Лікування бронхіальної астми в Києві

Бронхіальна астма – це одне з найпоширеніших хронічних захворювань. Воно має запальний характер, пов’язаний з підвищеною реакцією дихальних шляхів на подразники. Основними симптомами астми є хрипи, утруднене дихання, біль у грудях та кашель. Напади хвороби частіше відбуваються по ночах або рано вранці.

Причини бронхіальної астми

Хворіют ь на бронхіальну астму в будь-якому віці, але частіше від неї страждають діти і молоді люди. Попри те, що немає ліків, які здатні повністю позбавити людину від цієї проблеми, захворювання можна контролювати і зберігати при цьому досить високу якість життя.

Лікування бронхіальної астми в МЦ «Гармонія здоров’я» проводиться досвідченими лікарями-пульмонологами. За необхідності до терапевтичного процесу підключаються інші вузькопрофільні фахівці: алерголог, гастроентеролог, кардіолог та ін. Комплексний підхід і складання індивідуального плану лікування дозволяють домогтися позитивного результату навіть в найскладніших випадках.

Захворювання розвивається внаслідок надмірної реактивності бронхів на подразники. Вона призводить до розвитку запалення в дихальних шляхах, яке, своєю чергою, стає причиною вироблення сполук, що провокують бронхоспазм (звуження просвіту дрібних бронхів). Точні причини, що викликають ці процеси, невідомі. Однак бронхіальна астма часто виникає у людей з генетичною схильністю. Крім цього, пацієнти з цим захворюванням нерідко страждають від алергії.

Астматичний напад можуть спровокувати різні причинні фактори (тригери). До них відносяться:

 1. тютюновий дим;
 2. грип і застуда, пневмонія;
 3. алергени (певні продукти, пилок, цвіль, пилові кліщі, шерсть домашніх тварин);
 4. вихлопні гази;
 5. різкі перепади температури;
 6. деякі лікарські препарати;
 7. харчові консерванти;
 8. стрес;
 9. гастроезофагеальний рефлюкс (закид вмісту шлунку в стравохід);
 10. різкі запахи;
 11. фізична активність.

Це неповний перелік тригерів, які можуть викликати астматичні напади. У більшості випадків причинні фактори варіюються від людини до людини.

Бронхіальна астма: симптоми

Характерні прояви захворювання пов’язані з раптовим звуженням бронхів і надмірним виділенням слизу в легенях. Найчастіше пацієнти скаржаться на:

 1. хрипи, які чітко чути при диханні;
 2. кашель;
 3. стискання в грудях;
 4. задишку.

Симптоми виникають у відповідь, наприклад, на такі тригери, як вдихання пилку або фізичні навантаження.

Діагностика бронхіальної астми

Щоб поставити правильний діагноз, лікар розпитує пацієнта про симптоми, історію хвороби і поточні проблеми зі здоров’ям. Бронхіальна астма часто зустрічається у людей з такими станами, як атопічний дерматит або алергічний риніт. Сімейна історія захворювання теж враховується, оскільки воно може передаватися у спадок.

Потім проводиться ретельний фізичний огляд, під час якого лікар приділяє особливу увагу диханню. Третій етап діагностики – перевірка функції дихання і стану легень. Для цього виконується спірометрія – неінвазивний тест, при якому пацієнт повинен зробити глибокий вдих і з силою подути в спеціальний прилад. Дітям молодше 5 років проводити цю процедуру складно, тому діагноз зазвичай ґрунтується на клінічних ознаках бронхіальної астми та історії хвороби.

Іноді функціональна діагностика призначається двічі: до і після використання бронходилататора (ліків, що відкривають дихальні шляхи). Поліпшення показників функції легень після застосування препарату може вказувати на наявність астматичних проявів.

Лікування бронхіальної астми

Терапевтичний процес не зводиться до простого прийому ліків. Це складна багатоступенева і різноспрямована програма дій. Основними цілями терапії є:

 1. контроль над симптомами;
 2. підтримка нормальної якості життя;
 3. збереження працездатності дихальної системи на рівні, максимально наближеному до норми;
 4. профілактика загострення бронхіальної астми;
 5. зведення до мінімуму побічних ефектів протиастматичних препаратів.

Лікування бронхіальної астми в Києві в клініці «Гармонія здоров’я» передбачає складання індивідуального терапевтичного протоколу, що враховує вік пацієнта, ступінь тяжкості захворювання, наявність супутніх патологій і переносимість лікарських засобів.

© Автор статті: Гарбуз Олексій Миколайович – Сімейний лікар

Джерела

 1. NHS. Asthma.
 2. American College of Allergy, Asthma & Immunology. What Is Asthma?
 3. Dieter Ukena, Prof. Dr. med., Liat Fishman and Wilhelm-Bernhard Niebling, Prof. Dr. med. Bronchial Asthma: Diagnosis and Long-Term Treatment in Adults
 4. Verywell Health. Asthma.

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою