Лікування отомікозу в Києві

Отомікоз – інфекційне захворювання зовнішнього вуха, найчастіше викликане грибами роду кандида й аспергіллюс. Ці патогени виявляються приблизно у 10% пацієнтів із зовнішнім отитом. Оскільки для росту й розмноження грибам потрібні тепло та волога, отомікоз – це захворювання, що зустрічається в теплому й вологому кліматі. Воно також вражає людей, що займаються водними видами спорту, дайвінгом.

Лікування отомікозу в МЦ «Гармонія здоров’я» в Києві проводиться досвідченими оториноларингологами із застосуванням антимікотичних препаратів останнього покоління.

Фактори ризику

Вушний грибок найчастіше виникає в маленьких дітей і літніх людей. До факторів ризику також належать:

 1. неправильне харчування;
 2. дефіцит заліза й вітамінів групи B;
 3. цукровий діабет;
 4. гормональні порушення (гіпопаратиреоз і надниркова недостатність);
 5. онкологічні захворювання (лейкоз і лімфома);
 6. лікування імуносупресивними (що пригнічують імунну систему) препаратами;
 7. тривале вживання кортикостероїдів;
 8. травма або хірургічна операція на вусі;
 9. екзема.

Імовірність захворіти отомікозом набагато вище влітку, ніж взимку.

Симптоми отомікозу

Грибок зазвичай вражає тільки зовнішній слуховий прохід. Основними ознаками захворювання є:

 1. біль у вусі;
 2. болючий свербіж у слуховому проході;
 3. почервоніння, припухлість і лущення біля входу до вуха;
 4. почуття закладеності;
 5. підтікання з вуха (рідина може бути жовта або зелена з неприємним запахом);
 6. порушення слуху.

Загальні симптоми (слабкість, висока температура або млявість) зазвичай не спостерігаються.

Діагностування

На першому етапі лікар вислухає скарги пацієнта та складе історію хвороби. У цей момент важливо розповісти йому про всі присутні фактори ризику, наприклад про те, що ви ходите до басейну, займаєтеся дайвінгом або недавно їздили у відпустку до жарких країн.

На другому етапі проводиться фізичний огляд вух. Лікар оцінить їх стан за допомогою спеціального приладу – отоскопа, які дозволяє детально візуалізувати слуховий прохід і барабанну перетинку. Обстеження безболісне. Доктор також може взяти мазок будь-яких виділень з вуха для лабораторних досліджень. Це необхідно для того, щоб відрізнити грибкову інфекцію від бактеріальної.

Лікування отомікозу в Києві в мережі медичних центрів «Гармонія здоров'я»

Терапія починається з санації вуха. Це процедура очищення слухового проходу від виділень, сірки та частинок шкіри. Її повинен виконувати тільки кваліфікований лор-лікар. Спроби провести процедуру самостійно можуть призвести до серйозних або навіть незворотних пошкоджень вуха. Іноді потрібне промивання вух спеціальним розчином. Ця процедура безболісна, але може бути пов’язана з невеликим дискомфортом.

Санація вуха допомагає запобігти повторному зростанню грибка. Пацієнтам не можна чесати вуха, оскільки це теж сприяє рецидиву інфекції. Крім того, поки захворювання повністю не пройде, краще відмовитися від плавання.

Для лікування грибка вух можуть бути призначені такі медикаментозні препарати:

 1. Вушні краплі. Містять антимікотичний компонент. Їх потрібно буде закопувати у вуха відповідно до рекомендацій лікаря (зазвичай кілька разів на день).
 2. Місцеві засоби. Протигрибкові препарати часто випускаються у формі кремів або мазей. Вони наносяться на зовнішнє вухо.
 3. Пероральні засоби. Деякі грибкові інфекції вуха можуть бути стійкими до крапель, мазей і кремів. В цьому випадку призначаються таблетки.

Далі розглянемо заходи профілактики.

Як запобігти отомікозу?

Щоб уникнути вушного грибка, потрібно дотримуватися таких запобіжних заходів:

 1. намагатися не допускати попадання води у вуха при плаванні. Для цього можна використовувати спеціальні шапочки або вушні затички;
 2. уникати купання в забрудненій воді;
 3. ретельно витирати вуха після ванни або душу;
 4. не носити чужі навушники.

Ці прості поради допоможуть вам уникнути отомікозу. Якщо ви все ж заразилися інфекцією, звертайтеся до «Гармонії здоров’я». Досвідчені лор-лікарі допоможуть швидко її позбутися.

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою