця проблема впливає на власне сприйняття, емоційний фон і впевненість у собі, є сенс зайнятися її рішенням. Один з найефективніших і сучасних способів – лазерне шліфування розтяжок.

Як проходить процедура 


Принцип процедури лазерного видалення розтяжок заснований на ефекті фототермоліза. Під дією лазерного променя строго певної частоти та інтенсивності відбувається стимулювання вироблення ендогенного колагену. Це білок, який є основою сполучної тканини, з якої складаються, наприклад, хрящі та сухожилля. Виробляючись в шкірі, він створює для неї свого роду каркас, надаючи щільність і пружність. В результаті характерний для розтяжок хвилястий рельєф розгладжується, структура шкіри вирівнюється.

Процедурі видалення розтяжок лазером передує консультація лікаря-дерматолога. Її мета – моніторинг стану шкіри, виявлення шкірних захворювань, які можуть служити протипоказанням, а також оцінка перспектив впливу на шкіру. Для поліпшення результатів попередньо можуть бути призначені:

 1. пілінг;
 2. термоліфтінг;
 3. фотовидалення судин.

Безпосередньо перед лікуванням розтяжок лазером на шкіру наноситься протизапальний препарат, локальний анестетик, проводиться місцеве знезараження.

Здійснюється вплив на проблемну ділянку шкіри спеціальною лазерною установкою. Тривалість дії становить близько півтора-двох годин. Відчуття після процедури практично такі ж, як після сонячного опіку: присутні почервоніння і припухлість, відчувається помірне печіння. Для купірування неприємних відчуттів і знбезслідно зникають протягом 10 днів.

Щоб максимально (наскільки це можливо) видалити розтяжки лазером, необхіднийяття запалення лікар наносить на шкіру відповідні препарати.

Реабілітація після процедури не потрібна, набряк і почервоніння курс з трьох–п’яти сеансів.

Протипоказання

Перед тим як прибрати розтяжки лазером, слід ознайомитися зі списком протипоказань, який включає:

 • гематоми і пошкодження цілісності шкірних покривів (порізи, укуси тварин, садна) в місці запланованої процедури;
 • вагітність і грудне вигодовування;
 • наявність родимок, бородавок, папілом та інших новоутворень на шкірі;
 • цукровий діабет;
 • інфекційні хвороби та загострення хронічних захворювань.

Лазерна корекція розтяжок в клініці «Гармонія здоров’я» – ефективний і безболісний спосіб, що дозволяє повернути шкірі привабливий і здоровий вигляд.

© Автор статті: Спеціаліст в області дерматології та естетичної медицини – Грабчук Анастасія Михайлівна

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою