Онкоурологія в Києві

Онкоуролог – це лікар, який пройшов спеціальну підготовку в галузі діагностики та лікування раку чоловічих і жіночих сечовивідних шляхів, а також чоловічих репродуктивних органів (простати, статевого члена та яєчок). Онкоурологічні захворювання широко поширені. При цьому рак передміхурової залози, сечового міхура й нирок входять до десятки найпоширеніших злоякісних новоутворень, діагностованих в Україні.

Коли потрібна консультація онкоуролога?

У загальній структурі чоловічих онкозахворювань на рак передміхурової залози припадає близько 15%, а смертність від нього становить 10%. Цей вид онкології є однією з головних причин смерті чоловіків похилого віку. Наразі в Україні є тенденція до збільшення кількості нових випадків раку простати – щорічно реєструється понад 6000 хворих. При цьому в 45% випадків хвороба діагностується на третій і четвертій стадіях. Тому виділення онкоурології в окремий медичний напрямок має дуже велике значення.

В МЦ «Гармонія здоров’я» в Києві онкоурологи займаються діагностикою та лікуванням урологічного раку із застосуванням прогресивних терапевтичних протоколів і сучасного обладнання. Особлива увага приділяється проведенню органозберігальних операцій, які дозволяють не тільки впоратися з хворобою, але і зберегти високу якість життя пацієнта. Онкоурологи тісно співпрацюють з лікарями інших спеціальностей, щоб підібрати найбільш ефективний метод лікування, що враховує особливості стану здоров’я кожного конкретного пацієнта, знизити вираженість побічних ефектів протипухлинної терапії та, якщо це можливо, зберегти сексуальну функцію хворого.

Діагностування злоякісних захворювань сечовидільної системи може бути утруднене, оскільки на ранніх стадіях вони практично ніяк себе не проявляють. Дуже часто пухлини виявляються вже на пізній стадії, що вимагає тривалого та дорогого лікування. Тому дуже важливо у разі появи будь-яких підозрілих симптомів звернутися до онкоуролога. Такими ознаками можуть бути:

 1. поллакіурія (прискорене сечовипускання);
 2. печіння в уретрі;
 3. труднощі або біль при сечовипусканні;
 4. кров у сечі;
 5. біль внизу живота або в поперековій ділянці.

У пацієнтів з раком простати спостерігаються виражені порушення сечовипускання й сексуальної функції. Злоякісні захворювання яєчка можна виявити при промацуванні мошонки. У всіх людей, які страждають на урологічний рак, на пізній стадії помічаються хронічна втома та незрозуміла втрата ваги.

Які захворювання лікує онкоуролог?

Фахівці цього профілю займаються діагностуванням та лікуванням таких злоякісних патологій:

 1. Рак простати. Найчастіше зустрічається в чоловіків старше за 50 років. У більшості випадків розвивається повільно. У разі виявлення на ранній стадії повністю виліковний.
 2. Рак яєчок. Одне з найпоширеніших онкозахворювань у молодих чоловіків. До пухлин, що діагностується найбільше, належать: семінома, несемінома й лімфома.
 3. Рак статевого члена. Зустрічається рідко. Середній вік хворих – 60 років. Онкоурологи виділяють три форми цього виду патології: сосочкова, виразкова та вузлова.
 4. Рак сечоводів і ниркових мисок. Досить складно діагностується на ранніх стадіях через прихований перебіг. Характерним симптомом є кров у сечі.
 5. Рак сечового міхура. Частіше вражає чоловіків, ніж жінок. До факторів ризику належать хронічні цистити та куріння.
 6. Рак нирки. На частку цього типу патології припадає близько 3% в загальній структурі онкозахворюваності. Найбільш значущими факторами ризику є куріння, ожиріння та видалення матки в жінок.

Раннє діагностування є ключем до успішного лікування злоякісного утворення, тому важливо своєчасно звернутися до онкоуролога.

Як діагностується рак сечовидільної системи?

Якщо лікар підозрює наявність злоякісного процесу, він може призначити такі дослідження:

 1. лабораторні аналізи сечі та крові;
 2. цистоскопію – візуалізацію внутрішніх структур уретри та сечового міхура;
 3. рентгенографічні й ультразвукові дослідження;
 4. біопсію – взяття невеликої ділянки тканини з підозрілої ділянки для подальшого гістологічного аналізу.

Це неповний перелік діагностичних методів, використовуваних для виявлення злоякісних пухлин. На основі інформації, отриманої в ході збору анамнезу та фізичного огляду, онкоуролог складе план подальшої діагностики.

Лікування урологічного раку

Вибір терапевтичної тактики залежить від численних факторів, як-от тип і стадія раку, локалізація пухлини, залученість до злоякісного процесу життєво важливих структур та ін. Зазвичай лікування містить хірургію, хімієтерапію та променеву терапію.

На щастя, більшість видів раку, що вражають сечовидільну систему, добре піддаються лікуванню за умови, що пухлини були діагностовані на ранній стадії. Якщо вам знадобився онкоуролог у Києві, зверніться до МЦ «Гармонія здоров’я». Тут працюють висококваліфіковані, досвідчені лікарі, в розпорядженні яких є прогресивні методи лікування та сучасне обладнання.

Джерела

 1. Cancer Treatment Centers of America. Urologic oncology.
 2. Yale Medicine. Urologic Cancers: Symptoms, Diagnosis and Treatment.
 3. Yale School of Medicine. Urologic Oncology.

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою