Неврологія – наука, що вивчає нервову систему людини (центральну і периферичну), а також властиві цій сфері захворювання. Останній розділ раніше називався невропатологією. Якщо вам потрібен лікар-невролог, клініка «Гармонія здоров’я» гарантує надання послуг спеціалістами, які мають високу кваліфікацію.

Симптоми неврологічних захворювань

Коли необхідно записатися до невролога? Ті, хто вважає, що «всі хвороби від нервів», за великим рахунком праві: нервова система нерозривно пов’язана абсолютно з усіма системами організму, тому ніколи не завадить записатися до лікаря-невролога з міркувань профілактики. Однак про те, що неврологічний кабінет потрібно відвідати якомога швидше, свідчать такі симптоми:

При виявленні таких симптомів, особливо їх поєднань, можна зробити висновок, що причина проблеми – неврологія, прийом відповідного фахівця обов’язковий.

Як проходить прийом 

Прийом невролога в клініці «Гармонія здоров’я» починається з ретельного збору анамнезу. В ході консультації фахівець уважно вислуховує скарги пацієнта, симптоми, що турбують його, і можливі їх причини, вивчає медичну карту, щоб скласти загальне уявлення про стан здоров’я нервової системи. 

Після цього здійснює огляд – проводить моніторинг рухової активності та рефлекторних реакцій за допомогою перкусії (простукування молоточком), перевіряє чутливість до різних подразників.

Якщо що-небудь з виявлених ознак викликає у невролога занепокоєння, призначаються додаткові обстеження:

  1. МРТ. Магнітно-резонансна томографія – спосіб нетравматичної візуалізації стану внутрішніх органів людини, в тому числі головного мозку і нервової системи. Сучасні апарати дозволяють отримувати детальне зображення окремих нервових пучків. При цьому шкідливе рентгенівське випромінювання не залучається.
  2. КТ. Комп’ютерна томографія використовується в тих випадках, коли МРТ не може дати досить повну інформацію. При цьому застосовується рентген, але комп’ютерна обробка зображення дозволяє звести ступінь опромінення до мінімуму.
  3. ЕНМГ. Електронейроміографія – спосіб дослідження провідності нервових волокон, дає можливість визначити місце «втрати сигналу» між центральною і периферичною нервовою системою.
  4. Рентгенографія. Не новий, але аж ніяк при цьому не втрачає своєї актуальності метод, що дозволяє оцінити стан черепної коробки, виявити струс мозку, травми хребта тощо.
  5. УЗД. Ультразвукове дослідження, що дає повне уявлення про стан судинної системи, в першу чергу – судин, що живлять головний мозок. Один з різновидів УЗД – доплерографія – дозволяє в реальному часі спостерігати рух крові судинами і своєчасно виявити «затори».
  6. Лабораторні аналізи. Тестування крові, сечі, калу допомагає доповнити клінічну картину відсутніми «деталями» – виявити супутні захворювання, наявність алергічних реакцій, зараження паразитами.

В результаті встановлюється у всій повноті клініка неврології пацієнта, призначається необхідне лікування.

Лікування у невролога

Лікування неврологічних захворювань включає медикаментозну та немедикаментозну терапію. До методів останньої відносять:

Якщо виявлені проблеми в області неврології (консультація показала при цьому, що захворювання нервової сфери мають вторинний характер), метою неврологічної терапії буде усунення симптомів: лікар видасть направлення до фахівця, до компетенції якого входить лікування хвороби-першопричини. По завершенні курсу пацієнту повідомляють, коли необхідний повторний запис до невролога в клініці «Гармонія здоров’я» для контролю якості терапії, моніторингу процесу відновлення і виключення можливих рецидивів.

Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.