Захворювання горла та гортані

Хвороби глотки та гортані — чи не найпоширеніша проблема, з якою люди звертаються до ЛОР-лікаря або терапевта. Очевидно, що висока частота цих патологій пов’язана з безпосереднім контактом верхніх дихальних шляхів із зовнішнім середовищем. Лікування горла та гортані потрібно починати на ранній стадії хвороби. Запущений патологічний процес швидко перетворюється на хронічний і триває роками, дуже важко піддаючись терапії.

 

Причини хвороб глотки та гортані

Викликати кашель і болі в горлі можуть багато факторів. Основні з них:

 1. надмірні голосові навантаження;
 2. ГРВІ, збудники грипу, свинки, Коксакі, рино- й аденовіруси;
 3. бактеріальне зараження. Його наслідком можуть стати стрептококова ангіна, дифтерія, фарингіт, ларингіт та інші запальні ЛОР-захворювання;
 4. грибкові інфекції;
 5. гайморити, синусити, отити;
 6. пухлини — як доброякісні, так і злоякісні;
 7. механічні травми, опіки кислотами або лугами, застряглі сторонні тіла, наприклад риб’ячі кістки;
 8. дратівливі хімічні речовини — тютюновий дим, вихлопні гази і т. ін.

Правильне та вчасне виявлення причини патологічного стану — головна умова для розроблення схеми лікування.

Діагностичні методи

Діагностуванням горла й гортані та з’ясуванням походження болю в горлі займається лікар-отоларинголог. Перш за все доктор оглядає візуально й опитує хворого, оцінює його скарги. Мають велике значення характер і колір нальотів, зміни голосу, порушення дихання, збільшення прилеглих лімфовузлів.

Потім для уточнення діагнозу використовуються інструментальні методи:

 1. Фаринго- та ларингоскопія — обстеження глотки й гортані за допомогою дзеркал і оптичних приладів.
 2. Мікроларингоскопія — пряме дослідження слизової оболонки гортані під мікроскопом.
 3. Фіброскопія — діагностування захворювань горла з використанням оптоволоконного апарату. Прилад дозволяє взяти біопсійний матеріал або витягти дрібний чужорідний предмет.
 4. МРТ — методика, що ефективно й максимально точно виявляє новоутворення.
 5. Рентгенографія та КТ. Використовуються для виявлення стенозів гортані або пухлин.

Особлива увага приділяється болям і труднощам при ковтанні. Відчуття грудки або стороннього тіла вказує на новоутворення. А наявність кров’яних виділень — привід запідозрити злоякісний процес.

Лікування запальних захворювань горла та гортані

Терапевтична програма складається в залежності від діагнозу. При інфекційно-запальних хворобах горла та гортані лікування містить медикаментозні засоби — противірусні, протигрибкові або антибіотики. Широко використовуються вітаміни та препарати, що підвищують імунітет.

Важливою частиною медикаментозного лікування захворювань горла є місцеві засоби — полоскання, зрошення, змазування слизових оболонок й інгаляції. Застосовуються промивання гортані антисептичними розчинами. Локально на мигдалики наносяться протимікробні препарати та ліки для прискорення регенерації м’яких тканин. Так само обробляються й хімічні опіки глотки.

На додаток до консервативного лікування захворювань горла в дорослих і дітей призначаються фізіотерапевтичні процедури — тубус-кварц, УВЧ, електрофорез, озокеритові та парафінові обгортання.

Видалення пухлин

Доброякісні новоутворення вимагають хірургічного втручання. У клініках мережі «Гармонія здоров’я» такі операції проводяться з використанням новітніх малоінвазивних технік. При цьому ризик кровотеч, поранень навколишніх тканин, алергії на засоби для анестезії мінімальний.

При злоякісних захворюваннях гортані лікування проводиться ЛОР-лікарем спільно з онкологом. Хворому призначають опромінення, хімієтерапію та різні комбінації оперативних втручань.

Мережа медичних центрів «Гармонія здоров’я» в Києві запрошує всіх пацієнтів, які страждають на хвороби горла. Тут ви зможете пройти діагностичні процедури із застосуванням інноваційного обладнання та отримати ефективне лікування.

© Автор статті: Отоларинголог, ЛОР-хірург, Завідувач ЛОР-службою – Кістрін Дмитро Юрієвич

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою