Лікування ангіни в Києві

Ангіною, або тонзилітом, називається запалення мигдаликів, провоковане вірусами або бактеріями. Характерними проявами захворювання є біль у горлі, почервоніння та збільшення мигдаликів у розмірі, болюче ковтання та підвищення температури тіла. На ангіну може захворіти людина будь-якого віку, але частіше на неї страждають діти та молоді люди.

Що викликає тонзиліт

Лікування ангіни в МЦ «Гармонія здоров’я» в Києві проводиться досвідченими лор-лікарями із застосуванням сучасних медикаментів і методів терапії. У складних і нестандартних випадках пацієнт направляється до інфекціоніста. Комплексний підхід дозволяє швидко й ефективно впоратися з тонзилітом без розвитку ускладнень. Ціна лікування ангіни залежить від ступеня тяжкості захворювання й застосовуваних методів лікування.

Мигдалики – це два невеликі парні органи, що являють собою скупчення лімфоїдної тканини та є частиною імунної системи. Їх основна функція полягає в захисті організму від інфекцій.

Приблизно в 70% випадків гострий тонзиліт викликаний вірусами, як-от аденовіруси, віруси грипу й парагрипу, ентеровіруси та мікоплазми. Рідше ангіну можуть викликати віруси кору, простого герпесу та цитомегаловірус. За розвиток захворювання можуть бути відповідальними й бактерії. Найпоширенішим бактеріальним збудником є бета-гемолітичний стрептокок.

Симптоми тонзиліту

Основними ознаками ангіни є біль в горлі, жар і збільшення лімфовузлів, проте симптоматика може відрізнятися в залежності від типу захворювання.

Прояви гострого тонзиліту:

 1. спека;
 2. біль у горлі;
 3. неприємний запах і присмак у роті;
 4. утруднене ковтання (дисфагія);
 5. болюче ковтання (одинофагія);
 6. збільшені та болючі лімфовузли на шиї;
 7. дихання через рот, хропіння, апное уві сні;
 8. втома, млявість і загальне нездужання;
 9. почервоніння й білий наліт на мигдаликах.

При хронічному тонзиліті наявні такі симптоми: періодичні болі в горлі; неприємний запах з рота; пробки на мигдаликах (тонзилоліти – частинки кальцифікованої речовини, що накопичується в поглибленнях мигдаликів).

При тяжкому перебігу ангіни іноді розвивається перитонзилярний абсцес, що характеризується утворенням навколо мигдалику абсцесу, або гнійної кишені. Частіше зустрічається в підлітків і дорослих, але іноді може виникати й у дітей. Основні прояви:

 1. спека;
 2. інтенсивний біль у горлі;
 3. слинотеча;
 4. утруднене відкривання рота (тризм);
 5. осиплість;
 6. збільшення одного з мигдаликів у розмірі.

Віруси та бактерії, що викликають ангіну, дуже заразні. Людина може інфікуватися ними через поцілунки, спільне використання посуду, дотик до забруднених поверхонь, а також повітряно-крапельним шляхом.

Діагностування

Насамперед лікар вислуховує скарги пацієнта та складає історію хвороби. Потім він проводить фізичний огляд, особливу увагу приділяючи візуальному оцінюванню горла та мигдаликів. При підозрі на стрептококову ангіну доктор візьме мазок із зіву. Зразок буде направлений до лабораторії для посіву й точного визначення типу збудника.

Лікування ангіни (тонзиліту)

Захворювання, викликане вірусами, лікується симптоматично. Пацієнту показані постільний режим, полоскання горла, вживання достатньої кількості рідини, «м’яка» дієта. Для полегшення стану можуть бути призначені жарознижувальні та знеболювальні препарати. Антибіотики при вірусному тонзиліті не призначаються.

Якщо посів з горла підтверджує, що ангіна викликана бактеріями, призначається антибактеріальна терапія. Лікарі «Гармонії здоров’я» підберуть ефективні антибіотики з мінімальною кількістю побічних ефектів. Важливо пройти весь курс лікування, щоб попередити рецидив інфекції та знизити ймовірність розвитку таких ускладнень, як ревматична лихоманка і хвороби нирок.

Завдяки сучасним методам консервативного лікування, видалення мигдаликів проводиться набагато рідше, ніж раніше. Однак тонзилектомія може бути рекомендована людям, які часто хворіють на ангіну, не реагують на антибіотики або мають алергію на антимікробні препарати.

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою