Перелом будь-якої кістки небезпечний своїми ускладненнями, тривалою втратою здатності до самообслуговування. Для якнайшвидшого відновлення функцій кінцівки та повернення потерпілому рухливості розроблені методики спеціальних хірургічних втручань. Одне з них — остеосинтез кісток. Суть оперативного лікування серйозних травм полягає в зіставленні частин кістки та її іммобілізації у природному положенні до повного загоєння. Кісткові фрагменти фіксуються за допомогою спеціальних металевих елементів, завдяки чому переломи зростаються правильно та швидко.

Показання та протипоказання до остеосинтезу

У травматологічній практиці для лікування закритих і відкритих переломів кісток остеосинтез може бути призначений у таких випадках:

Лікування переломів методом остеосинтезу ефективне при травмах різних кісток:

Щоб упевнитися у відсутності протипоказань і вибрати оптимальний тип остеосинтезу при переломі кісток, лікар після огляду може призначити діагностичні дослідження: рентген, УЗД, комп’ютерну томографію та МРТ.

Варіанти виконання остеосинтезу

Існують 2 способи проведення остеосинтезу — занурювальний і зовнішній. У першому випадку металоконструкції стикаються з фрагментами кісток і закріплюють їх безпосередньо в місці перелому.

Зі свого боку, занурювальний метод буває:

Зовнішній остеосинтез у травматології передбачає використання компресійно-дистракційних пристроїв, як-от апарати Єлізарова, Обухова та ін. Фрагменти кістки міцно фіксуються без прямого контакту з металоконструкцією.

Остеосинтез в МЦ «Гармонія здоров’я»

При хірургічному лікуванні травм в МЦ «Гармонія здоров’я» застосовуються сучасні технології, повноцінна анестезія, проводиться грамотна післяопераційна реабілітація. Хірурги-травматологи для відновлення цілісності кісток використовують металеві пластини, Штифти, стрижні, шурупи та гвинти, виготовлені з біосумісних з людськими тканинами матеріалів. Наприклад, відмінно проявили себе при лікуванні переломів трубчастих кісток остеосинтезом нікелеві, титанові, кобальтові сплави та з’єднання хрому.

Професійний підхід до підбору матеріалу, покликаного утримувати кісткові уламки в анатомічно правильному положенні, забезпечує високу ефективність результату. А якщо остеосинтез ноги або руки був виконаний занурювальним способом у типовому місці, то іноді навіть не потрібне витягання металоконструкції.

Реабілітація

Нерідко реабілітаційний період впливає на кінцевий результат хірургічного лікування переломів кісток. Травматологічне відділення МЦ «Гармонія здоров’я» надає своїм пацієнтам широкий спектр методик відновної терапії, що дозволяє їм швидко повернутися до нормального життя. Реабілітаційна програма складається індивідуально та містить чергування фізичних навантажень із періодами відпочинку.

Інформацію підготував лікар ортопед – травматолог, вертебролог

Чому нам довіряють пацієнти:
Якість
Медицина європейської якості. Ми надаємо фото і відео фіксацію всіх проведених досліджень і маніпуляцій.
Професіоналізм
Високоякісне обладнання та професіоналізм медичного персоналу, дає стійкий результат лікування.
Турбота
Кожна жінка унікальна. Ви володієте інформацією про всі зміни в організмі.
Контроль
Після проходження програми даємо рекомендації по дату наступного візиту.
Документація
Оформлення всього пакету документів (Консультативний висновок з рекомендаціями, результати аналізів після їх готовності).
Комфорт
Сучасне оснащення. Ввічливий персонал. Налагодженість роботи з мінімальним часом очікування прийому.