Відомо, що запалення дихальних шляхів є основною ознакою астми. Однак існує трохи методів, що дозволяють контролювати процес. Оцінка запалення бронхіол з допомогою аналізу мокроти на кількість еозинофілів – дорога та трудомістка процедура. Результатів аналізів потрібно чекати тривалий час. Рішенням цієї проблеми стала прогресивна діагностична методика FeNO на апараті NIOX VERO®. Це швидкий, високоточний метод обстеження і моніторингу лікування астми, що не вимагає від пацієнта спеціальної підготовки, дозволяє отримати миттєвий результат.

Чому астма часто неправильно діагностується


Постановка точного діагнозу при підозрі на астму може бути непростим завданням, тому що деякі захворювання мають схожі симптоми. Традиційні методи діагностики астми, такі як вимір пікової швидкості видиху та спірометрія, дозволяють отримати тільки частину картини, оскільки з їх допомогою неможливо оцінити наявність і ступінь тяжкості запалення дихальних шляхів. Крім цього, отримані результати буває важко правильно інтерпретувати.

Постановка діагнозу на основі симптоматики теж недостатньо точна. Тому астму часто неправильно діагностують. Дослідження показують, що до 33% дорослих і 53% дітей не мають чіткого підтвердження цього стану. Новий метод FeNO дозволяє уникнути діагностичних помилок і значно поліпшити процес лікування астми.

Що таке тест FeNO

Астма характеризується запаленням дихальних шляхів, що супроводжується підвищеним виділенням оксиду азоту в повітрі, що видихається. Цей показник можна виміряти кількісно і використовувати як біомаркер запального процесу при астмі. Саме такий принцип ліг в основу створення інноваційного приладу NIOX VERO®. Тест FeNO, що здійснюється з його допомогою, допомагає лікарям виявити запалення і визначити ступінь його тяжкості.

Тест дуже простий у виконанні, його легко інтерпретувати. На відміну від спірометрії він не вимагає від пацієнта особливої зосередженості та дихальних зусиль. Результати дослідження дуже точні та не потребують повторних вимірів.
Позитивне значення тесту FeNO у поєднанні з показниками спірометрії та пікової швидкості видиху дає можливість підтвердити діагноз астми у пацієнта, а також скорегувати лікування у хворих з раніше підтвердженим захворюванням.

Для чого проводиться тест FeNO

Для пацієнтів, у яких вже виявлено астму, відстеження рівня оксиду азоту допомагає:

Крім того, даний метод дає можливість знизити ймовірність загострень в майбутньому.

Якщо астма ще не діагностована, методика дозволяє:

Тест FeNO проводиться швидко і просто, але при цьому дає можливість отримати цінну діагностичну інформацію.

Як підготуватися до тесту FeNO

Щоб результати дослідження були максимально точними, за годину до процедури слід уникати:

Перевага нового тесту в тому, що прийом антигістамінних препаратів, інгаляційних кортикостероїдів і бронходилататорів скасовувати не потрібно.

Як проводиться тест FeNO


Лікар запропонує вам сісти і зробити максимально глибокий вдих, після чого повільно видихнути в мундштук, прикріплений до трубки, що веде до електронного вимірювального пристрою.

Методика підходить для діагностики дітей з 5 років і дорослих. Загальна тривалість процедури – менш ніж п’ять хвилин. Діти повинні видихати протягом 6 с, дорослі – 10 с. Щоб допомогти дитині правильно видихнути, на екрані монітора присутня анімація (хмарка, дівчинка з повітряною кулькою), це допомагає дітям зосередитися, розслабитися в кабінеті лікаря, робить діагностичну процедуру схожою на гру.

Результати дослідження

Рівень оксиду в повітрі, що видихається вище норми, як правило, означає наявність запалення дихальних шляхів, що може бути ознакою астми. Результат дослідження вдається отримати миттєво. У різних пацієнтів показники можуть сильно відрізнятися. Інтерпретуючи отримані показники, лікар буде враховувати такі фактори:

Тест FeNO – цінний діагностичний інструмент при виявленні та оцінці ефективності лікування астми.

Переваги нової методики

Визначення рівня оксиду азоту за допомогою апарату NIOX VERO® має низку переваг:

МЦ «Гармонія здоров’я» – одна з небагатьох медичних установ в Україні, де можна пройти діагностику астми із застосуванням інноваційного тесту FeNO на апараті NIOX VERO®. Центри «Гармонія здоров’я» постійно розвиваються, і ми раді, що наші пацієнти можуть скористатися останніми досягненнями медицини.

Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.