Лікування вушного дерматиту в Києві

Вушний дерматит – поширене шкірне захворювання. Його симптоми можуть варіюватися від легкого лущення й почервоніння вушної раковини або слухового проходу до болючих висипань і кровоточивих тріщин. Дерматит може вражати все вухо, зокрема мочку, раковину, зовнішній слуховий прохід, канал і навіть барабанну перетинку. Нерідко захворювання поширюється на ділянку шкіри за вухами.

Запалення іноді має виснажливий перебіг і значно знижує якість життя людини. Лікування дерматиту вуха в МЦ «Гармонія здоров’я» проводиться досвідченими дерматологами із застосуванням медикаментозних препаратів останнього покоління. Для кожного пацієнта розробляється персональний терапевтичний план. Він враховує тип і ступінь тяжкості захворювання, а також реакцію хворого на ті чи інші методи лікування.

Види захворювання

Розрізняют ь кілька форм дерматиту:

 1. атопічний;
 2. дратівливий контактний;
 3. себорейний;
 4. алергічний контактний, а також астеатозна екзема.

Правильне визначення типу захворювання має вирішальне значення при виборі методу лікування, тому діагностування повинен проводити досвідчений лікар-дерматолог.

Дерматит вуха: причини

Кожен із видів захворювання обумовлений власними причинами. Досі точно не можна сказати, чим викликається атопічний дерматит. Він часто виникає в людей із генетичною схильністю. Поєднується з такими алергічними захворюваннями, як бронхіальна астма, харчова алергія або риніт.

Дратівливий контактний дерматит виникає від впливу агресивних хімічних речовин (наприклад, фарба для волосся). Він буває викликаний механічними причинами (тертя одягу і т. ін.). Алергічна форма контактного дерматиту пов’язана з реакцією імунної системи на контакт зі специфічними алергенами або подразниками. Захворювання може бути викликане використанням:

 1. навушників;
 2. мобільного телефону;
 3. сережок;
 4. косметичних засобів (лак, гель, віск, пінка та інша продукція для волосся);
 5. парфумів;
 6. гігієнічних засобів (мило, шампунь);
 7. косметики для обличчя.

Точні причини себорейного дерматиту не вивчені. Передбачається, що він викликаний порушеннями в роботі імунної системи, присутністю на шкірі дріжджового грибка. Астеатозна екзема частіше вражає літніх людей. До додаткових факторів ризику належать проживання в умовах низької вологості (в холодному кліматі, на великій висоті, в пустелі) і надмірне використання агресивних гігієнічних засобів, що пересушують шкіру.

Вушний дерматит: симптоми

До найбільш поширених ознак захворювання належать:

 1. суха шкіра, що лущиться, на вусі та в слуховому проході;
 2. почервоніння та припухлість в ділянці отвору вушного каналу;
 3. свербіж всередині або навколо вуха;
 4. виділення з вушного каналу;
 5. кірки та тріщини на шкірі.

У кожного типу шкірного ураження своя симптоматика, тому поставити правильний діагноз зможе тільки лікар.

Діагностування дерматиту вуха

На початковому етапі лікар вислухає скарги пацієнта та складе історію хвороби. Потім він ретельно огляне вухо на предмет будь-яких відхилень від норми. Щоб ретельно оцінити стан шкіри у вушному каналі, доктор використовує спеціальний прилад – отоскоп. Обстеження абсолютно безболісне. Крім того, дерматолог візьме мазок із вуха. Це необхідно, щоб відрізнити дерматит від бактеріальної або грибкової інфекції.

Лікування вушного дерматиту

Вибір терапевтичного підходу залежить від типу та ділянки локалізації шкірних уражень, а також від причини, що їх викликала. Контактного дерматиту можна позбутися, якщо уникати впливу алергенів. Однак потрібен деякий час для того, щоб зрозуміти, що саме викликає алергічну реакцію: сережки, косметичні або гігієнічні засоби. Щоб полегшити свербіж, лікар призначить крем із кортикостероїдами.

При себорейному дерматиті використовуються місцеві препарати, що містять комбінацію кортикостероїдів й антимікотиків. Лікування атопічної екземи може бути тривалим і складним. Лікар допоможе підібрати найбільш ефективний засіб.

Роздратована та розтріскана шкіра є сприятливим середовищем для проникнення бактерій. Тому важливо стежити за тим, щоб до дерматиту не приєдналася інфекція. Повідомте лікаря, якщо у вас з’явилися такі симптоми, як сильне почервоніння шкіри, ниючий біль у вусі, жовті або зелені виділення зі слухового проходу. Для лікування бактеріальної інфекції будуть призначені місцеві або системні антибактеріальні засоби.

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою