Сірка, що продукується в зовнішньому слуховому проході, виконує функцію захисту внутрішнього вуха від проникнення інфекції. У нормі вона висихає, дробиться на дрібні крихти та виходить назовні самостійно або при звичайному митті. Однак у деяких випадках при надмірній секреції або внаслідок неправильного догляду вона утворює щільні відкладення, що погіршують слух. Видалення сірчаної пробки не варто проводити самостійно. Цю процедуру краще зробити в медичному закладі. Маніпуляція ця має чимало спільного з видаленням з вуха стороннього тіла, але все ж зі своїми особливостями та протипоказаннями.

Ознаки присутності у вусі сірчаної пробки

Нерідко пацієнт не знає про наявність у нього в вусі сірчаної пробки аж до того моменту, коли в нього погіршується або повністю пропадає слух. Іноді про потребу у видаленні вушної пробки сигналізує постійний кашель або безпричинна пирхота в горлі.

Є кілька ранніх ознак, що підказують людині, що пора звернутися до фахівця:

  1. Сторонні звуки в вусі, наприклад шум, гул або дзвін.
  2. «Відлуння» власного голосу, яке пацієнт може чути в себе в голові.
  3. Болі при попаданні води до слухового проходу (пробка під впливом вологи розбухає).
  4. Запаморочення та/або головний біль.

Тривало наявна вушна пробка може викликати запалення зовнішнього слухового проходу, яке супроводжується симптомами загальної інтоксикації — нудотою, блювотою та підвищенням температури.

Видалення сірчаної пробки у клініках мережі «Гармонія здоров’я»

Спроби самостійного лікування сірчаної пробки вуха можуть призвести до погіршення ситуації. Неправильне використання ватних паличок ще більше проштовхує її вглиб, а спиці, шпильки або інші гострі предмети можуть пошкодити слуховий прохід. Сірчані пробки в Києві легко та швидко можна видалити, звернувшись за допомогою до однієї з клінік мережі «Гармонія здоров’я».

Меддіагностика починається з опитування та огляду пацієнта. Лор з’ясовує клінічну ситуацію й наявність супутніх захворювань вуха (пухлин, запалень). Потім за допомогою зонда визначається консистенція вушного відкладення — м’яка або тверда. Після цього доктор вибирає метод вилучення сірчаної пробки, який не викличе ускладнень.

Найефективніші способи:

  1. Промивання зовнішнього слухового проходу спеціальним розчином з великого шприца (без голки). Під впливом великого напору пробка розм’якшується, розчиняється та вимивається назовні. Процедура досить неприємна, але абсолютно нешкідлива й безболісна.
  2. Сухий витяг. У разі твердої та щільної сірчаної пробки у вусі видалення її виконується за допомогою спеціальних інструментів — гачка, щипців і ложки. Отоларинголог робить невеликий отвір у шматку сірки, піддягає його й витягує назовні. У вільний від сірки слуховий прохід вводиться турунда, змочена антисептичним розчином.

Протипоказання до видалення вушної пробки методом промивання — гострий отит і порушення цілісності барабанної перетинки.

Профілактика

Щоб сторонні утворення у вухах більше ніколи не завдавали вам незручностей, необхідно дотримуватися простих правил:

  1. Ретельно мити вуха пальцями при кожному прийнятті душу або ванни.
  2. Зволожувати житлове та робоче приміщення, оскільки тверді сірчані відкладення з більшою ймовірністю накопичуються у слуховому проході при сухому повітрі.
  3. Не закапувати у вуха будь-які препарати без призначення лікаря.
  4. Стежити за станом здоров’я ЛОР-органів і при перших же ознаках захворювання звертатися до фахівця.

У мережі можна зустріти чимало статей, де описується техніка позбавлення сірчаних відкладень в домашніх умовах, але ми все ж рекомендуємо не ризикувати та довірити цю процедуру професіоналам мережі медцентрів «Гармонія здоров’я». На видалення вушних пробок ціна в наших клініках цілком демократична і прийнятна для українських пацієнтів. Маніпуляція вимагає певного досвіду та вправності, а невмілі дії можуть серйозно пошкодити барабанну перетинку й порушити слух.

Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.