Лікування ГРВІ в Києві

Кашель, нежить, першіння в горлі – це симптоми гострих респіраторних інфекцій, що часто зустрічаються в осінньо-зимовий період. Більшість людей хворіють на ГРВІ 2–4 рази на рік. У дітей молодшого віку респіраторні інфекції можуть виникати до 6–8 разів на рік. Це пов’язано з тим, що імунна система дитини розвинена ще не повністю.

Причини ГРВІ

 

Найчастіше ГРВІ протікає досить легко. Однак ігнорувати хворобу не варто. Без належного лікування вона іноді призводить до серйозних наслідків, а самолікування, наприклад, безконтрольний прийом антибіотиків, може стати причиною розвитку стійкості до них.

Перш ніж лікувати ГРВІ, потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем. Досвідчені терапевти МЦ «Гармонія здоров’я» порекомендують препарати, які допоможуть полегшити симптоми захворювання і запобігти розвитку ускладнень.

Сезонні інфекції провокуються вірусами, такими як риновіруси, коронавіруси, аденовіруси, віруси грипу і багато інших. Зараження відбувається при контакті з уже інфікованими людьми. Інкубаційний період короткий (як правило, 4–5 днів). Віруси зазвичай вражають верхні дихальні шляхи, тобто порожнину носа, глотку, носоглотку, гортань і трахею. Без правильного лікування інфекція може поширитись на інші частини дихальної системи – бронхи і легені, що ускладнює лікування і робить його тривалішим.

Ознаки ГРВІ

На початковій стадії захворювання симптоми мало виражені. Людина може відчувати свербіж в носі, першіння в горлі або легкий озноб. Найчастіше вірус впроваджується в слизову носа. У відповідь на роздратування клітини слизової виділяють прозору рідину, щоб «змити» патологічний агент. Тому нежить є одним з головних ознак ГРВІ. Чхання – це ще один механізм, що допомагає організму позбавитися від вірусів. Якщо вони проникають глибше в верхні дихальні шляхи, до нежитю і чхання приєднується кашель. Він може бути сухим або вологим. Симптоми ГРВІ слабшають у міру того, як імунна система справляється з хвороботворним «загарбником». Зазвичай застуда триває від 5 до 7 днів, але стійкий кашель і виділення з носа іноді зберігаються протягом двох тижнів і більше.

Лікування вірусного захворювання має бути правильним. В іншому випадку до вірусної інфекції може приєднатися бактеріальна, що, своєю чергою, протікає складніше і вимагає невідкладного лікування антибіотиками. Вона швидко прогресує, викликаючи високу температуру і біль в області скупчення хвороботворних бактерій – в горлі або вухах. Якщо бактерії опускаються нижче, може розвинутися пневмонія, що вимагає невідкладного лікування антибіотиками.

Коли потрібна невідкладна допомога при ГРВІ

Зателефонуйте своєму лікарю або викличте швидку допомогу, якщо у вас або вашої дитини:

  1. симптоми ГРВІ не проходять понад 10 днів;
  2. крім стандартних проявів застуди, з’явилися інші незвичайні симптоми;
  3. сильний жар або млявість (у дитини віком до 3 місяців).

Також варто звернутися за медичною допомогою, якщо у вас існує висока ймовірність розвитку серйозних ускладнень ГРВІ.

До групи високого ризику входять:

  1. діти молодше 5 років;
  2. дорослі старше 65 років;
  3. вагітні жінки;
  4. люди з хронічними захворюваннями, такими як астма, діабет, хвороби серця та ін.

Багато людей уникають звернення в лікарню, не надаючи застуді особливого значення. Це неправильно, оскільки іноді ГРВІ може призвести до таких серйозних ускладнень, як гайморит, отит, міокардит (запальний процес в серцевому м’язі), енцефаліт (запалення мозку) і навіть сепсис (зараження крові).

Як лікувати вірусну інфекцію

Перед тим як купувати і приймати будь-які препарати, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Лікування ГРВІ – симптоматичне. Воно спрямоване на полегшення стану пацієнта і запобігання ускладнень. Як правило, призначаються препарати з протизапальною, жарознижувальною і знеболювальною дією. Для лікування нежиті використовуються спеціальні спреї та краплі. При появі кашлю призначаються таблетки або сиропи. Досвідчені лікарі МЦ «Гармонія здоров’я» допоможуть вам правильно підібрати препарати, які дозволять впоратися з симптомами застуди без серйозних побічних ефектів.

© Автор статті: Гарбуз Олексій Миколайович – Сімейний лікар

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою