Лікування панічних атак в Києві

Страх, тривожність, паніка — природні почуття, якщо для них є явні причини. Однак іноді вони виникають без певного приводу, заважають нормально жити і стають справжньою проблемою. Такий стан — не що інше, як панічна атака. Симптоми її можуть бути як психічними, так і фізичними. Намагаючись уникнути нападів страху, що не піддаються контролю, і викликаного ними стресу, людина обмежує своє повсякденне життя. В результаті у нього псуються стосунки з родиною та друзями, руйнується професійна кар’єра. А іноді такий стан може призвести до справжньої катастрофи, наприклад, якщо це трапиться під час роботи з механізмами, що рухаються. Тому лікування панічних атак потрібно починати негайно.

Чому виникають панічні атаки?

Дати поштовх початку нападів можуть три категорії тригерів:

  1. Психогенні — чоловік пішов із сім’ї, конфліктні ситуації на роботі, важка хвороба або смерть рідної людини і т. п.
  2. Біологічні. До них відносяться зміни гормонального фону в організмі: початок статевого життя, вагітність, пологи, клімакс, несприятливий перебіг менструацій. Тому спостерігаються вони переважно у жінок.
  3. Фізіогенні — непосильні фізичні навантаження, тривале перебування на сонці, погодні явища, отруєння сурогатами алкоголю, прийом деяких фармпрепаратів.

Часто діє поєднання відразу декількох факторів, при цьому одні з них ініціюють дебют панічної атаки, а інші провокують її повтори. Напади страху відзначаються у людей з особливим типом особистісних якостей. У чоловіків це надмірна тривога про своє фізичне здоров’я, а у жінок — прагнення бути в центрі уваги.

Симптоми панічної атаки

Для панічної атаки характерні:

  1. спонтанний початок, не пов’язаний з присутністю реальної небезпеки;
  2. лавиноподібне наростання і плавне стихання проявів;
  3. почуття «розбитості», втоми після відступу всіх симптомів.

Середня тривалість нападу — 15 хвилин, однак іноді він затягується до 1 години. Пік симптоматики спостерігається на 5–10-й хвилині.

Клініка панічної атаки проявляється:

  1. задишкою, відчуттям нестачі повітря або кома в горлі;
  2. збоями ритму серця;
  3. пітливістю, запамороченням, ознобом;
  4. рясним сечовипусканням в кінці нападу.

Можуть відзначатися симптоми з боку шлунково-кишкового тракту — відрижка, нудота, блювота. Нерідко пацієнти відзначають у себе нудоту, невиразність звуків і відчуття обертання навколишніх предметів.

Лікування панічної атаки

В наших клініках лікуванням панічних атак займається лікар-невролог за участю психотерапевта. Основна задача останнього — пояснити пацієнту, що такий стан не загрожує життю, не є важким захворюванням і цілком підконтрольний йому самому. Важливо переконати людину переглянути своє ставлення до інших людей і до складних ситуацій.

Лікарі навчають пацієнта прийомам правильного дихання. Уповільнені, спокійні вдихи і видихи допомагають уникнути гіпервентиляції легких і тим самим зупинити розвиток нападу панічної атаки. Метод цей простий, ефективний і абсолютно нешкідливий.

Завдання медикаментозного лікування панічних розладів — усунення нападів або хоча б зменшення їх частоти, пом’якшення клінічних проявів. Для цих цілей використовуються препарати з числа антидепресантів і транквілізаторів. Тривалість їх прийому і дозування коригуються лікарем. При призначенні лікарських засобів враховують форму і джерело нападів, ступінь їх тяжкості і тривалість існування.

Потрібно розуміти, що панічні атаки хворобою не являються. Це особливість нервово-психічного складу особистості. Однак від здоров’я нервової системи і психіки може залежати стан важливих органів людини. Тому лікувати панічні атаки життєво необхідно.

Якщо ви страждаєте від періодичних нападів безпричинного жаху або тривожності, то поспішіть в один з наших медичних центрів. Висококваліфіковані лікарі визначать причину цих станів і розроблять для вас індивідуальну схему лікування. «Гармонія здоров’я» допоможе вам жити в гармонії з собою і навколишнім світом!

© Автор статті: Прядка Ольга Володимирівна – Невропатолог

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою