Отомікоз – інфекційне захворювання зовнішнього вуха, найчастіше викликане грибами роду кандида й аспергіллюс. Ці патогени виявляються приблизно у 10% пацієнтів із зовнішнім отитом. Оскільки для росту й розмноження грибам потрібні тепло та волога, отомікоз – це захворювання, що зустрічається в теплому й вологому кліматі. Воно також вражає людей, що займаються водними видами спорту, дайвінгом.

Лікування отомікозу в МЦ «Гармонія здоров’я» в Києві проводиться досвідченими оториноларингологами із застосуванням антимікотичних препаратів останнього покоління.

Фактори ризику


Вушний грибок найчастіше виникає в маленьких дітей і літніх людей. До факторів ризику також належать:

Імовірність захворіти отомікозом набагато вище влітку, ніж взимку.

Симптоми отомікозу

Грибок зазвичай вражає тільки зовнішній слуховий прохід. Основними ознаками захворювання є:

Загальні симптоми (слабкість, висока температура або млявість) зазвичай не спостерігаються.

Діагностування


На першому етапі лікар вислухає скарги пацієнта та складе історію хвороби. У цей момент важливо розповісти йому про всі присутні фактори ризику, наприклад про те, що ви ходите до басейну, займаєтеся дайвінгом або недавно їздили у відпустку до жарких країн.

На другому етапі проводиться фізичний огляд вух. Лікар оцінить їх стан за допомогою спеціального приладу – отоскопа, які дозволяє детально візуалізувати слуховий прохід і барабанну перетинку. Обстеження безболісне. Доктор також може взяти мазок будь-яких виділень з вуха для лабораторних досліджень. Це необхідно для того, щоб відрізнити грибкову інфекцію від бактеріальної.

Лікування отомікозу в Києві в мережі медичних центрів «Гармонія здоров’я»

Терапія починається з санації вуха. Це процедура очищення слухового проходу від виділень, сірки та частинок шкіри. Її повинен виконувати тільки кваліфікований лор-лікар. Спроби провести процедуру самостійно можуть призвести до серйозних або навіть незворотних пошкоджень вуха. Іноді потрібне промивання вух спеціальним розчином. Ця процедура безболісна, але може бути пов’язана з невеликим дискомфортом.

Санація вуха допомагає запобігти повторному зростанню грибка. Пацієнтам не можна чесати вуха, оскільки це теж сприяє рецидиву інфекції. Крім того, поки захворювання повністю не пройде, краще відмовитися від плавання.

Для лікування грибка вух можуть бути призначені такі медикаментозні препарати:

  1. Вушні краплі. Містять антимікотичний компонент. Їх потрібно буде закопувати у вуха відповідно до рекомендацій лікаря (зазвичай кілька разів на день).
  2. Місцеві засоби. Протигрибкові препарати часто випускаються у формі кремів або мазей. Вони наносяться на зовнішнє вухо.
  3. Пероральні засоби. Деякі грибкові інфекції вуха можуть бути стійкими до крапель, мазей і кремів. В цьому випадку призначаються таблетки.

Далі розглянемо заходи профілактики.

Як запобігти отомікозу?

Щоб уникнути вушного грибка, потрібно дотримуватися таких запобіжних заходів:

Ці прості поради допоможуть вам уникнути отомікозу. Якщо ви все ж заразилися інфекцією, звертайтеся до «Гармонії здоров’я». Досвідчені лор-лікарі допоможуть швидко її позбутися.

Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.