Перелом шийки стегна – страшна травма, що надовго позбавляє працездатності (єдине доступне положення – лежачи) і критично знижує рівень життя. Але особливо небезпечний такий перелом для людей пенсійного віку. Через певні зміни кістки зростаються вкрай погано. Справжній порятунок у такому випадку – ендопротезування тазостегнового суглоба у клініці «Гармонія здоров'я». Подібна травма не стане фатальною.

Що таке ендопротезування

Операція з ендопротезування тазостегнового суглоба – повна заміна пошкодженого кісткового зчленування на внутрішній, імплантований протез або імплантат. Перелом шийки стегна – одне з найчастіших, але далеко не єдине показання до операції. До них також належать:

Результат втручання – повне відновлення функціональності суглоба. Це означає повернення пацієнта до звичного способу життя зі збереженням працездатності та навичок самозабезпечення.

Як проходить операція

Для багатьох першочергове питання – яка ціна в операції з ендопротезування тазостегнового суглоба. Точна вартість може відрізнятися в кожному конкретному випадку, тому що процедура містить цілий комплекс послуг:

  1. Проводиться низка обстежень з метою з'ясувати стан суглоба та виключити можливі протипоказання. Усі ці дослідження можна провести безпосередньо у клініці «Гармонія здоров'я».

  2. Пацієнт поміщається до комфортабельного стаціонару, де він знаходиться під контролем досвідченого й доброзичливого персоналу в палаті, яка не відрізняється за зручністю від готельного номера.

  3. Досвідчений лікар-анестезіолог вибирає спосіб знеболювання (загальний наркоз або спінальна анестезія).

  4. Кваліфікована хірургічна бригада через надріз замінює пошкоджений суглоб на імплантат, зашиває рану й накладає стерильну пов'язку. В середньому тривалість операції становить 1-2 години. Завдяки новітньому обладнанню та високому класу підготовки лікарів, інвазивність втручання зведена у клініці «Гармонія здоров'я» до можливого мінімуму.

  5. Післяопераційне перебування у стаціонарі становить зазвичай від трьох до п'яти діб.

Остаточно відповісти на питання, скільки коштує ендопротезування тазостегнового суглоба, можна тільки після консультації фахівця.

Ендопротезування в питаннях і відповідях

Ми підготували відповіді на найчастіші запитання, що ставлять пацієнти лікарям клініки «Гармонія здоров'я».

Чи завжди можна замінити «зіпсований» суглоб?

На жаль, ні. Як і будь-яка операція, ендопротезування має свої протипоказання. У їх числі:

Тому вкрай важливо пройти весь комплекс передопераційних обстежень, які проводяться у клініці «Гармонія здоров'я».

Які бувають імплантати, на що звернути увагу при виборі?

Сучасна медична промисловість надає широкий вибір ендопротезів для тазостегнового суглоба. Вони виготовляються з біопасивного металевого сплаву або кераміки, замінюють частину (кулеподібна головка, вертлюжна западина) або весь «вузол» цілком. Головне, на що потрібно звернути увагу, – тип фіксації:

  1. Безцементний. Поверхня такого протеза має пористу структуру. У ці пори «вростає» кісткова тканина під впливом природних відновних процесів. Такий вид фіксації вважається більш фізіологічним, але має й недоліки: вік, обмеження фізичних навантажень на час, поки протез «приживеться».

  2. Цементний. Протез «приклеюється» до кістки спеціальним медичним складом на основі акрилу.

Другий тип фіксації застосовується при установленні імплантів пацієнтам старшого віку, у яких відновлювальні процеси пригнічені через певні зміни.

Як швидко можна повернутися до звичного способу життя?

Тазостегновий суглоб оточений м'язовою, жировою та кістковою тканинами. Щоб дістатися до нього, лікар робить розріз близько 20 см. Це серйозне втручання, що вимагає відповідального підходу до відновлення. Після завершення операції пацієнт повинен провести у стаціонарі під наглядом наших фахівців не менше ніж 3-5 діб. Якщо операція пройшла без ускладнень, під контролем фізіотерапевта в той самий день хворому дозволять сісти на ліжку, спробувати встати, використовуючи милиці або ходунки.

Під час перебування у стаціонарі фізіотерапевт допомагає пацієнтові вправлятися в ходьбі та піднятті по сходах. На допомогу приходять поручні, милиці, ходунки або тростина. Цементна фіксація імпланту вимагає більш суворого контролю й обмежень навантаження.

Після виписки зі стаціонару курс відновлювальної фізіотерапії триває 6-8 тижнів, потім пацієнт може потихеньку повертатися до звичних навантажень, зокрема до занять фізкультурою та спортом.

Як довго служить імплант?

Термін служби імплантату залежить від умов експлуатації та прийнятих їм навантажень. Головними факторами, що впливають на це, є вага пацієнта, його фізична активність і спосіб життя. Наша практика говорить про те, що якісний ендопротез прослужить не менше ніж 15-20 років.

Операція ендопротезування накладає високі вимоги, що стосуються підготовки персоналу клініки та рівня медичного обладнання. З упевненістю заявляємо, що «Гармонія здоров'я» на 100% відповідає їм.

Інформацію підготував лікар ортопед – травматолог, вертебролог

Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.