Анемією, або недокрів’ям, називається патологічний стан, що характеризується зменшенням рівня гемоглобіну і кількості червоних кров’яних тілець, що відповідають за перенесення кисню до тканин тіла. Основними симптомами є слабкість, втома і блідість шкірних покривів. Існує безліч причин, за яких виникає це порушення: від дефіциту вітамінів в раціоні до серйозних захворювань системи крові.

Лікування анемії у МЦ «Гармонія здоров’я» проводиться після ретельного діагностичного обстеження із застосуванням сучасних терапевтичних протоколів, які враховують характер хвороби і індивідуальні особливості пацієнтів. Гематолог (лікар з лікування анемії та інших хвороб крові) за необхідності залучає інших вузькопрофільних фахівців, таких як дієтолог, гінеколог, онколог, гастроентеролог та ін. Такий комплексний підхід дозволяє домогтися позитивного результату навіть в найскладніших і нестандартних випадках.

Анемія: причини

Існує безліч різних форм недокрів’я, кожна з яких обумовлена своїми причинами. Найпоширенішими видами анемії є:

  1. Залізодефіцитна. Виникає через зниження рівня заліза в крові. Нерідко розвивається через втрату крові (рясні менструації або кровотечі в шлунково-кишковому тракті).
  2. Перніциозна. Зумовлена зниженням рівня вітаміну В12 через нестачу його в раціоні або через порушення всмоктуваності поживних речовин в кишківнику.
  3. Фолієводефіцитна. Розвивається внаслідок дефіциту фолієвої кислоти.
  4. Апластична. Виникає, коли кістковий мозок перестає виробляти достатню кількість еритроцитів.
  5. Гемолітична. Стан, при якому імунна система організму руйнує еритроцити.
  6. Серповидно-клітинна. Спадкове захворювання, що характеризується виробництвом в кістковому мозку аномальних червоних кров’яних тілець.
  7. Таласемія. Група спадкових хвороб, які здатні порушити вироблення гемоглобіну.

Форми анемії розрізняються за ступенем тяжкості, тривалості і способом лікування. Тому своєчасна, якісна діагностика відіграє велику роль в успішності терапії цього синдрому.

Анемія: симптоми

Першою ознакою анемічного синдрому є підвищена стомлюваність. До інших проявів відносяться:

У людей з легкою формою патології симптоми можуть бути незначними або зовсім відсутні.

Деякі типи анемії характеризуються специфічними проявами:

Симптоматика може бути схожою з іншими захворюваннями, тому при появі будь-яких підозрілих ознак краще звернутися до лікаря.

Діагностика анемії

Обстеження починається з фізичного огляду та збору історії хвороби. Після цього виконується загальний аналіз крові. Також може бути призначений ряд додаткових досліджень (на кількість ретикулоцитів, рівень гемоглобіну, обмін заліза, рівень фолієвої кислоти, вітаміну В12 та ін.). Визначення рівня ШОЕ і С-реактивного білка допомагає диференціювати анемію від інших захворювань.

Лікування анемії у Києві в клініці «Гармонія здоров’я»


Вибір терапевтичної тактики залежить від типу патології і причини, що викликала її. Залізодефіцитна анемія лікується зміною раціону і препаратами заліза. Фолієводефіцитна форма також вимагає поповнення нестачі фолієвої кислоти.

Якщо анемія є симптомом іншого захворювання, головними завданнями будуть виявлення і усунення першопричини. Пацієнтам з тяжкими формами патології може знадобитися переливання крові, плазмаферез, пересадка кісткового мозку або хірургічне видалення селезінки.

Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.