Стресовим нетриманням сечі називають мимовільне її виділення під час будь-якої діяльності, що підвищує внутрішньочеревний тиск, наприклад, при сміху, кашлі, бігу, а у деяких жінок — навіть при ходьбі. Це поширене захворювання, яким страждають 1–3% жінок у віці до 60 років і 5–11% жінок старше 60 років.

У клініці «Гармонія здоров’я» проводяться якісна діагностика і ефективне лікування всіх видів нетримання сечі у жінок із застосуванням прогресивних консервативних і хірургічних методик.

Нетримання сечі у жінок: причини і лікування


Нетримання сечі може виникнути в результаті анатомічних змін структур, що підтримують уретру і сечовий міхур. Ще одна причина — пошкодження нервів або м’язів, контролюючих закриття сечівника.

У нормі уретра підтримується внутрішньотазовою фасцією, яка стискає і закриває її під час епізодів підвищеного тиску в черевній порожнині. Підтримка забезпечується певними структурами, які з віком можуть слабшати. В цьому випадку уретра перестає закриватися повністю, відбувається мимовільне підтікання сечі. Отже, стресове нетримання може бути викликане будь-яким станом, яке призводить до ослаблення підтримуючих структур: пологами, хронічним кашлем або захворюванням сполучної тканини.

Вибір методу лікування нетримання сечі у жінок залежить від ряду індивідуальних чинників, таких як причини захворювання, вік і загальний стан здоров’я пацієнтки, а також бажаний результат.

Методи хірургічного лікування нетримання сечі

Погіршення якості життя і постійне збентеження — не єдині проблеми, з якими стикаються жінки, які страждають на енурез. Захворювання може провокувати запалення шкіри статевих органів або інфекції сечовивідних шляхів. Навіть незважаючи на неприємні симптоми, 70% жінок не звертаються за медичною допомогою, вважаючи свою проблему занадто інтимною. Тим часом вже існують безпечні та ефективні методики, які допомагають впоратися з симптомами захворювання і повернутися до повноцінного життя.

Найчастіше для лікування вікового нетримання сечі у жінок використовуються хірургічні операції із застосуванням синтетичної стрічки — TVT і TVT-O. Вона встановлюється на місце пошкоджених або ослаблених зв’язок, підтримуючи сечовипускальний канал в правильному положенні. Процедури дуже схожі. Різниця полягає в розташуванні розрізів, через які вводяться стрічки.

Під час TVT-пластики стрічка проводиться через парауретральні канали, а її кінці виводяться на черевну стінку. При виконанні операції TVT-O стрічку простягають через запірні отвори, розташовані всередині тазових кісток.

Техніка TVT-O розроблена французьким лікарем в 2001 році в якості альтернативи операції TVT. Основна причина, з якої хірург вирішив удосконалити вже існуючий метод, полягала в тому, що він був пов’язаний з високим ризиком ушкодження кишечника і сечового міхура.

Переваги лікування нетримання сечі методом TVT-O

Під час операції для введення і закріплення стрічки на тілі жінки робляться три невеликих розрізи: два в області паху і один в зоні піхви. Стрічка вставляється з боку розрізу в піхву, після чого її кінці виводяться через розрізи в паху, тобто зсередини назовні.

З плином часу трансобтураторний доступ став дуже популярним. У світі проведено більше 400 000 подібних операцій. Їх основною перевагою є менший ризик ускладнень, які часто виникають при проведенні TVT-пластики. До них відносяться:

Порівняльний аналіз обох методик показав, що вони однаково ефективні: 89% хворих після TVT і 90% після TVT-O не мали ознак нетримання сечі через 1 рік після операції.

Як проводиться операція по лікуванню нетримання сечі TVT-O


Процедуру виконують під загальною анестезією на спеціальному операційному столі, схожому на гінекологічне крісло. Через невеликі розрізи в піхву і пахові області лікар вводить поліпропіленову стрічку. Згодом вона зростається з тканинами, підтримуючи уретру і запобігаючи нетриманню сечі.

Процедура проводиться трансвагінально, черевна стінка не зачіпається. Це ще один плюс даного підходу, так як операції на черевній стінці підвищують ймовірність розвитку післяопераційних гриж.

Після процедури пацієнт може відразу пити рідину і вживати легкозасвоювану їжу. Цей метод лікування вікового нетримання сечі у жінок малоінвазивний, а значить, не вимагає тривалої госпіталізації. Більшість пацієнток виписують в той же або на наступний день після операції.

Відновлення після хірургічного втручання

Реабілітаційний період проходить практично безболісно, тому пацієнткам досить прийому безрецептурних знеболюючих. Після лікування жінка може повернутися до повсякденної діяльності і повної активності приблизно через 4–6 тижнів.

Протягом декількох тижнів після операції можуть бути присутніми невеликі кров’янисті виділення з піхви. У період відновлення бажано уникати фізичних навантажень, підйому тяжкості і інтенсивних занять спортом. При застуді слід використовувати протикашльові препарати, щоб уникнути підвищення внутрішньочеревного тиску.

Операційна рана заживає близько 6 тижнів. Протягом цього часу краще утриматися від статевих контактів. Більшість жінок відчувають значне поліпшення утримання сечі відразу після операції. У інших терапевтичний ефект настає протягом 2 тижнів.

Якщо страждаєте стресовим нетриманням сечі, не відкладайте візит до лікаря. Досвідчені урологи клініки «Гармонія здоров’я» розкажуть про доступні варіанти лікування і підберуть метод, який дозволить вам в короткі терміни повернутися до здорового життя.

Макаренко Ярослав Володимирович
Автор:Макаренко Ярослав Володимирович Лікар Уролог — андролог
Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
    Консультативно-діагностична допомога
    • Консультація уролога-андролога, к.м.н.
      950 грн
    • Консультація повторна уролога-андролога (кандидат медичних наук)
      760 грн
    • Консультація повторна уролога
      630 грн
    Інструментальні дослідження ультразвукові
    • УЗД нирок та сечового міхура
      550 грн
    • УЗД нирок
      450 грн
    • УЗД трансректальне (передміхурова залоза, сім’яні пухирці, об’єм залишкової сечі)
      690 грн
    • УЗД органів калитки (яєчки, придатки яєчок)
      550 грн
    • УЗД статевого прутня
      550 грн
    • Доплер судин органів калитки
      670 грн
    • УЗД сечового міхура
      250 грн
    Лабораторні методи дослідження
    • Аналіз сечі загальний
      230 грн
    • Аналіз сечі загальний (cito)
      440 грн
    • Бактеріоскопічне дослідження виділень з ССШ у чоловіків
      390 грн
    • Аналіз секрету передміхурової залози (мазок на склі)
      390 грн
    • ПЛР. Визначення ДНК Gardnerella vaginallis (Зішкріб, сеча. Якісне визначення)
      210 грн
    • ПЛР. Визначення ДНК Chlamydia trachomatis (Зішкріб, сеча. Якісне визначення)
      210 грн
    • ПЛР. Визначення ДНК Trichomonas vaginalis (Зішкріб, сеча. Якісне визначення)
      210 грн
    • Бактеріологічне дослідження виділень з сечостатевої системи з антибіотикограмою
      370 грн