Лікування трахеїту в Києві

Трахеїтом називається запалення трахеї (дихальної трубки, що зв’язує гортань з бронхами). Хоча трахею зазвичай вважають частиною нижніх дихальних шляхів, у МКБ-10 трахеїт класифікується як «гостра інфекція» верхніх дихальних шляхів. Захворювання частіше зустрічається у дітей у віці 6 років і молодше. Трахеїт у педіатричних пацієнтів особливо небезпечний, оскільки їх дихальні шляхи ще дуже вузькі та легко закупорюються.

Оскільки цей тип інфекції трахеї зустрічається дуже рідко, його часто приймають за вірусний круп, який більш поширений. Тому дуже важливо, щоб діагностикою та терапією займалися компетентні фахівці. Лікування трахеїту в «Гармонії здоров’я» проводиться досвідченими терапевтами. За необхідністю залучаються фахівці вузького профілю – пульмонологи, оториноларингологи, алергологи, інфекціоністи.

Причини трахеїту

Збудниками
захворювання можуть бути бактерії, віруси або алергени. Найчастіше мова йде про бактеріальні інфекції трахеї, яким передує інфекція верхніх дихальних шляхів. Найпоширенішими збудниками є віруси грипу А і Б, парагрипу, кору, респіраторно-синцитіальний вірус і ентеровірус. Вони викликають пошкодження слизової оболонки дихальних шляхів, роблячи її вразливішою для бактерій. Найчастіше бактеріальний трахеїт викликається такими патогенами, як золотистий стафілокок, стрептококи, гемофільна і синьогнійна палички.

Ще однією причиною розвитку бактеріального трахеїту є тривала трахеостомія (отвір в трахеї з приєднаною трубкою). Тому дуже важливо правильно доглядати за трахеостомою.

Симптоми трахеїту

Основною ознакою захворювання є кашель, спочатку сухий, «гавкаючий», а потім вологий з відходженням мокротиння. Іншими симптомами є:

 1. стридор (хрипи при вдиху), що стрімко розвивається;
 2. першіння та біль у горлі;
 3. утруднене дихання;
 4. підвищена температура тіла (вище 38 °С);
 5. біль за грудиною;
 6. слабкість і стомлюваність;
 7. осиплість голосу;
 8. інтоксикаційний синдром;
 9. посиніння губ (ознака цианозу – низького рівня кисню в крові).

«Гавкаючий» кашель є специфічною ознакою вірусного крупа, через що ці два захворювання часто плутають. Тому важливо, щоб обстеження і лікування трахеїту проводив досвідчений лікар.

Діагностика

В першу чергу лікар розпитує пацієнта про симптоми, історію хвороби і проводить фізичний огляд. Нерідко цього досить, щоб поставити правильний діагноз. Але в деяких випадках призначаються додаткові дослідження:

 1. загальний аналіз крові з формулою (лейкоцитоз може вказувати на запалення);
 2. бактеріологічний посів крові;
 3. мікробіологічне дослідження мокротиння, зібраного під час ларингоскопії;
 4. рентген легенів і дихальних шляхів.

Іноді також призначається ларінготрахеоскопія – неінвазивне ендоскопічне дослідження, яке допомагає лікареві більш детально оглянути горло, гортань і трахею.

Лікування трахеїту в Києві в клініці «Гармонія здоров'я»

Першочергова увага приділяється підтримці нормального дихання. Пацієнту показаний суворий постільний режим. Рух може привести до відторгнення від трахеї пошкодженого епітелію і погіршення респіраторного статусу.

Основний метод лікування трахеїту – антибіотикотерапія. Лікарі МЦ «Гармонія здоров’я» підберуть ефективні антимікробні препарати з мінімальними побічними ефектами. Як правило, медикаментозна терапія займає від 10 до 14 днів.

У деяких випадках розглядається питання про інтубацію трахеї для забезпечення прохідності дихальних шляхів або лікування гострої дихальної недостатності. Рішення про проведення інтубації приймає лікар в індивідуальному порядку з урахуванням ризику подальшого погіршення.

Джерела

 1. С. П. Кривопустов, Т. В. Барановская, Т. Ю. Бедная. Бактериальный трахеит у детей.
 2. Medscape. Bacterial Tracheitis.
 3. Wikipedia. Tracheitis.

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою