Тест FeNO на апараті NIOX VERO в Києві

Відомо, що запалення дихальних шляхів є основною ознакою астми. Однак існує трохи методів, що дозволяють контролювати процес. Оцінка запалення бронхіол з допомогою аналізу мокроти на кількість еозинофілів – дорога та трудомістка процедура. Результатів аналізів потрібно чекати тривалий час. Рішенням цієї проблеми стала прогресивна діагностична методика FeNO на апараті NIOX VERO®. Це швидкий, високоточний метод обстеження і моніторингу лікування астми, що не вимагає від пацієнта спеціальної підготовки, дозволяє отримати миттєвий результат.

Тест FeNO на апараті NIOX VERO® – нове слово в діагностиці та лікуванні астми

Постановка точного діагнозу при підозрі на астму може бути непростим завданням, тому що деякі захворювання мають схожі симптоми. Традиційні методи діагностики астми, такі як вимір пікової швидкості видиху та спірометрія, дозволяють отримати тільки частину картини, оскільки з їх допомогою неможливо оцінити наявність і ступінь тяжкості запалення дихальних шляхів. Крім цього, отримані результати буває важко правильно інтерпретувати.

Постановка діагнозу на основі симптоматики теж недостатньо точна. Тому астму часто неправильно діагностують. Дослідження показують, що до 33% дорослих і 53% дітей не мають чіткого підтвердження цього стану. Новий метод FeNO дозволяє уникнути діагностичних помилок і значно поліпшити процес лікування астми.

Що таке тест FeNO

Астма характеризується запаленням дихальних шляхів, що супроводжується підвищеним виділенням оксиду азоту в повітрі, що видихається. Цей показник можна виміряти кількісно і використовувати як біомаркер запального процесу при астмі. Саме такий принцип ліг в основу створення інноваційного приладу NIOX VERO®. Тест FeNO, що здійснюється з його допомогою, допомагає лікарям виявити запалення і визначити ступінь його тяжкості.

Тест дуже простий у виконанні, його легко інтерпретувати. На відміну від спірометрії він не вимагає від пацієнта особливої зосередженості та дихальних зусиль. Результати дослідження дуже точні та не потребують повторних вимірів.

Позитивне значення тесту FeNO у поєднанні з показниками спірометрії та пікової швидкості видиху дає можливість підтвердити діагноз астми у пацієнта, а також скорегувати лікування у хворих з раніше підтвердженим захворюванням.

Для чого проводиться тест FeNO

Для пацієнтів , у яких вже виявлено астму, відстеження рівня оксиду азоту допомагає:

 • визначити, наскільки ефективне поточне лікування, чи потрібно зменшити або збільшити дозування ліків;
 • відстежувати динаміку запального процесу з плином часу;
 • точно встановити тип астми;
 • виявити недотримання режиму прийому інгаляційних кортикостероїдів.

Крім того, даний метод дає можливість знизити ймовірність загострень в майбутньому.

Якщо астма ще не діагностована, методика дозволяє:

 • підтвердити або спростувати діагноз;
 • визначити реакцію на можливе лікування кортикостероїдами;
 • виключити інші стани, прояви яких схожі з симптомами астми.

Тест FeNO проводиться швидко і просто, але при цьому дає можливість отримати цінну діагностичну інформацію.

Як підготуватися до тесту FeNO

Щоб результати дослідження були максимально точними, за годину до процедури слід уникати:

 1. куріння;
 2. вживання алкоголю;
 3. вживання кави і продуктів з високим вмістом нітратів, таких як зелені листові овочі та буряк.

Перевага нового тесту в тому, що прийом антигістамінних препаратів, інгаляційних кортикостероїдів і бронходилататорів скасовувати не потрібно.

Як проводиться тест FeNO

Лікар запропонує вам сісти і зробити максимально глибокий вдих, після чого повільно видихнути в мундштук, прикріплений до трубки, що веде до електронного вимірювального пристрою.

Методика підходить для діагностики дітей з 5 років і дорослих. Загальна тривалість процедури – менш ніж п’ять хвилин. Діти повинні видихати протягом 6 с, дорослі – 10 с. Щоб допомогти дитині правильно видихнути, на екрані монітора присутня анімація (хмарка, дівчинка з повітряною кулькою), це допомагає дітям зосередитися, розслабитися в кабінеті лікаря, робить діагностичну процедуру схожою на гру.

Результати дослідження

Рівень оксиду в повітрі, що видихається вище норми, як правило, означає наявність запалення дихальних шляхів, що може бути ознакою астми. Результат дослідження вдається отримати миттєво. У різних пацієнтів показники можуть сильно відрізнятися. Інтерпретуючи отримані показники, лікар буде враховувати такі фактори:

 • наявність клінічних ознак астми;
 • минулі результати тесту на оксид азоту (якщо вони є);
 • показники інших досліджень (спірометрія, пікова швидкість видиху);
 • ліки, які приймає пацієнт;
 • наявність застуди або грипу, а також полінозу (сінної лихоманки) або інших видів алергії;
 • статус курця;
 • вік.

Тест FeNO – цінний діагностичний інструмент при виявленні та оцінці ефективності лікування астми.

Переваги нової методики

Визначення рівня оксиду азоту за допомогою апарату NIOX VERO® має низку переваг:

 • вимагає мінімальних дихальних зусиль;
 • ідеально підходить для діагностики маленьких дітей і ослаблених дорослих, які не можуть проходити спірометрію;
 • легко інтерпретується;
 • є високоточним додатковим інструментом при діагностиці астми;
 • допомагає визначити пацієнтів, яким необхідно або, навпаки, не потрібне постійне протиастматичне лікування.

МЦ «Гармонія здоров’я» – одна з небагатьох медичних установ в Україні, де можна пройти діагностику астми із застосуванням інноваційного тесту FeNO на апараті NIOX VERO®. Центри «Гармонія здоров’я» постійно розвиваються, і ми раді, що наші пацієнти можуть скористатися останніми досягненнями медицини.

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою