Бронхіальна астма – це одне з найпоширеніших хронічних захворювань. Воно має запальний характер, пов’язаний з підвищеною реакцією дихальних шляхів на подразники. Основними симптомами астми є хрипи, утруднене дихання, біль у грудях та кашель. Напади хвороби частіше відбуваються по ночах або рано вранці.

Хворіють на бронхіальну астму в будь-якому віці, але частіше від неї страждають діти і молоді люди. Попри те, що немає ліків, які здатні повністю позбавити людину від цієї проблеми, захворювання можна контролювати і зберігати при цьому досить високу якість життя.

Лікування бронхіальної астми в МЦ «Гармонія здоров’я» проводиться досвідченими лікарями-пульмонологами. За необхідності до терапевтичного процесу підключаються інші вузькопрофільні фахівці: алерголог, гастроентеролог, кардіолог та ін. Комплексний підхід і складання індивідуального плану лікування дозволяють домогтися позитивного результату навіть в найскладніших випадках.

Причини бронхіальної астми

Захворювання розвивається внаслідок надмірної реактивності бронхів на подразники. Вона призводить до розвитку запалення в дихальних шляхах, яке, своєю чергою, стає причиною вироблення сполук, що провокують бронхоспазм (звуження просвіту дрібних бронхів). Точні причини, що викликають ці процеси, невідомі. Однак бронхіальна астма часто виникає у людей з генетичною схильністю. Крім цього, пацієнти з цим захворюванням нерідко страждають від алергії.

Астматичний напад можуть спровокувати різні причинні фактори (тригери). До них відносяться:

Це неповний перелік тригерів, які можуть викликати астматичні напади. У більшості випадків причинні фактори варіюються від людини до людини.

Бронхіальна астма: симптоми

Характерні прояви захворювання пов’язані з раптовим звуженням бронхів і надмірним виділенням слизу в легенях.
Найчастіше пацієнти скаржаться на:

Симптоми виникають у відповідь, наприклад, на такі тригери, як вдихання пилку або фізичні навантаження.

Діагностика бронхіальної астми


Щоб поставити правильний діагноз, лікар розпитує пацієнта про симптоми, історію хвороби і поточні проблеми зі здоров’ям. Бронхіальна астма часто зустрічається у людей з такими станами, як атопічний дерматит або алергічний риніт. Сімейна історія захворювання теж враховується, оскільки воно може передаватися у спадок.

Потім проводиться ретельний фізичний огляд, під час якого лікар приділяє особливу увагу диханню. Третій етап діагностики – перевірка функції дихання і стану легень. Для цього виконується спірометрія – неінвазивний тест, при якому пацієнт повинен зробити глибокий вдих і з силою подути в спеціальний прилад. Дітям молодше 5 років проводити цю процедуру складно, тому діагноз зазвичай ґрунтується на клінічних ознаках бронхіальної астми та історії хвороби.

Іноді функціональна діагностика призначається двічі: до і після використання бронходилататора (ліків, що відкривають дихальні шляхи). Поліпшення показників функції легень після застосування препарату може вказувати на наявність астматичних проявів.

Лікування бронхіальної астми

Терапевтичний процес не зводиться до простого прийому ліків. Це складна багатоступенева і різноспрямована програма дій. Основними цілями терапії є:

Лікування бронхіальної астми в Києві в клініці «Гармонія здоров’я» передбачає складання індивідуального терапевтичного протоколу, що враховує вік пацієнта, ступінь тяжкості захворювання, наявність супутніх патологій і переносимість лікарських засобів.

Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.