Збільшення грудей і зміна їх форми

Збільшення грудей у Києві є однією з найбільш популярних операцій сучасної пластичної хірургії. Основною причиною для такого втручання зазвичай стають особисті причини. Це можуть бути як уявлення про прекрасне, так і об’єктивне погіршення форми бюста після вагітності, пологів, грудного вигодовування або навіть повна втрата грудей.

Кому показана операція?

На форму та розмір жіночих грудей впливає безліч факторів – м’язовий тонус, величина жирового прошарку, ступінь розвитку молочної залози. При різких змінах ваги, вагітності, вживанні гормональних препаратів або через інші причини ці характеристики зазнають змін, впливаючи на розмір і форму бюста. Часто після пологів спостерігається птоз – «опущення» грудей. Бажання багатьох жінок повернути бюсту розмір і форму цілком логічне. Тому вони вирішуються на збільшення грудей.

Основними показаннями до операції є:

 • недостатній (на думку самої пацієнтки) розмір бюста;
 • «опущення» бюста через лактацію або через природні вікові зміни;
 • мастектомія – операція з видалення молочної залози, яка часто є неминучою при раку грудей;
 • вроджена асиметрія бюста;
 • втрата тонусу грудей, ефект «вушок спанієля».

У більшості випадків операція маммопластика (втручання для корекції жіночих грудей) є рішенням самої жінки, тому пацієнтка повинна усвідомлювати потребу в ній і мати уявлення про можливі наслідки.

Як вибрати імплантат?

Операція зі збільшення грудей передбачає вживлення (імплантацію) ендопротезів, які традиційно називають силіконовими. Хоча сучасна медична промисловість випускає імпланти з різних матеріалів. На вибір ендопротезів впливають:

 • розміри грудної клітини;
 • пропорції фігури;
 • первісна форма й обсяг бюста;
 • стан шкіри;
 • наявність або відсутність травм грудей.

При виборі враховуються побажання пацієнтки, але остаточне рішення приймає лікар.

Головним параметром сучасних ендопротезів є їх форма, яка може бути:

 • кругла – такі імпланти забезпечують максимальне збільшення обсягу, але не завжди виглядають природно;
 • краплеподібна – ендопротези такої форми – це оптимальний компроміс між натуральністю та збільшенням обсягу, але в цьому випадку груди мають максимально природний вигляд тільки при вертикальному положенні тіла (сидячи або стоячи);
 • фізіологічна – максимально природні імпланти, що змінюють свою форму при зміні положення тіла.

Крім того, ендопротези розрізняються за формою поверхні, яка може бути гладкою або пористою. У першому випадку імплант вводиться через менший розріз, зате пориста поверхня покращує фіксацію всередині тіла завдяки «вростанню» волокон сполучної тканини в пори поверхні ендопротеза.

Як підготуватися до операції?

Маммопластика в Києві – серйозна хірургічна операція, що вимагає відповідної підготовки та містить всебічне обстеження й комплекс клінічних аналізів, які призначає лікар:

 • загальний аналіз крові й на біохімію;
 • на групу крові та резус-фактор;
 • коагулограма – на згортання крові;
 • на схильність до алергії;
 • на гормональний фон – дозволяє виявити ймовірність відторгнення ендопротеза;
 • УЗД грудей;
 • флюорографія й електрокардіограма.

За результатами цих аналізів допуск до операції дає терапевт. Крім нього, своє слово повинні сказати анестезіолог і мамолог – вузький фахівець з жіночих грудей. І тільки потім за справу береться хірург.

Як проходить операція?

Якщо від вузьких фахівців отриманий допуск до втручання зі збільшення грудей, хірург складає план операції. Крім форми та розміру імпланта, лікар вибирає його розташування, яке може бути: субмускулярним – імплантат встановлюється під грудний м’яз; підзалозистим – ендопротез розташовують між молочною залозою та грудним м’язом.

Іншим важливим фактором є спосіб хірургічного доступу:

 1. Аксилярний – через пахвову западину. Гарантує найкращий результат з косметичного погляду – покриви самих грудей не зачіпаються. Але цей спосіб є й найскладнішим, хірург формує імплантарну кишеню практично наосліп, що вимагає від лікаря найвищої кваліфікації.
 2. Субмаммарний – надріз робиться під грудьми. Найбільш зручний спосіб з погляду роботи лікаря, однак при певному положенні тіла (наприклад, при піднятих руках) шрам стає помітним.
 3. Періареолярний – хірург виробляє надріз по кромці ареоли (пігментного кружка навколо соска). Шрам розташований на найвиднішому місці, але практично непомітний, при цьому полегшується робота хірурга. Але згодом можуть виникнути проблеми при грудному вигодовуванні – можливе пошкодження самої молочної залози та молочних проток. Не рекомендується жінкам, які планують вагітність у майбутньому.

Операція проводиться виключно під загальним наркозом – до самого кінця процедури жінка знаходиться у стані медикаментозного сну. Відповідно до вибраного плану операції, лікар робить надріз, формує імплантарну кишеню, куди поміщається ендопротез. Після цього рана зашивається та встановлюється дренаж для виведення виділень.

У залежності від варіантів доступу, розташування імпланта, складності й інших факторів, маммопластика у клініці «Гармонія здоров’я» займає від однієї до двох годин.

Як проходить відновлювальний період?

У разі відсутності ускладнень пацієнтка проводить у стаціонарі близько доби та може відправитися додому на наступний день після операції, але сам реабілітаційний період триває набагато більше часу. Загоєння рани займає від 5 до 10 днів, причому протягом першого тижня не рекомендується підіймати руки вище рівня грудей. Надріз зашивається спеціальними нитками, які розсмоктуються самі собою приблизно через два тижні, тому шви знімати не треба.

Відновлювальний період накладає на пацієнтку низку обмежень:

 1. Не можна підіймати тяжкості більше ніж п’ять кілограмів, а краще взагалі утриматися від фізичних навантажень на руки.
 2. Близько місяця необхідно носити компресійну білизну.
 3. Протягом трьох тижнів єдина допустима позиція для сну – на спині. Порушення цього правила може призвести до зміщення імплантату.
 4. Два тижні слід утримуватися від алкоголю та місяць – від інтимної близькості.
 5. Два місяці під повною забороною сауна, спа, солярій або пляж – не варто планувати на післяопераційний період поїздку до жарких країн.

Під час усього післяопераційного періоду необхідно відвідувати лікаря та проходити контрольні огляди.

Кому протипоказана операція?

Операція зі збільшення грудей або зміни її форми, як і будь-яке серйозне хірургічне втручання, має список протипоказань:

 • вагітність і грудне вигодовування – як у наявності, так і в планах;
 • онкологія на будь-якій стадії;
 • зайва вага – жирова тканина дуже погано заживає;
 • цукровий діабет й інші порушення ендокринної системи;
 • порушення згортання крові;
 • бактеріальні та вірусні захворювання;
 • аутоімунні й алергічні реакції.

Варто також врахувати, що збільшення грудей у клініці – завжди усвідомлене рішення дорослої людини, тому здійснюється тільки в осіб, які досягли повноліття.

Маммопластика в питаннях і відповідях

 • З якого віку роблять операцію?

Мінімальний вік для маммопластики – настання повноліття, але медики не рекомендують збільшувати груди до закінчення їх природного зростання, тобто приблизно до 25 років. Нехтування цим правилом може спричинити потребу в коригувальній операції в майбутньому.

 • Які ендопротези найбільш безпечні?

Усі сучасні імпланти безпечні за умови, що використовуються сертифіковані ендопротези з довічною гарантією.

 • Як скоро можна засмагати?

Повна заборона на вплив ультрафіолету (солярій, пляж) триває 2 місяці з моменту операції. Але краще утриматися від сонячних ванн як мінімум 3 місяці.

 • Чи можна годувати грудьми після операції?

Якщо операція виконана професійно та немає ускладнень, молочна залоза повністю зберігає свою функціональність.

 • Наскільки довговічний ендопротез?

Якісні імпланти завжди мають довічну гарантію. Але, як показує практика, кожні 10-15 років потрібна коригувальна маммопластика, щоб уникнути обвисання.

Клініка «Гармонія здоров’я» гарантує професійне виконання маммопластичних операцій будь-якої складності, застосування тільки сертифікованих ендопротезів і комфортабельні умови перебування у стаціонарі.

© Автор статті: Провідний пластичний хірург центру естетичної хірургії і косметології – Заіка Олександр Вікторович

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою