Тромбоз гемороїдального вузла — одне з ускладнень геморою, яке не терпить зволікань. Наявність хворобливого утворення в анусі, різкий, інтенсивний біль в області заднього проходу, неможливість нормально ходити і сидіти, анальний свербіж — від усього цього життя хворого стає пеклом. На щастя, сьогодні можна вирішити цю проблему 10-хвилинною процедурою. Тромбектомія гемороїдального вузла — малоінвазивна, проста і ефективна операція, яка визнана одним з оптимальних способів усунення згустків крові з варикозних вузлів заднього проходу.

Як з’являються тромби

Тромби в гемороїдальних вузлах майже завжди виникають після їх пошкодження будь-яким чином. Згусток утворюється внаслідок порушення кровообігу в прямій кишці, що супроводжується застоєм крові.

Причин, що спонукають до такого стану, кілька:

  1. Малорухливий спосіб життя, тривале перебування в сидячому положенні. В результаті виникають застійні явища в малому тазу.

  2. Порушення роботи травної системи, що виражаються в хронічних закрепах або проносах. Сильне натужування несприятливо впливає на циркуляцію крові у венах анальної області.

  3. Погрішності в харчуванні — зловживання гострою, солоною, кислою їжею або алкоголем.

  4. Важка робота, пов’язана з підняттям і носінням важких предметів.

При тромбозі зовнішнього геморою згусток крові утворюється, як правило, тільки в одному з вузлів. Тому клінічна симптоматика виражена менш чітко.

Діагностика

Перш ніж розробляти тактику лікування, лікарі МЦ «Гармонія здоров’я» проводять обстеження пацієнта з метою уточнення діагнозу. Досвідченому проктологу досить зовнішнього огляду неозброєним оком, щоб побачити багряно-синюшні «шишки» в області ануса, характерні для тромбозу.

Чорний колір вузлів говорить про початок некрозу. Ознаки змертвіння тканин і запалення свідчать про запущені стадії процесу, коли медикаментозне лікування не дає ефекту і потрібна хірургічна тромбектомія. Пальцеве дослідження і аноскопія при гострому тромбозі геморою можуть бути ускладнені через інтенсивну хворобливість «шишок», тому вимагають застосування анестезії.

Оптимальні методи тромбектомії

Сучасні методики проктологічних втручань дозволяють гарантовано видалити тромбоз гемороїдального вузла. Витяг згустку не тільки відновлює циркуляцію крові в венозних сплетеннях прямої кишки, а й запобігає розвитку інших ускладнень захворювання, таких як кровотеча.

У клініках МЦ «Гармонія здоров’я» гострий геморой, ускладнений тромбозом, лікується із застосуванням лазера або радіохвильового скальпеля. За допомогою апарату виконується маленький розріз (довжиною 3—5 мм), через який проводиться витяг тромбу. Тромбектомія виконується амбулаторно і не вимагає застосування загального наркозу, досить місцевого знеболювання. Час проведення процедури залежить від ступеня поширеності процесу, розміру і розташування згустків. На спорожнення одного вузла хірург витрачає близько 10 хвилин. Негайно після радіохвильового або лазерного видалення тромбозу гемороїдальних вузлів біль припиняється, набряк спадає, і пацієнт відчуває полегшення. Запалення проходить через 3—7 днів після тромбектомії.

Переваги малоінвазивних способів лікування:

  1. Безболісність і безкровність.

  2. Комфорт для пацієнта (не потрібно лягати до стаціонару).

  3. Відсутність ризику інфікування, оскільки як радіохвилі, так і лазерні промені мають антисептичну дію.

  4. Швидке відновлення кровообігу в ректальній зоні.

  5. Мінімальна вірогідність ускладнень і рецидивів.

  6. Загоєння без рубців і деформацій.

Період реабілітації займає тиждень. У цей час потрібно ретельно дотримуватися гігієни області заднього проходу, а щоб уникнути закрепів — сісти на рослинну дієту. Не можна піднімати важкі предмети і займатися спортом. При необхідності лікар призначає пацієнтові лікарські засоби, що відновлюють венозний тонус.

Тромбектомія гемороїдального вузла в МЦ «Гармонія здоров’я»

Якщо ви хочете довірити видалення тромбу проктологам-експертам з величезним досвідом і високою кваліфікацією, то ласкаво просимо в наш центр. Радіохвильова і лазерна тромбектомії зовнішнього гемороїдального вузла — процедури, технікою яких наші лікарі володіють досконало. Це кращі методи вирішення делікатних проблем, і у вас немає потреби продовжувати терпіти біль, сподіваючись на самозцілення.

Зателефонуйте до нашої клініки і прямо зараз запишіться на прийом до фахівця. Адже при геморої тромбоз вузлів — один з небезпечних і невідкладних станів.

Інформацію підготував хірург, хірург-проктолог, онкохірург. Лікар вищої кваліфікаційної категорії. Кандидат медичних наук

Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.