Біль у вухах – це дуже неприємний стан, з яким більшість людей стикалися хоча б раз у житті. Зазвичай цей симптом свідчить про розвиток запального процесу – отиту. Це захворювання зазвичай виникає в дитинстві та може бути викликане різними причинами.

Лікування отиту в МЦ «Гармонія здоров’я» проводиться досвідченими оториноларингологами із застосуванням сучасних лікарських засобів і прогресивних терапевтичних методик.

Типи та симптоми


Інфекція може торкнутися різних відділів вуха. При зовнішньому отиті наявні такі симптоми:

Симптоми запалення середнього вуха зазвичай проявляються через 2-7 днів після початку застуди або грипу.
Вони містять:

Якщо у вусі накопичується рідина, але інфекції немає (ексудативний отит), у хворого можуть бути присутні проблеми зі слухом і такі симптоми, як тріск, дзвін, відчуття закладеності вуха.

Запалення внутрішнього вуха (лабіринтит) зустрічається досить рідко. Воно може з’явитися внаслідок невилікуваного середнього отиту. Іноді причиною є травма або автоімунне захворювання. Характерними проявами лабіринтиту є:

Ці ознаки є приводом для негайного звернення до лікаря. Ігнорувати лабіринтит не можна, оскільки це загрожує розвитком таких серйозних ускладнень, як менінгіт, глухота й незворотне пошкодження вестибулярного апарату.

Причини отиту


Інфекцію вуха викликають віруси й бактерії. Часто вона починається після гострих респіраторних інфекцій. Зовнішній отит нерідко виникає після купання у водоймі або басейні. Його ще називають «вухом плавця». До середнього вуха хвороботворні агенти потрапляють через євстахієву трубу, що з’єднує його з задньою частиною горла. Це провокує запалення, набряк і закорковування слухової труби, через що в середньому вусі накопичується рідина.

Діти частіше страждають на отит, оскільки в них євстахієва труба коротше та має менший нахил, ніж у дорослих. Ця анатомічна особливість ускладнює відтік рідини, особливо у разі наявності запального процесу. Заблокована рідина іноді інфікується, викликаючи гострий біль та інші неприємні симптоми.

Діагностування

Лікування отиту у клініці «Гармонія здоров’я» в Києві починається з ретельного діагностичного обстеження. Лікар огляне вухо, використовуючи спеціальний прилад – отоскоп. Здорова барабанна перетинка напівпрозора, має сіро-рожевий відтінок. Якщо вона запалена, червона й опухла, це вказує на інфекцію.

Пневматичний отоскоп використовується для визначення наявності рідини в середньому вусі. Цей інструмент направляє у вухо невеликий потік повітря. У нормальному стані барабанна перетинка повинна вигнутися. Якщо вона не реагує на тиск повітря, це означає, що всередині вуха є рідина.

Зазвичай цих досліджень достатньо, щоб поставити правильний діагноз. В окремих випадках можуть бути призначені додаткові дослідження.

Лікування отиту

Часто отит проходить самостійно й не потребує лікування. Тому після появи перших симптомів лікар призначає знеболювальні, жарознижувальні засоби та рекомендує почекати й поспостерігати. Якщо через день-два стан пацієнта не поліпшується, призначаються антибіотики. Вони прописуються відразу ж при:

У деяких випадках необхідно проколоти або розрізати барабанну перетинку. Ця процедура проводиться як в діагностичних, так і в терапевтичних цілях. Операція може здійснюватися під місцевою або загальною анестезією. Рішення про проведення процедури приймається лікарем індивідуально.

Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.