Колінний суглоб несе на собі всю вагу нашого тіла, тому схильний до природного зносу. Під впливом різних факторів виникають такі захворювання, як артроз, бурсит, ревматоїдний артрит, остеоартрит. Людина відчуває біль і скутість суглобів, найпростіші справи стають для неї проблемою. Надійне рішення проблеми захворювань колін — ендопротезування колінного суглоба у клініці «Гармонія здоров’я».

Що таке ендопротезування та як проходить операція.

Ендопротезування — це заміна суглоба на імплантат, що вживляється. Отже, проблема розв’язується радикально — завдяки досягненням сучасної медицини та майстерності фахівців клініки «Гармонія здоров’я», пацієнт буквально отримує нове коліно.

Звичайно, багатьох цікавить заміна колінного суглоба — ціна операції. Скласти калькуляцію заочно, без обстеження й консультації в кожному конкретному випадку практично неможливо. Занадто багато факторів впливають на кінцеву вартість. Перш за все протезується частина суглоба або суглоб цілком (тотальна заміна), використовується загальний наркоз або місцева епідуральна анестезія, самі протези можуть відрізнятися за вартістю тощо.

Після консультації з фахівцем-ортопедом клініки «Гармонія здоров’я» пацієнту призначається низка аналізів з метою виявити можливі протипоказання:

Здати всі аналізи та пройти обстеження можна безпосередньо у клініці. Крім того, у разі наявності хронічних захворювань пацієнту будуть призначені консультації відповідних вузьких фахівців «Гармонії здоров’я». Ця умова є обов’язковою — наприклад, деякі препарати, що вживаються при хронічних захворюваннях, можуть посилити кровотечу під час операції.

Операція з заміни колінного суглоба проходить так:

  1. Перш за все лікар повинен отримати доступ до колінного суглоба. Для цього виконується надріз довжиною близько 20 см.

  2. Видаляється пошкоджена частина суглоба або суглоб цілком.

  3. Встановлюється ендопротез відповідних параметрів.

  4. Лікар перевіряє рухливість зчленування, після чого фіксує імплантат.

  5. Надріз зашивається.

Загальна тривалість процедури в більшості випадків не перевищує дві години.

Реабілітація після операції

Протезування колінного суглоба є серйозною операцією, успіх якої залежить не тільки безпосередньо від роботи хірурга, але й від того, наскільки грамотно буде проведена реабілітація, а також наскільки відповідально до цього поставиться сам пацієнт.

Зазвичай знаходження хворого в умовах стаціонару не перевищує 3-5 днів. Ми постаралися зробити так, щоб у будь-якому разі цей період був для пацієнта максимально комфортним: усі палати клініки «Гармонія здоров’я», незалежно від класу, обладнані за останнім словом техніки, за зручністю не поступаються номерам найкращих готелів. Догляд за пацієнтами клініки здійснює висококваліфікований персонал.

Тривалість повернення до працездатності та звичного способу життя залежить також від вибору фіксації протеза:

  1. Протез із безцементною фіксацією вважається більш фізіологічним: кісткова тканина «проростає» в пори поверхні імпланту, але на це потрібен час, протягом якого слід обмежити навантаження на прооперовану кінцівку.

  2. При цементній фіксації імплантат закріплюється в кістках за допомогою спеціального медичного цементу. Такий спосіб краще для людей похилого віку, оскільки відновні здібності їх організму пригнічені через природні процеси. Після встановлення ендопротеза з цементною фіксацією вже в день операції можна спробувати сісти та навіть встати на ноги, використовуючи ходунки або милиці. Звичайно ж, робити це можна тільки під контролем фізіотерапевта нашої клініки.

Період відновлення займе не менше ніж три тижні — саме стільки часу в найсприятливішому випадку буде потрібно для загоєння тканин, м’язів і зв’язок, які були пошкоджені під час операції. Увесь цей час пацієнт перебуває під наглядом лікарів клініки «Гармонія здоров’я», адже реабілітація не менш важлива, ніж сама операція.

Програма відновлення, розроблена нашими фахівцями, містить:

Повне відновлення працездатності зазвичай настає через 4-6 тижнів з моменту, коли була проведена операція — заміна колінного суглоба.

Ортопедія та травматологія є ключовими напрямками в роботі клініки «Гармонія здоров’я». Наші висококласні лікарі та найбільш інноваційне обладнання — запорука успішного розв’язання ваших проблем.

Інформацію підготував лікар ортопед – травматолог, вертебролог

Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.