Лікування анемії в Києві

Анемією, або недокрів’ям, називається патологічний стан, що характеризується зменшенням рівня гемоглобіну і кількості червоних кров’яних тілець, що відповідають за перенесення кисню до тканин тіла. Основними симптомами є слабкість, втома і блідість шкірних покривів. Існує безліч причин, за яких виникає це порушення: від дефіциту вітамінів в раціоні до серйозних захворювань системи крові.

Анемія: причини

Лікування анемії у МЦ «Гармонія здоров’я» проводиться після ретельного діагностичного обстеження із застосуванням сучасних терапевтичних протоколів, які враховують характер хвороби і індивідуальні особливості пацієнтів. Гематолог (лікар з лікування анемії та інших хвороб крові) за необхідності залучає інших вузькопрофільних фахівців, таких як дієтолог, гінеколог, онколог, гастроентеролог та ін. Такий комплексний підхід дозволяє домогтися позитивного результату навіть в найскладніших і нестандартних випадках.

Існує безліч різних форм недокрів’я, кожна з яких обумовлена своїми причинами. Найпоширенішими видами анемії є:

 1. Залізодефіцитна. Виникає через зниження рівня заліза в крові. Нерідко розвивається через втрату крові (рясні менструації або кровотечі в шлунково-кишковому тракті).
 2. Перніциозна. Зумовлена зниженням рівня вітаміну В12 через нестачу його в раціоні або через порушення всмоктуваності поживних речовин в кишківнику.
 3. Фолієводефіцитна. Розвивається внаслідок дефіциту фолієвої кислоти.
 4. Апластична. Виникає, коли кістковий мозок перестає виробляти достатню кількість еритроцитів.
 5. Гемолітична. Стан, при якому імунна система організму руйнує еритроцити.
 6. Серповидно-клітинна. Спадкове захворювання, що характеризується виробництвом в кістковому мозку аномальних червоних кров’яних тілець.
 7. Таласемія. Група спадкових хвороб, які здатні порушити вироблення гемоглобіну.

Форми анемії розрізняються за ступенем тяжкості, тривалості і способом лікування. Тому своєчасна, якісна діагностика відіграє велику роль в успішності терапії цього синдрому.

Анемія: симптоми

Першою ознакою анемічного синдрому є підвищена стомлюваність. До інших проявів відносяться:

 1. блідість шкіри;
 2. частий або нерегулярний серцевий ритм;
 3. проблеми з диханням;
 4. біль у грудях;
 5. запаморочення;
 6. головні болі.

У людей з легкою формою патології симптоми можуть бути незначними або зовсім відсутні.

Деякі типи анемії характеризуються специфічними проявами:

 1. Апластична. Супроводжується лихоманкою, вразливістю перед інфекцією, висипанням на шкірі.
 2. Фолієводефіцитна. Один з головних симптомів – «лакований язик» (його поверхня стає яскраво-червоною і гладкою). Додаткові ознаки: дратівливість, часті зміни настрою, діарея.
 3. Гемолітична. Характеризується жовтяницею, потемнінням сечі, жаром і болями в животі.
 4. Серповидно-клітинна. Іноді викликає хворобливі набряки рук і ніг, а також супроводжується сильною стомлюваністю і жовтяницею.

Діагностика анемії

Симптоматика може бути схожою з іншими захворюваннями, тому при появі будь-яких підозрілих ознак краще звернутися до лікаря.

Обстеження починається з фізичного огляду та збору історії хвороби. Після цього виконується загальний аналіз крові. Також може бути призначений ряд додаткових досліджень (на кількість ретикулоцитів, рівень гемоглобіну, обмін заліза, рівень фолієвої кислоти, вітаміну В12 та ін.). Визначення рівня ШОЕ і С-реактивного білка допомагає диференціювати анемію від інших захворювань.

Лікування анемії у Києві в клініці «Гармонія здоров'я»

Вибір терапевтичної тактики залежить від типу патології і причини, що викликала її. Залізодефіцитна анемія лікується зміною раціону і препаратами заліза. Фолієводефіцитна форма також вимагає поповнення нестачі фолієвої кислоти.

Якщо анемія є симптомом іншого захворювання, головними завданнями будуть виявлення і усунення першопричини. Пацієнтам з тяжкими формами патології може знадобитися переливання крові, плазмаферез, пересадка кісткового мозку або хірургічне видалення селезінки.

© Автор статті: Гарбуз Олексій Миколайович – Сімейний лікар

Література

 1. MayoClinic. Anemia.
 2. Cleveland Clinic. Anemia.
 3. Healthline. Iron Deficiency Anemia.
 4. Hematology-Oncology Associates of CNY. How Is Anemia Treated?

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою