Трахеїтом називається запалення трахеї (дихальної трубки, що зв’язує гортань з бронхами). Хоча трахею зазвичай вважають частиною нижніх дихальних шляхів, у МКБ-10 трахеїт класифікується як «гостра інфекція» верхніх дихальних шляхів. Захворювання частіше зустрічається у дітей у віці 6 років і молодше. Трахеїт у педіатричних пацієнтів особливо небезпечний, оскільки їх дихальні шляхи ще дуже вузькі та легко закупорюються.

Оскільки цей тип інфекції трахеї зустрічається дуже рідко, його часто приймають за вірусний круп, який більш поширений. Тому дуже важливо, щоб діагностикою та терапією займалися компетентні фахівці. Лікування трахеїту в «Гармонії здоров’я» проводиться досвідченими терапевтами. За необхідністю залучаються фахівці вузького профілю – пульмонологи, оториноларингологи, алергологи, інфекціоністи.

Причини трахеїту

Збудниками захворювання можуть бути бактерії, віруси або алергени. Найчастіше мова йде про бактеріальні інфекції трахеї, яким передує інфекція верхніх дихальних шляхів. Найпоширенішими збудниками є віруси грипу А і Б, парагрипу, кору, респіраторно-синцитіальний вірус і ентеровірус. Вони викликають пошкодження слизової оболонки дихальних шляхів, роблячи її вразливішою для бактерій. Найчастіше бактеріальний трахеїт викликається такими патогенами, як золотистий стафілокок, стрептококи, гемофільна і синьогнійна палички.

Ще однією причиною розвитку бактеріального трахеїту є тривала трахеостомія (отвір в трахеї з приєднаною трубкою). Тому дуже важливо правильно доглядати за трахеостомою.

Симптоми трахеїту

Основною ознакою захворювання є кашель, спочатку сухий, «гавкаючий», а потім вологий з відходженням мокротиння. Іншими симптомами є:

«Гавкаючий» кашель є специфічною ознакою вірусного крупа, через що ці два захворювання часто плутають. Тому важливо, щоб обстеження і лікування трахеїту проводив досвідчений лікар.

Діагностика

В першу чергу лікар розпитує пацієнта про симптоми, історію хвороби і проводить фізичний огляд. Нерідко цього досить, щоб поставити правильний діагноз. Але в деяких випадках призначаються додаткові дослідження:

Іноді також призначається ларінготрахеоскопія – неінвазивне ендоскопічне дослідження, яке допомагає лікареві більш детально оглянути горло, гортань і трахею.

Лікування трахеїту в Києві в клініці «Гармонія здоров’я»


Першочергова увага приділяється підтримці нормального дихання. Пацієнту показаний суворий постільний режим. Рух може привести до відторгнення від трахеї пошкодженого епітелію і погіршення респіраторного статусу.

Основний метод лікування трахеїту – антибіотикотерапія. Лікарі МЦ «Гармонія здоров’я» підберуть ефективні антимікробні препарати з мінімальними побічними ефектами. Як правило, медикаментозна терапія займає від 10 до 14 днів.

У деяких випадках розглядається питання про інтубацію трахеї для забезпечення прохідності дихальних шляхів або лікування гострої дихальної недостатності. Рішення про проведення інтубації приймає лікар в індивідуальному порядку з урахуванням ризику подальшого погіршення.

Вартість лікування трахеїту залежить від ступеня тяжкості захворювання, використаних медикаментів і проведених терапевтичних заходів.

Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.