КТ органів грудної порожнини в Києві

Комп’ютерна томографія органів грудної порожнини – рентгенологічний діагностичний метод, що дозволяє в лічені хвилини виявити різні патології легенів, бронхів, серця і перикарда, кровоносних судин і кісткових структур. Особливо важливе значення дослідження має при підозрі на пневмонію або онкологічний процес. КТ грудної клітини в Києві можна зробити в клініках мережі «Гармонія здоров’я» – тут сканування проводиться на 64-зрізовому томографі Siemens Somatom Go.UP, який конструює високоякісні зображення при низькому променевому навантаженні на пацієнта.

Суть дослідження

В основі методу КТ лежить різниця в поглинанні рентгенівських променів тканинами різної щільності. Під час сканування випромінювач обертається навколо грудної клітини людини, що лежить на столі томографа, а апарат виробляє велику кількість пошарових знімків.

Пройшовши через досліджувану зону тіла, рентгенівські промені потрапляють на особливу матрицю, зібрані дані записуються на комп’ютер. Далі за допомогою спеціальної програми відбувається об’єднання (реконструкція) отриманих знімків, що дозволяє лікарю досліджувати органи в різних площинах або отримати тривимірне зображення, що допомагає в діагностиці патологій. На зображеннях детально відображається структура легенів і бронхіального дерева, трахеї, лімфатичних вузлів, а також інших структур грудної клітини.

Використання контрасту

Залежно від поставленої мети КТ грудної порожнини може проводитися з посиленням чіткості рентгенологічної картини контрастною речовиною. Зокрема, воно необхідне при дослідженні судин – легеневих артерій, аорти.

Контрастна речовина подається внутрішньовенно за допомогою спеціального інжектора – насоса, який розраховує дозування і періодичність введення. На просту КТ грудної клітки ціна в Києві завжди нижча, ніж на томографію з контрастом.

Переваги КТ з використанням низькодозового протоколу

Якщо порівнювати низькодозову КТ грудної клітини з традиційним рентгеном і флюорографією, то можна виділити ряд її переваг:

  1. Променеве навантаження, яке отримує організм пацієнта при низькодозовій КТ легенів, в середньому становить 0,7 мЗв, що можна порівняти з дозою при 1–2 знімках рентгенографії, при цьому інформативність КТ методу в рази вища. Висока роздільна здатність КТ-сканера дозволяє лікарю виявляти на отриманих знімках зміни мікроскопічних розмірів.
  2. Можливість 3D-реконструкції органів в різних площинах.
  3. Відсутність ефекту сумації тіней, як при рентгенографії.

КТ-дослідження грудної клітини, що проводиться із застосуванням низькодозового протоколу, незамінне в онкології. Високоточні 3D-зображення візуалізують злоякісні захворювання на доклінічних стадіях, завдяки чому комп’ютерну томографію можна використовувати в якості щорічного скринінгу населення для раннього виявлення раку легенів. Це робить прогноз лікування більш сприятливим, а ризик летального результату знижується.

Методика проведення КТ грудної клітини

Зробити КТ грудної клітини в Києві можна амбулаторно і без попередньої підготовки. Пацієнт розташовується на столі томографа в положенні лежачи на спині з закинутими за голову руками. Якщо передбачається використання контрастування, то в ліктьову вену встановлюється катетер. Медпрацівник включає апарат і виходить з приміщення, але спостерігає за процесом через скло.

Сканування грудної порожнини проводиться з затримкою дихання невеликої тривалості. Вся процедура займає від 5 до 30 хвилин. Після закінчення пацієнт може повернутися до звичайних справ. Дослідження записують на компакт-диск і віддають пацієнтові, опис та висновки лікаря зазвичай видаються на наступний день з можливістю переслати на електронну пошту.

picture
Вартість послуг
Ми пропонуємо оптимальний перелік досліджень і вказуємо вартість усього лікування
Чому нам довіряють пацієнти:
Ціни
Ціна
Наші ціни цілком доступні для більшості, незалежно від рівня їх доходів
Лікарі
Лікарі
Прийом ведуть кращі гінекологи Києва, з великим досвідом роботи, регулярно проходять стажування в Україні та країнах Європи
Комфорт
Комфорт
Ніяких черг. Ви можете записатися на консультацію в будь-який зручний для Вас час
Оснащеність
Оснащеність
Сучасне обладнання європейського рівня дозволяє діагностувати гінекологічні захворювання на ранніх стадіях, робить лікування малотравматичним, скорочує реабілітаційний період
Комплекс
Комплексне лікування
Великий список послуг, що надаються здорово заощаджує Ваш час. Всі необхідні консультації, аналізи та обстеження можна пройти в одному медзакладі
Турбота
Турбота
Делікатність, чуйність, індивідуальний підхід, уважне ставлення лікаря і мед. Персоналу створюють атмосферу довіри і позитивного настрою