Лікування суглобових захворювань ін’єкціями збагаченої тромбоцитами плазми (Platelet-rich Plasma) — відносно новий спосіб впливу на хворі тканини, який уже встиг показати відмінні результати. Методика активізує процеси відновлення пошкоджених ділянок і прискорює одужання пацієнта. Плазмоліфтинг суглобів, або PRP-терапія, знімає біль і запалення в уражених зчленуваннях, запускає регенерацію тканин, що значно покращує самопочуття хворого. У клініках мережі медичних центрів «Гармонія здоров’я» метод використовується для лікування ортопедичних патологій і різних травм.

Підготовка до PRP-процедури

Плазмоліфтинг плечового суглоба, колінного, стегнового й інших кісткових зчленувань не вимагає спеціальної підготовки пацієнта. Основна рекомендація перед PRP-терапією — дотримання дієти. Протягом трьох діб, що передують лікувальній ін’єкції, рекомендується відмовитися від жирної, смаженої, гострої їди й алкоголю. Не можна в цей час курити.

Пацієнтам, які вживають лікарські препарати, що розріджують кров, потрібно зробити перерву на 3 дні перед процедурою. Напередодні плазмової ін’єкції бажано часто й потроху пити воду. Сеанс плазмоліфтингу проводиться натщесерце.

Суть PRP-терапії

З вени пацієнта, що проходить по ліктьовому згину, лікар бере від 10 до 20 мл крові. Потім отримана біологічна рідина поміщається у спеціальну центрифугу, де піддається поділу на фракції. Внаслідок такого оброблення від основної маси відокремлюються еритроцити, а у плазмі підвищується концентрація тромбоцитів. Останні являють собою формені елементи крові, які активізують ріст і поділ клітин, тим самим беручи участь у регенерації та загоєнні тканин.

Після центрифугування вміст у плазмі тромбоцитів стає на 30% вище, ніж у звичайній крові. Внаслідок цього фахівець отримує 3-6 мл концентрованої тромбоцитарної маси. Під час сеансу плазмоліфтингу тазостегнового суглоба ця рідина вводиться безпосередньо в суглобову порожнину за допомогою шприца. Проникнувши у тканини, тромбоцити інтенсивно стимулюють ріст нових клітин.

Тривалість усієї процедури становить від 15 до 30 хвилин. Курс лікування містить 3-7 сеансів. Необхідну кількість ін’єкцій плазми, збагаченої тромбоцитами, визначає лікар. Після маніпуляції не рекомендується відвідувати лазню, сауну та солярій.

Показання та протипоказання

Лікарі МЦ «Гармонія здоров’я» призначають плазмотерапію для суглобів при таких станах:

Протипоказання до проведення процедури PRP для суглобів:

Плазмоліфтинг колінного суглоба, як і інших великих зчленувань, визнаний повністю безпечною та безболісною терапевтичною маніпуляцією. У місцях ін’єкцій можлива поява гематом, які самостійно розсмоктуються за кілька днів.

Існує ризик самоінфікування. Якщо в людини є вірусна інфекція, що протікає у прихованій формі, то внаслідок PRP-терапії мікроорганізми можуть активізуватися. Щоб уникнути можливих побічних явищ потрібно проконсультуватися з лікарем і здати необхідні аналізи.

Результат

Після курсу плазмотерапії суглобів, ціна якого цілком прийнятна для жителів України, хворий відразу ж відчуває полегшення. Внаслідок лікування тромбоцитами:

У пацієнта, який пройшов курс PRP-терапії хребта й суглобів, немає потреби в постійному вживанні знеболювальних препаратів і НПЗЗ, завдяки чому його організм не піддається токсичному впливу їх компонентів. Щоб закріпити отриманий ефект, ортопеди та травматологи МЦ «Гармонія здоров’я» комбінують плазмоліфтинг з іншими призначеннями.

Інформацію підготував лікар ортопед – травматолог, вертебролог

Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.